• 1
  33 yaşındaki 190 cm'lik rus buz hokeyi efsanesi. vladimir putin'in kankası. kanadalı sidney crosby ile birlikte buz hokeyinin faal en büyük iki figüründen biri. nhl ekiplerinden washington capitals'ın (son şampiyon) formasını giyen, yıllık kazancı 10 milyon $'ın üstünde olan sol kanat/merkez forvet.

  buz hokeyinde pozisyonlar: http://gss.gs/UH9 (resim)

  tüm bu tanımlamalarla birlikte oyun içinde pis işlerin piri de bir adam. hem bu sebepten hem de rus olmasından dolayı capitals haricindeki takımların taraftarları tarafından pek sevilmez. genellersek; crosby, pamuk yürekli prenstir; ovechkin, sinsi kalpli büyücüdür. bu noktada üstüne basa basa yineliyorum, "sadece saha içinde". saha dışında ise bir o kadar sosyal sorumluluk projeleri kapsamında elini taşın altına koyan, birçok maçın sonunda stick'ini (buz hokeyi sopası) tribünde maçı takip eden ufaklıklardan birine hediye eden bir sporcudur.

  cristiano ronaldo x lionel messi versus'ünün bir benzeri ove x sid arasındadır. buz hokeyinin gelmiş geçmiş en büyük oyuncusu kabul edilen wayne gretzky ile aynı dönem en az gretzky kadar büyük işler yapan ve nhl fanlarının birçoğu tarafından gretzky'le eş değerde görülen mario lemiuex arasındaki çekişmenin tam olarak güncellenmiş halidir ove x sid düellosu. bu düellonun gretzky tarafı crosby'dir, lemiuex tarafı ove'dir.

  birçok buz hokeyi oyuncusu gibi kırılan ön dişleriyle de nam salmıştır. hatta bir ara bu durum o kadar sık tekrarlar hale gelmiştir ki ove artık dişlerini yaptırmaktan vazgeçmiştir. gülüşü geyik konusu olduğunda da, "diş düzelttirmekten bıktım, eşim bunu dert etmiyor, dolayısıyla sallamıyorum artık" diyerek mevzuya noktayı koymuştur. :(

  http://gss.gs/pEq (foto)