• 2
  10 ekim 2012 tarihindeki divan kurulu toplantısında tuhafıma giden bir çıkışta bulunmuştur. hem geleneklerimizi unutmayalım diyerek, hemde şovenist bir biçimde * ''sarı-lacivert t-shirt'' çıkartıp satmışlar menvalinde bir açıklama yapmış.

  öncelikle bu haberi gördüğümde resimdeki t-shirt bana sarı-lacivert olduklarını söylemeseler aklımın ucundan ''aa bu ne sarı-lacivert fenerbahce forması'' demem ya da ben renk körüyüm. tabi resimde gördüğümüz için t-shirt'ü parlayabilir belki gerçekten sarı lacivert midir? diye sayın nkantarelli'ye sordum ve aldığımız cevap gösteriyor ki t-shirt sarı-lacivert değil. (bkz: #1074698)

  benim anlamadığım bir konu; bir yönetim kurulu üyesi neden eleştiri yaparken karşı tarafa ''dalga konusu'' olacak bir biçimde malzeme verir ? gerçekten bunu kendisine sormak isterdim.

  haberin linki ; http://skorer.milliyet.com.tr/.../1610123/default.htm

  not: haber sadece milliyet gazetesinde yer almadığı ve yalanlanmadığı için yeteri kadar gerçek barındırır.
 • 4
  divan kurulunda kendisinin gosterdigi tshirt den sonra "sozun bittigi yerdeyiz" lafini soylemis galatasaray yoneticisi. kendisi bu sozu soyledikten sonra diger uyeler de uzun sure alkislamislar (ee cok onemli bir noktaya parmak basti sonucta)

  divan kurulunda su manzarayi gordukten sonra vesayet sen nelere kadirsin yazik degil mi 30 milyon galatasaray taraftarina diye bir siir yazmaya karar vermeme sebep olmus yonetici :)
 • 10
  --- alıntı ---

  "ben kaynaklarımı doğru kullanacağım. 8,5 milyon avroya aldığım bir adamı, 3,5 milyon avroya satmam. çünkü alırken o rakamı vermem. galatasaray taraftarı maça gidiyor, kombine alıyor, yani görevini yapıyor. bizden de yıldız bekliyor. seçilirsek bir yıldız oyuncu alacağımızı söyledim. bundan da geri adım atmam. kaynaklarımızı doğru kullanırsak bunun finansmanını sağlarız" şeklinde konuştu.

  galatasaray için "ortak akıl, lider kadro" sloganıyla yola çıktıklarını vurgulayan özdoğan, "galatasaray'da önemli olan genel kuruldur ve genel kurul ortak aklı temsil eder. bu genel kurulda şu anda 3 bin kişinin kaydı kapalı. yani beynimizin yüzde 25'i çalışmıyor. baktım hiç kimsenin de umurunda değil. insanlara, beyninin yüzde 25'inin tıkalı olduğu söylense, hemen çözüm aramaya başlarlar. ancak galatasaray kulübü'nü yönetenlerde böyle bir istek yok. biz galatasaray için, 'ortak akıl, lider kadro' sloganıyla yola çıkıyoruz" ifadelerini kullandı.

  "galatasaray'ın sorunu idaridir"

  özdoğan, sarı-kırmızılı kulüpte öncelikli olarak idari sorunların çözülmesi gerektiğine inandıklarını vurgularken, "galatasaray'da maddi sorunlar yoktur. galatasaray'ın sorunu idaridir. eğer idari sorunlar çözülürse, hiçbir zaman maddi sorun olmaz" ifadelerini kullandı.

  idari sorunları çözebilmek için ortak aklın kullanılmasının şart olduğunu dile getiren özdoğan, şunları kaydetti: "aklımızı kullandırmıyorlar. genel kurullara bakıyorsunuz, kulüp bütçesi 100-200 kişiyle kabul ediliyor. kulübün genel yapısında 12 bin kişi varken, yüzde 2 oranıyla bu işleri yapıyoruz. buna karşılık olarak biz, 'katılımcı bir galatasaray yaratmak için bu işi yaparız, o tecrübeye sahibiz' dedik. bu bir ekip işidir. arkadaşlarımızla uzun istişareler yaparak, ortak akıl toplantıları düzenleyerek, mali gerçekler paneli düzenleyerek, 'hep birlikte bu işe giriyoruz' dedik. başkan adaylığı, benim tek başıma aldığım bir karar değildir."

