• vakti ve imkanı var ise istanbul, bursa, balıkesir ve uşak'ta ikamet edenlerinin sandıklara yapılan itirazlar katakulliye gelmesin diye oy verdikleri partinin yetkililerine fiziken yardımcı olması gereken taraftarlardır. burada klavyeden ve bu platformdan yapabileceğimiz ise galatasaray'ımız ile kenetlenip şampiyonluk ve kupa yolunda bilimum sinerjiyi yaratmaktır.
 • benim gözümde akp'ye oy veren galatasaraylı'dan farkı olmayan insandır. her iki grup da kardeşimdir.

  çok güzel anılarım oldu bu kardeşlerim ile.

  gün geldi meyhanede cimbomlu kardeşlerimle dertleştim, sabahlara kadar bazen hüzünlü bazen kahkahalı muhabbetler ettim, gün geldi birahanede maç izlerken tanımadığım bir cimbomlu abim gol olunca sevinçten zıplayıp birasını üzerime boca etti hep birlikte güldük eğlendik. zor zamanlar yaşadık; üniversitede okurken 2001 yılında arkadaşlarla kaldığımız evde cebimizde 1 lira olmadığı günlerden birinde alevi bir kardeşim ailesinden gelen parayla bizim karnımızı doyurdu, gün oldu sağcı bir kardeşime ailesi fazladan para gönderdi bizim yerimize kirayı ödedi.

  gün geldi, cuma namazında cimbom tişörtlü tanımadığım kardeşimi görüp gidip özellikle yanına oturdum, lisede, üniversitede en yakın arkadaşlarım hep cimbomlu oldu. düğünde, cenazede; iyi günde, kötü günde hep birbirimizi bulduk. ha içki içen akp'li arkadaşım da var, camiye giden chp'li arkadaşım da var bu konular hiç kimsenin tekelinde değil. herkesin hayatına kimse karışamaz.

  hayatım boyunca hiç bir zaman tek başıma maç izlemekten keyif alamadım. gol olduktan sonra sarılacağın bir kişi yoksa o gol eksik kalır bende.

  hiç bir zaman arkadaş olduğum birinin siyasi veya dini düşüncesini yargılamadım. fikren çok zıtsanız, ortak değerleriniz yoksa zaten arkadaş olamazsınız.

  şimdi maç izlediğim yerde stad olsun, cafe olsun, birahane olsun, kahvehane olsun gol olduğunda yanımda tanımadığım bir cimbomlu kardeşime; arkadaş sen hangi partilisin diye mi soracağım?

  şampiyon olduğumuzda meşale yakarken, şarkılar söylerken yanımda bulunan insanlara "-hop birader akpliler gelmesin veya chpliler gelmesin" mi diyeceğim?

  kusura bakmayın ben böyle bir şey yapamam. bu düpedüz ayrımcılık olur.

  insanların inançlarına, maddi manevi değerlerine saygı göstermek hepimizin görevidir.

  senin düşüncen ne derseniz; ben vatansever, hoşgörülü, vatanına, milletine bağlı mustafa kemal atatürk'ü seven fikri hür, vicdanı hür bir anadolu insanıyım. benim gibi bir çok insan var buralarda.

  yukarıda bahsettiğim anılarımdan pek çok benzerini sizler de yaşadınız. bırakın isteyen istediğini yapsın, isteyen istediği partiye oy versin. aşırıcılık iyi değildir, insanı yıpratır.
  siz insanları sevin, doğayı sevin, hayatınızı yaşayın biraz.
  hepinizi seven bir kardeşiniz/abiniz olarak haddimi aşarak yazdığım bu yazımı da lütfen hoşgörün.

  saygılarımla.

  şampiyon cimbom!