• 1527
  takımı tarihinin en kötü sezonunu yaşamakta, ekonomik olarak çıkmazdalar, fenerbahçe tarihinin en kötü kadrosuna ciddi paralar harcamış, belki de bu sezon 3. teknik direktörü tazminatı ile kovacak iken tüm musibetleri dış güçlere bağlayarak ve taraftarın galatasaray nefretini kullanarak camiasını dizginleyen başkan. tıpkı almanya'nın ülkemizi ve 3. hava limanını kıskandığı gibi galatasaray camiası fenerbahçe'nin kendi çabaları ile yaptırdığı statlarını, her yıl zarar açıklayan basketbol şubesinin şampiyonluğu sonunda yaklaşık 2 milyon eu kazandığı eurolig şampiyonluğunu ve bölgesel amatör liglerden hallice olan turnuvalarda aldıkları şampiyonluklar ile 28 şampiyonluklarını kıskanıyor ve her an derin lobi bağlantıları ile fenerbahçe'nin nasıl önünü keseriz diye çabalıyor. malesef taraftarının çoğunluğu tüm bunlara inanmakta ve kendisine olan desteği artarak sürmekte. asıl trajik olan başrolde ülkenin aristokrat ailelerinden koç ailesinin bir ferdinin olması. bizim insanımızın olayı bu demek ki. yapacak bir şey yok.
 • 1529
  ailesinin şirketlerini batırmaması için holding binalarından uzak tutulan, bu süreç içerisinde de oyalanması amacıyla fenerbahçe başkanlığına getirilen vasıfsız yönetici.

  aile yemeklerinde falan kendisiyle dalga geçildiğini düşünüyorum. ''iyi ki bunu işlerden uzak tutuyoruz, yoksa bizi de rezil ederdi, küçülmeye falan giderdik, baksanıza fenerbahçe'yi ne hâle getirdi...'' diye kahkahalarla gülüyordur abisi ömer koç.

  bu adam iş hayatında neyi başarmış ki, fenerbahçe'de başarılı olacak? soyadı koç olmasa aziz bunu fenerbahçe yönetimine alır mıydı?

  inşallah aziz gibi en az 20 sene kalır, gerçi o zaman ortada fenerbahçe diye bir takım kalmaz.
 • 1532
  dostluk, rakibe saygı, yıllardır futbolda görülmemiş nezaket anlayışı çerçevesinde başkanlık yarışını sürdürüp kazandıktan sonra anlaşılan ve görülen o ki bu zat ta galatasaray düşmanlığı içine yer etmiş, bunu açık açık belli edemediği için de yeri geldiği her konuşmada üstü kapalı bir şekilde aksettiriyor bizlere.

  25 şubat 2019 tarihinde fikret orman ile ortak kulüp televizyonlarına yaptığı açıklamada bunu gün yüzüne yine çıkardı.

  senin maçın beşiktaş ile sen hala beşiktaş hakkında dostluk mesajları verirken galatasaray’a laf atmadan duramıyorsun. stad mevzusunu allayıp budakladırıp önümüze sunuyosun hem de hiç yeri olmayan bir konuşmada.

  seni belki taraftarın ve de beşiktaş camiası sevgi timsali, dostluk timsali görüyor olabilir ancak bizim gözümüzde yalı çocuğu ve küçük aziz olmaktan öteye gidemeyeceksin.
 • 1534
  2018-2019 sezonunda tek başarı olarak galatasaray'ı masabaşı oyunlar ile şampiyon yapmamak olarak belirlemiş vizyoner.

  fenerbahçe'nin şuanki durumundan yüzü ak şekilde çıkamayacağını bildiği için başarı olarak bunu belirledi. ligi sağsalim düşme potası altında bitirirse kendisi için yeterli olacaktır. ama öncesinde kafasında başakşehir'i şampiyon yapmak var.

  galatasaray şampiyon olur ve düşük ihtimalle takımı küme düşerse yüzyıllarca konuşulacak bir adam haline gelecektir. vallahi torunumuzun torununun torunu 2019 yılını konuşur. bu tabloya canlı şahit olursak şu an hayattaki 30 milyon galatasaray taraftarı galatasaray tarihinin en şanslı taraftarı olur.

  bu tip senaryolar aklıma geldikçe keyiften dört köşe oluyorum. arkandayız vizyon reis. son bir görevin kaldı.
 • 1537
  `yıldırım demirören'in tff başkanlığından istifa etmesi` ile yeni seçilecek olan tff'nin dizayn edilmesinde mutlaka yer alacaktır.

  servet yardımcı ve nihat özdemir'e karşı tavır almış ve arada soğukluk varmış gibi yaptıkları yakın süreçteki gelişmeler, açıklamalar bile bunun en net işareti.