  "kişilerin verdiği paralarla bu iş dönmüyor"

  ahmet özdoğan, eskiden olduğu gibi kişilerin verdiği paralarla kulüplerin dönmesinin artık mümkün olmadığına dikkati çekerken, farklı bir mali planları olduğunu savundu.

  son mali genel kurul kitapçığında, kasa kolaylığı olarak yöneticilerin verdiği rakamların 2013 yılı için 6 milyon lira, 2014 yılı için ise 7 milyon lira olarak gösterildiğini anlatan özdoğan, "kulübün borcu ise 855 milyon lira. bugün 50 milyon dolarınız olsa ve kulübe verseniz ancak 3 ay yeter. demek ki başka bir bakış açısı lazım. bu durum, profesyonel ama aynı zamanda galatasaray ruhunu taşıyan, dünya ölçeğinde iş yapan yöneticilerle çözülebilir. tek başına profesyonellik, kurumsallık da olmaz. galatasaray etiği ve kültürü de olacak. bizim yönetim listemize baktığınızda, tüm bu değerleri görürsünüz" değerlendirmesinde bulundu.

  ekonomik durumla ilgili çalışmaları bulunduğunu kaydeden ahmet özdoğan, "bizim mali planımız farklı. denk bütçe değil, fazla veren bütçe yapmak zorundayız. denk bütçeyle borç ödeyemezsiniz. daha fazla gelir elde edip, kaynakları çok doğru şeklide kullanmanız lazım. gayrimenkullerinize katma değer yaratmanız gerekir. gayrimenkulleri satmak, galatasaray'ın aklıyla, genel kurulla alay etmektir. bu borçları ödemenin yolu, gayrimenkullerde katma değer üretmek, yeni kaynaklar yaratmaktır ve yeni sponsorluklar bulmaktır" diye konuştu.

  "sezon sonu olduğunda hamza hoca ile oturur konuşuruz"

  ahmet özdoğan, yönetime gelmeleri durumunda futbol takımı teknik heyetinin durumuyla ilgili izleyecekleri yolu aktarırken, şunları söyledi: "eğer biz seçilirsek, sezon sonuna kadar teknik direktör hamza hamzaoğlu ve kadrosunun her şekilde yanındayız. sonrasında hamza hoca ile oturup, önümüzdeki sezonun planlarını konuşacağız. ilk olarak hamza hoca bizimle devam etmek istiyor mu, istemiyor mu bunu soracağız. eğer istiyorsa, gelecek sezonun projeksiyonlarını konuşuruz. bu projeksiyonlarda uyum sağlarsak da birlikte devam ederiz. hamza hoca bizimle mutlu olup almadığını söyleyecek. belki kendisi ayrılmak isteyecek. bunu ben bilemem."

  kulüp olarak futbol noktasında konsantre olmaları gereken konular bulunduğunu belirten sarı-kırmızılı kulubün başkan adayı, "kupada final oynayacağız ve inşallah alacağız. ligde de şampiyonluğu zaten bekliyoruz. galatasaray nerede yarışmaya giriyorsa, bütün ikincilikler başarısızlıktır" değerlendirmesinde bulundu.

  öte yandan, kulüpte bazı usulsüzlükler yapıldığı yönündeki iddialara karşı nasıl bir yöntem izleyecekleriyle ilgili soru üzerine ahmet özdoğan, şunları kaydetti: "kişiler hata yapabilir ama kurumlarla ilgili çok dikkatli konuşmamız lazım. dedikodularla bir yere varamazsınız. eğer 'usulsüzlük var' deniyorsa, bir komisyon kurulur ve iddia sahibinden elindeki tüm bilgi ile belgeler istenir. bu komisyon asla ve asla yönetim bazında kurulmaz. tarafsızlık açısından genel kurul bazında kurulur. belki sizin yönetiminizle ilgili bir usulsüzlükten bahsediliyor. bilgi ve belgeler doğruysa gereğini yaparsınız. ucu kime gidiyorsa gitsin sonuna kadar da devam edersiniz. sadece dedikoduysa iddia sahibine en ağır cezanın verilmesi için disiplin kuruluna giderim."

