• 1
  polemiğin türkçe karşılığı sert tartışmadır. abdurrahim albayrak geçtiğimiz divan toplantısında bafetimbi gomis hakkında gerçekten sert açıklamalarda bulundu. gomis de yine aynı sertlikte cevap verdi. bence her ikisi de doğru söylüyor ve boşuna birbirlerine giriyorlar. asıl suçlu ise arada kaynıyor. asıl suçlu kim mi? yazının sonunda çok net anlaşılacak.

  ne diyordu abdurrahim albayrak; gomis parasını alamadığı için kayseri’ye gitmedi. yanına aldığı (%100 ihtimalle rodrigues) bir başka futbolcu ile gelip maaşlarına zam istediler. kendisi için 5 milyon euro talep etti.

  gomis ya da menejeri ne diyordu; ben yedi ay para almadan oynadım. şampiyonluğu bu fedakarlıklarla kazandık.

  galatasaray kayserispor maçı ne zaman oynandı? ocak 2018’de. yani mustafa cengiz’in göreve gelmesinden hemen sonra. abdurrahim albayrak’ın görevi neydi? spor a.ş. yönetim kurulu başkanı.

  şimdi olayları kronolojik olarak incelersek, gomis'in yedi ay para almadan oynadığı iddiası doğru çünkü önceki başkan dursun özbek gerçekten de ödememişti futbolcuların maaşını son yedi ay boyunca. bu durum haber konusu da yapılmıştı zaten. dolayısıyla gomis haklı söyleminde. yedi aydır para alamayan bir futbolcunun kayseri spor maçına gitmemesi bir ölçüde normaldir.

  bunu dile getiren abdurrahim albayrak da haklı çünkü gerçekten de yönetici olduğu anda böyle bir olayla karşılaşması talihsizlik.

  gomis’in zam istemesi de yine, gomis’in yarısı kadar katkı vermemesine rağmen ondan fazla para kazananların karşısında haklı bir istek. buna yol açan kim? yine dursun özbek yönetimi. sen gomis’e verdiğin paradan fazlasını hangi akılla feghouli’ye veriyorsun? düşünmüyor musun ki bu durum takım içi dengeleri bozar ve itirazlara yol açar. aynı durum negredo-quaresma arasında yaşanmadı mı? beşiktaş’ın içinde bulunduğu durumun ana sebebi budur bence.

  yani nereden bakarsan bak, abdurrahim albayrak ile gomis arasındaki polemiğin asil suçlusu dursun özbek’tir. bilgisiz, bilinçsiz, futbolu çocuk oyunu zanneden dursun özbek’in galatasaray’a verdiği zararlar saymakla bitmiyor. daha kim bilir neler çıkacak.

  not:bu ne biçim başlık deyip moderasyon tarafından silinirse hiç şaşırmayacağım.:)