  şikeyi birlikte aklayan, dava arkadaşları ve aynı yönetimdeki bu isimler karşı karşıya gelir mi hiç?

  bizim bu süreçte akıllı olup doğru adımlar atmamız şart.

  birden fazla aday çıkarsa doğru isime destek vermeliyiz. hatta birden fazla aday çıkmasını sağlamalıyız.

  edit: düşündüm de şu konjonktürde ne gereksiz heyecan yapıyorum. zaten bellidir kimin geleceği.
 • 1538
  forbes verilerine göre geçen sene 850 milyon dolar şahsi serveti bu sene 675 milyon dolara düşmüş.
  kur artışını da göz önüne alındığında türk lirası bazında çok ciddi bir meblağı kulübüne aktarmış gibi duruyor. başkanlığında henüz bir yıl dolmadığını da göz önüne alırsak, fenerbahçe sevgisi nedeniyle parasının tamamı suyunu çekecek gibi duruyor.
 • 1539
  dün gece sabaha kadar uyuyamadığım, sabahta yüksek lisans dersime gittiğimden; uyumam öğleden sonra 3'ü buldu ancak... bu aralar, psikolojik olarak çok kötü günler geçirdiğimden dolayı uyuyamıyorum, başka nedeni yok yani.* neyse uykuda çok ilginç bir rüya gördüm; rüyamda ali koç yeni ev almış, ben ve şu aralar görüşmediğim 2 ortaokul arkadaşım evini düzmek için yardımcı oluyoruz kendisine... bir ara bu vizyon reisle aramızda bir sürtüşme oldu, bayağı hakaret ettim kendisine, üstüme çok geldi... yok onu buraya yerleştir, yok şuraya yerleştir diye kafamı şişirince dayanamadım... rüyamda bile vizyonluğunu belli ediyor adam* herhalden sonra hatasını anladı, kendini affettirmek için bana evi gezdirdi... bana göre mobilyaları leş gibi seçmişti ama ben de vizyonuna zeval gelmesin diye sesimi çıkarmadım* sonra da uyandım, babam haberleri izliyordu yanımda... normalde hiç aklımda yokken bu adam neden rüyama girdi hiç anlamadım, gerçek gibiydi resmen. yani eniştem durup dururken beni niye öptü... ulan galatasaray ulan be herhalden kafayı yedirdin şu garibana, sonunda.* normalde kolay kolay bu tarz rüyalar görmem, ama görmüşsem hep bazı mesajlar vermiştir bana... yakın zamanda vizyon başkan ali koç'un ismini çokça duyacağımızı düşünüyorum. bizim için sonuçları iyi mi kötü mü olur veya bizi etkiler mi bilmiyorum. ama içinde ali koç varsa muhakkak etkiler bence...
 • 1540
  9 mart 2019 başakşehir fenerbahçe maçı sonrası takımı 3 büyükler adı altında olmasına rağmen; 25. hafta sonrası belki de küme düşme hattına geriledi, türkiye süper ligi tarihinde bir ilke imza attı, adam olan utancından insan içine çıkamaz ama tv'yi geziyorum; civcivlerin vizyoner başkanı taraftarlarla sırıta sırıta selfie çektiriyor... hayırdır ali başkan bu neyin sevinci?!!
 • 1542
  galatasaray üniversitesi öğrencilerinin oylarıyla 2018 yılının en başarılı isimlerinin seçildiği "en 2018 ödül töreni"nde en başarılı iş insanı seçilen fenerbahçe başkanı. durun durun daha bitmedi en başarılı şirket koç holding, en yaratıcı reklam filmi koç holding seni sevmek ne güzel seçilmiş.

  burdan şöyle bir durum ortaya çıkıyor, ya üniversitemizde fenerbahçeli öğrencilerin sayısı bir hayli fazla ya da içerde ciddi bir trolleme faaliyeti yapılmış. yoksa kulübümüz aleyhine bu kadar anti faaliyette adı geçmiş bir insanın ve onun kurumunun bu ödüllere layık görülmesi başka bir şeyle açıklanamaz.