  --- alıntı ---

  http://www.webaslan.com/...r-sozu-SXHBQ77199SXQ
 • 11
  --- alıntı ---

  "1905 yılında ali sami yen ve arkadaşlarının kurduğu modeli, dünya markası olan galatasaray'ı daha ileri götürmeye çalışacağız. hep birlikte bunu yapacağız. dünyaya bu modeli tanıtacağız. galatasaray'ın markası çok önemli. bu markayı nasıl yükselteceğimiz konusunda ortak akılla hareket edeceğiz. 1905 yılında kurulan galatasaray dünyada bir marka. sarkozy'nin oğlu galatasaray forması giyiyorsa, benim görevim obama ve putin'e de galatasaray forması giydirmektir."

  özdoğan, reformist bir grup olduklarını dile getirerek, "sadece galatasaray'ı değil türk futbolunu değiştirmeye geliyoruz. bu konuda çok iddialıyız. her türlü fikir mücadelesine her türlü mecrada varız. galatasaray iyi olursa, türk futbolu iyi olur, galatasaray kötü olursa türk futbolu kötü olur" diye konuştu.

  "stat galatasaray'in olacak"
  göreve geldiklerinde ilk iş olarak türk telekom arena'yı kulübe kazandırmaya çalışacaklarını vurgulayan özdoğan, "stat alımı için ne gerekiyorsa yapacağız. stat galatasaray'ın olacak" ifadesini kullandı.

  ahmet özdoğan, galatasaray'ın mali olarak şeffaf olduğunu ancak idari yönden şeffaf olmadığını ileri sürerek, şunları kaydetti:

  "galatasaray'ın entelektüel aklını kullandığınızda bu borçlar falan hiçbir şey değildir. yeter ki o ortak aklı kullanın.biz asla denk bütçe yapmayacağız. biz fazla veren bütçe yapacağız. çünkü bu bir borç yönetimi. söz veriyorum, bunu da çok kısa bir süre içinde yapacağız. galatasaray'da bütün ikincilikler başarısızlıktır. ikinci olduğum zaman başarısızlık bana aittir."

  "fenerbahçe de diğer kulüpler gibi"
  galatasaray'ın spor toto süper lig'de şampiyonluğun en büyük adayı olduğunu ve sezon sonuna kadar mevcut yönetim ve çalışanların motivasyonunu bozmayacaklarını anlatan özdoğan, fenerbahçe ile olan ilişkileriyle ilgili bir soru üzerine, "duygun yarsuvat başkanım bir panele katılacakmış. inşallah eylem ve söylemleriyle galatasaraylıların başını öne eğdirtmez. fenerbahçe ve diğer kulüplerle ilişkimiz saha içinde rekabet, dışarıda ise ortak paydada birleşme üzerine olacak. illa fenerbahçe'nin sorulmasını anlamış değilim. fenerbahçe de diğer kulüpler gibi. bütün kulüplerle ortak paydada türk futbolunun ileriye gitmesi için ne gerekiyorsa yaparız" değerlendirmesinde bulundu.

  "hamzaoğlu'yla oturup konuşacağiz"
  ahmet özdoğan, sarı-kırmızılı futbol takımının teknik direktörü hamza hamzaoğlu ile devam edip etmeyeceklerine yönelik bir soru üzerine, şunları kaydetti:

  "oturacağız, konuşacağız. devam etmek isteyip istemediğine bakacağız. hamza hoca devam etmek istiyorsa oturup önümüzdeki sezonun plan ve programına bakacağız. eğer hamza hoca ve yönetimimiz uyuşuyorsa devam ederiz. uyuşmuyorsa devam etmeyiz. biz şu anda hamza hocanın planını ve ya devam etmek istemediği takdirde yeni gelecek hocanın planını bilmiyoruz ki. o planı bilmeden nasıl böyle bir şey söylerim. ancak şunu söylüyorum; galatasaray taraftarı yıldız oyunculara hazırlıklı olsun."

  genel kurulda adaylardan dursun özbek'in favori gösterildiğinin belirtilmesi üzerine özdoğan, "dursun bey ve ekibine başarılar diliyorum. onlar da galatasaray için yüreği çarpan insanlar ama galatasaray'da kimin başkan olacağına dursun bey ve ben karar vermiyorum. genel kurul karar veriyor. genel kurula yapılan her türlü hakarete karşı gelirim. genel kurul daha idaresini belli etmedi. bunun için lütfen herkes müsaade etsin genel kurul kararını versin, biz de saygı duyalım" şeklinde görüş belirtti.

