• 2
  türkiye futbol federasyonu genel sekreterliğine atanan, bir şekilde türk sporunun içinde yeniden aktif rol almasına çok sevindiğim spor adamıdır.

  her ne kadar an itibari ile federasyon başkanı olan mahmut özgener'i, hele hasan doğan gibi bir "yöneticiden" sonra pek sevemesem de, ahmet güvener seçiminin son derece doğru bir karar olduğunu düşünüyorum.

  iyi bir galatasaraylıdır, doğrudur. hakem kurulları başkanıyken, tamamen iyi niyet ve dürüstlüğüne güvendiği için "galatasaraylı" olduğunu beyan etmiştir. lakin bazı kuşkafalıların iddialarının aksine, türk futbolu onun döneminde şaibeden en uzak, hakemler açısından en verimli dönemini geçirmiştir.

  hayırlı olsun, inşallah daha üst mertebelerde yeniden görürüz kendisini.
 • 4
  --- alıntı ---

  sami yen stadı'nda 18 yıl önce oynanan galatasaray-manchester united maçı 0-0 sona erince sarı-kırmızılılar ilk maçtaki 3-3'ün avantajıyla şampiyonlar ligi'ne girmişti.

  3 kasım 1993'teki bu maç için ahmet çakar twitter'da, "her şey düzgün olsa idi; g.saray istanbul'da m.united'ı eleyip ilk kez şampiyonlar ligi'ne giremezdi..." diye yazmıştı.

  sabah gazetesinin haberine göre; mhk eski başkanı ahmet güvener de konu ile ilgili şunları söyledi: "sami bu olayı bana ve birçok insana anlattı. kurt röthlisberger'i parayla bağladığını söyledi. bana ne zaman bu konuyu açmaya kalksa 'daha fazla konuşma. ben mhk başkanı'yım. türkiye'deki hakemlerin başındayım. böyle şeylerden çok rahatsız oluyorum' derdim. ama 'röthlisberger'i parayla bağladım' dediğini defalarca duydum. yapıp yapmadığını bilmem. ama anlattığına şahidim. benim anlayışımda, yapıldıysa da anlatılacak şey değil, yapılmadıysa da anlatılacak şey değil."

  --- alıntı ---