• 7
  --- alıntı ---

  denizlispor’un 2005-2006 sezonunda ligdeki kaderinin son 90 dakikaya kaldığını, dolayısıyla kimin şampiyon olacağıyla ilgilenmediklerini, sahaya kendilerini ligde bırakacak sonucu elde etmek için çıktıklarını ifade eden ipek, "sayın yıldırım, temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp bu konuyu ortaya atıyor.

  küme düşmemek için oynuyorduk. ne yapsaydık, fenerbahçe’ye kalemizi mi açsaydık? yenilse miydik? biz küme düşelim ama fenerbahçe şampiyon olsun mu demeliydik? biz sahada kümede kalabilmek için mücadele ettik" dedi.

  --- alıntı ---

  haberin kaynağı posta, haber de posta. bilmem anlatabiliyor muyum aziz?

  ali ipek, seni hiç sevmezdim sütoğlan ama artık seviyorum! *
 • 9
  aziz yıldırım o kadar alışmıştır ki mecnun odyakmaz ve türevlerine,böyle temiz ve takımı için mücadele eden insanları görünce, şaşırıp hatta coşup, asıl onlar şike yapıyor demeye başlamıştı taa ki (gbkz:2010-2011 sezonu futbolda şike soruşturması )na kadar.görüldüğü üzere böyle (gbkz:adam )lar aziz yıldırım gibilerini rahatsız ederler.
  tanım:2005-2006 sezonu 34. haftasında aziz yıldırım'a boy eğmeyerek onu rahatsız eden eski denizlispor başkanı.
 • 14
  --- alıntı ---

  2005-2006 sezonunun son haftasında fenerbahçe'nin şampiyonluğu kaybettiği denizlispor maçıyla ilgili tartışmalar devam ediyor. son olarak dönemin denizlispor başkanı ali ipek, beyaz tv ekranlarında yayınlanan ve gol programında konuyla ilgili birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu.

  "5 yaşindaki çocuk bile güler"

  ligin son haftasında denizlispor'un küme düşmeme mücadelesi verdiğini söyleyen ipek; "o dönem ligde kalma adına bir mücadelemiz vardı. o şartlar altında fenerbahçe ve ya galatasaray'ın şampiyon olup olmaması bizi ilgilendirmezdi. o dönemde de sık sık söyledim; biz o maçtan puanla ayrılıp kendi işimizi kendimiz görmek zorundaydık. o maç ile ilgili teşvik iddiasına 5 yaşındaki çocuk bile güler. ligde kalmak için zaten kazanmamız gerekn bir maçta kim neden bize teşvik versin?" şeklinde konuştu.

  "biz birakiriz diye fenerbahçe rahatladi"

  maç günü denizli'de yaşanan atmosferin nasıl olduğunun sorulması üzerine ali ipek; "o maçta biz golü atınca gaziantep de attı. antep atınca da fenerbahçe futbolcusu ve taraftarı biz maçı bırakırız diye rahatladı. ama bunu dünyada yapabilecek bir kulüp başkanı ve ya futbolcusu varsa yaptırsınlar. biz alnımızın akıyla çıkıp topumuzu oynayıp ligde kalmışız, bunların konuşulması anlamsız. o kadar enteresan bir durum ki ben anlatamıyorum. biz o maçta stad denizlispor taraftarıyla dolsun diye denizli'de oturmayanı bile stada almadık." şeklinde konuştu.

  maç öncesi spor kamuoyunu uzun süre meşgul eden 'çanta' açıklamasıyla ilgili de konuşan ipek; "çanta olayının fenerbahçe ile ilgisi yok. ben o söylemi f.bahçe maçından 4 hafta önce verdim. yanılmıyorsam diyarbakır maçından sonraydı. ben kendi rakiplerimiz hakkında o açıklamayı yaptım. çünkü bir şeyler dönüyordu ve sürekli belli insanların bizim maçlarımızı takip ettiğini farkettim." dedi.

  "ligde kaldiniz maçi birakin..."

  dönemin denizlispor başkanı ali ipek, galatasaray maçı bittikten sonra geçen 16 dakikada atmosferin nasıl olduğu şeklindeki bir soruyu; " ligde kaldınız zaten maçı bırakın şeklinde telkinler gelmiş olabilir. o sırada stattaki atmosferi çok gergindi. zaten ben de konfeti atılmaması için seyirciyle uğraşıyordum." şeklinde cevapladı.

  kendilerinin maçla ilgili zan altında bırakılmak istendiklerini belirten ipek; "bize o dönem müfettişler geldi ve her şeyimizi kontrol ettiler. daha sonra federasyonun denetimlerinden de geçtik. bir futbolcu maça hazırlanıyor ve 1 hafta boyunca maça konsantre oluyor. sahaya da o konsantrayon ile çıkıyor. hepinize soruyorum o futbolcu kimin şampiyon olacağını mı düşünür yoksa sahadan alnı ak bir şekilde çıkmayı mı? bu konu temcit pilavı gibi ısıtılıp getiriliyor. appiah'ın vurduğu gol olsa ne olacaktı? aziz bey'de hatalı bu konuda bir konu bu kadar gündeme getirilmez. biz puanın peşindeydik kim şampiyon olmuş umrumuzda değildi. biz ligde kalma mücadelesi veriyorduk. biz rahat oluruz ligden düşme sıkıntımız olmaz o zaman birileri futbolcunun aklına girmeye çalışabilir. ama o futbolcular da o kulüpten ekmek yiyorlar. böyle bir şey mümkün olabilir mi?" şeklinde konuştu.

  --- alıntı ---
 • 15
  malatyasporun maçının bitişiyle birlikte kümede kalmaları garantilenince maçı bırakmalarının istendiğini yıllar önce de dile getirmiştir. o zaman da üzerine gidilmemiştir, muhtemelen yine fazla üzerine gidilmeyecektir.

  herhangi bir haberin doğruluğunun-yanlışlığının irdelenmesini bırakın kim tarafından söylendiği/yapıldığı ve kimi etkileyeceği üzerine hesaplar yapan ikiyüzlü bir toplumda yaşıyoruz ne yazık ki. bu nedenle her ne kadar kendisinin pek çok icraatını sevmesem de ali ipek'in ısrarla vurguladıklarının üzerine gidilmediği müddetçe ne biz rahat ederiz, ne de diğerleri. çıksınlar kim kime ne vermiş, ne demiş maçaları yiyorsa ispatlasınlar, suçlusu bizsek cezamızı çekelim ama yıllardır da suçluyu başka yerde gösterme çabası içinde olanlar varsa bir daha da suratlarını görmeyelim ekranlarda.