  --- alıntı ---
 • 14
  (bkz: ne dediler/#1828652)

  şu nolu entry'de başkan olmadığı için mutlu olduğumu ifade etmek istediğim zaat.

  keşke imkanım olsa da kendisiyle sohbet etme imkanım olsa ve bazı soruları sorabilsem.

  mesela, gideri kısarak bu iş olmaz gelir artırmamız lazım diyor vatandaş, store ve stad'a getirmeliyiz taraftarı diyor. kısaca ben olsam patlatacaktım 10 milyona bir transfer taraftar ilgisi ile de çıkacaktı o para diyor. yanlış.

  sorularıma gelirse gelirleri ''kalıcı'' olarak nasıl artırmayı planlıyor?

  zaten hali hazırda avrupa'nın en çok 2. loca sayısına sahip stadın var. şampiyonlar ligine katılmışsın. sırt ve şort sponsorların var. göğüs için şampiyonlar ligi özelinde 2.3 milyonluk bir anlaşma imzalamışsın. lig için ise kısa zamanda öyle veya böyle bir anlaşma imzalayacaksın. nasıl artıracaksın? benim fikrime göre florya projesi ile ancak arkadaşın önerisi transfer ve genel strateji ile bakarsak ''büyüyerek büyüme'' bakın gerek şu an fenerbahçe'de gerek ünal aysal döneminde görüldü ki türkiye'de çok geçerli bir model değil bu. birincisi şampiyon olamadığın zaman şampiyonlar ligi gibi çok büyük bir gelirden mahrum kalıyorsun. bu büyük bir risktir. yani ikinci de direk gitse diyeceğim ki tamam şampiyon olamasan bile gidiyorsun. ikincisi tl kazanıp döviz harcıyorsun. ünal aysal döneminde zaten başarı kazanırken de zarar eden yapı, başarı çıtamız çok değil biraz düşünce infial sonucu patladı ve bugünlere geldik. fenerbahçe malum şu an hisse satışına hazırlanıyorlar ve kap'a bildirimini yaptılar.

  türkiye gibi belli başlı handikapları olan ve avrupa'ya göre futbol ekonomisi büyüklüğü bazında geride olan ligler için hiç de geçerli olmayan yöntemler bunlar. bu ve bunun gibi yd ve serdar adalı mantığı ile hareket eden yöneticimsi insanlar kulüpten uzak tutmak lazım.
 • 17
  secimi kaybettiginden beri her gun gundemde kalmaya calisan kisi. ya bi gazeteye konusur, ya a spor'a baglanip konusur, ya kongrede konusur. pek bir vasfi oldugunu dusunmuyorum, kendi reklamini yapma pesinde.

  yoneticilerin uzaktan soylediklerini ciddiye almama taraftariyim. gecmiste yonetimde olup galatasaray'in ebesini bellerken bugun cikip mevcut yonetimi elestiren bi suru adam var. daha kotusu de bu populist adamlar "helal beee" gibi yorumlar felan aliyor. hepsi ayni bokun laciverti iste abi, yoneticilere prim vermeye cidden degmez.
 • 24
  dursun özbek'e rakip olduğu seçim zamanında vizyonerlik olarak güzel vaadleri vardı kendisinin. hatta başkan olmasını istemiştim kendisinin. vaadler yerine gelir miydi gelmez miydi orasını bilemem ancak 25 mart 2017 galatasaray mali genel kurul toplantısında yönetimin her hatasını dursun'un yüzüne vura vura anlatmaktadır.

  ekleme:

  oy oy oy...

  "sizler* iktidarın ya da tek kişinin iki dudağı arasına bakamazsınız!" sözlerinin sahibidir.

  yürü be.