• 9
  romanya'nın universitatea craiova takımda forma giyen 1997 doğumlu orta saha oyuncusu.

  son 2 sezonda;
  2019-20 sezonu tüm kulvarlarda 40 maç 16 gol 8 asist
  2020-21 sezonu tüm kulvarlarda 43 maç 12 gol 4 asist'lik performansları var.

  romanya alt yaş milli kategorilerinde merkez orta saha olarak forma giyerken, kendi takımında biraz daha ofansif orta saha olarak forma giymeye başlamış.

  romanya ligi maçlarına ulaşamadım fakat oyuncunun alt yaş kategori milli maçlarını ve romanya millî takımındaki son maçlarını izledim.

  oyuncunun sözleşmesi haziran 2022'de sona eriyor. fırsat transferi olabilir.

  cicaldau son milli maçında ermenistan'a karşı 2 şık gol atsa da, tamam ya budur dedirtmedi bana. daha sonra geçmişe dönüp u-21 maçlarına baktım ve oradaki performanslarını daha çok beğendim.

  aslında oyuncu tarz olarak gazişehir'deki alexandru maxim'e çok benziyor. maxim de bizim ligde 38 maçta 13 gol 3 asist gibi istatistiklere ulaştı. fakat maxim 30 yaşındayken, bu çocuk henüz 23-24 yaşında.
  oyuncunun en beğendiğim özelliği rakip ceza sahasına yaptığı topsuz koşular oldu, bence çok çok iyi bir önsezisi var. bu yüzden ulaştığı gol sayıları tesadüf değil. mesela ilkay gündoğan en elit seviyede bu işleri çok ustaca yapmıştı.
  bizim ligdeki defans oyuncularının pozisyon alma hataları ile bu çocuğun pozisyon almadaki ve bitiricilikteki ustalığı birleşirse enteresan şeyler olabilir.

  teknik olarak değerlendirmek gerekirse, açıkçası ben çok üst düzey bulmadım. bazen çok basit paslarda bile hata yapabiliyor, fm editörleri ne vermiş bilmem ama pas özelliği 20 üzerinden tam 13 bence. sürekli riskli ve kilit pas denemediği halde bazı noktalarda pas isabetinde sorun yaşıyor. oyun görüşü de ortalama seviyede, bana vay be bu pası nasıl gördü dedirttiği pek pozisyon olmadı.
  top kontrol özelliğini sevdim, dar alanda çevik bir oyuncu ama uzun mesafede hızlı olduğu söylenemez.
  güç ve dayanıklılığı iki yönlü orta saha için yetersiz fakat ofansif oyuncu için yeterli bence.
  şut tekniği gayet iyi düzeyde, zaman zaman frikik golleri de var.
  istikrarlı bir oyuncu, tekrar eden sakatlığı yok.
  uzun mesafe pasları bence taylan ile benzer seviyede.
  top rakipteyken topa göre pozisyon almasını biliyor, geçmişte defansın önünde de merkez olarak oynadığı için defansif açıdan klasik 10 numaralardan daha iyi seviyede.

  maxim bu ligde ne yaptıysa, cicaldau'nun da benzerini yapabileceğini düşünüyorum. maxim de ligde en beğendiğim oyunculardan biri.
  geçmişte everton ve sassuolo gibi takımlar oyuncuyla ilgilenmiş fakat transferi gerçekleşmemiş. bence şu haliyle premier ligde forma giyemez fakat italyan orta sıra takımlarında iş yapabilir. gerçi dennis man parma'ya gitti küme düştü, o konuda da net olamayabiliriz.
  hala genç bir oyuncu, kendisini de geliştirebilir.
  bana biraz da pedro goncalves'in famalicao'daki hallerini anımsattı. sporting'de doğru hoca ve kanat oyun kurucu rolü ile inanılmaz bir seviye atladı bu sene.

  5 milyon euro seviyelerinde bonservisini alabilirsek bize zarar ettirmez diye düşünüyorum, katkı alabileceğimiz bir oyuncu. belki etrafında daha iyi oyuncular olursa daha verimli oynayabilir, çünkü pas iki kişilik bir hadisedir ve oyuncunun etrafında daha iyi pozisyon alan oyuncular olursa daha isabetli oynayabilir.

  genel olarak oyuncuyu beğendim, elbet eksiklikleri var, yani o eksikler olmasa zaten ilkay gündoğan oluyor.
  hayırlısı olsun.

  edit: imla.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!