  ekleme: espiritu2000 isimli yazar kardesimiz konuya aciklik getirdi. fenerbahceli uni ogrencileri eglenmek icin oylamayi trollemis. tesekkurler espiritu2000.
 • 1543
  galatasaray üniversitesi değişmedi ise normal devlet üniversitesi statüsünde oldugundan puanı yeten herkes kazanabiliyor. ülke içinde ki imaj herşeyden önemli olduğu içinse ve ali koç imajı, muhalif, efendi, zeki, bilgili, kibar ve envai çeşit imajları harmanladığindan gayet yerinde bir seçim olmuştur!
 • 1545
  hayaller aleminde yaşadığını düşündüğüm fenerbahçe başkanı.

  ülkenin durumu ortada; ciddi bir mali kriz içindeyiz. ülke döviz diye yanıp tutuşuyor, şirketler bir bir batıyor, işsizlik sürekli artış trendinde. bu beyefendi 'bir el atın da 60 milyon euro toplayıverelim' diyor. şaka gibi * ya konuştuğu meblağın büyüklüğünden, ya ülke gerçeklerinden haberi yok.

  bir de bu adama güvenip parasını veren olacak mı çok merak ediyorum. o 60 milyonun oluşmasında kendisinin de payı var. sanki tüm borcu önceki yönetim yaptı * yani bu beyefendiye 60 mn euro daha verirlerse bir o kadar daha borç oluşturma potansiyeli var.

  neyse, bana ne; sürünsünler *

  (bkz: ne dediler/#2639909)
 • 1546
  --- alıntı ---

  ''uefa ile 3 yıllık anlaşma yaptık, bu mayıs ayında bitiyor. 3 yıl gelir gider tablosunda eksi 30 milyon euro yapma hakkımız var. bugün itibarı ile eksi 90 milyondayız. yani mayıs ayına kadar 60 milyon euro kar yapmamız lazım ki böyle bir şey söz konusu değil. yani ceza almayla karşı karşıyayız’”

  --- alıntı ---

  vizyon reise ayrılanan sürenin sonuna gelindiğini gözler önüne seren bir açıklama yapmış. 1950 öncesi şampiyonluklarını saydırıp, galatasaray'ı bu şekilde geçmeyi planlayacağına kulubun ekonomisine sahip çıksaydı şuanda bu açıklamaları yapmak zorunda kalmayacaktı. 2 aylık süreçte 60 milyon euro para girişi öyle bileklik, bilezik satmak ile olmayacaktır. bunun kendisi de farkındadır ve benim artık bu kulube verecek bir euro param yok mesajı vermiştir. topu taraftara attı, taraftar da bu ekonomik buhranda gidip fenerbahçe'ye para yardımında bulunmaz. hele ki böylesi dibine batmış bir kulube comolli reis transfer yapsın diye para vermez!!!!

  sadettin saran vizyonu nerdesin :(
 • 1547
  --- alıntı ---

  göreve geldiklerinde kulübün 600 milyon avronun üstünde borcu olduğunu, icralar geldiğini ve gelecek üç yılın gelirinin şimdiden tüketilmiş olduğunu anlatan koç, tüm bu sıkıntılara rağmen kulübün bütçesini düzeltmeye çalıştıklarını ve bugünlere geldiklerini, diğer kulüplerin de benzer sorunları yaşadığını söyledi.

  -- alıntı ---

  müjde vermiş büyük başkan.
 • 1548
  ali koç 60 milyon kar etmemiz gerek derken hedef saptiriyor. uefa senden geçen sene 90 milyon zarar ettin, bu sene 30 milyon zarar edebilirsin derken kar et anlamında soylemiyor bunu. sene başında 30 milyon euro civarı oyuncu satisi yaptın, bu paraya yüksek paralara oyuncu alacağına altyapıdan oyuncu ile devam edip, bir kaç tane de düşük bütçeli oyuncu transfer etseydi muhtemelen 30 milyonun bile altında zarar ederlerdi. yoksa büyük takımlar bile net karlarinda o seviyeleri bulamıyorlar. saçma sapan transferlere parayı göm sonra da uefa bizden 60 milyon kar bekliyor de. 50 milyon euro maaşlı takım kuracağına 15 milyon maaşlı takım kursaydin da 35 milyon euro zarar azaltsaydin.