• 2151
  her şeyden şüphe duyacağım şu dünyada, galatasaray aşkından şüphe duymayacağım emektar yöneticimiz.

  5 sezon görev alıp 5 şampiyonluk kazandı. yerlilerle ilişkisinin iyi olması normal, önemli olan her yabancı futbolcumuzla abi-kardeş ilişkisi kurdu. 14/15 şampiyonluğunda metro sıkıntılıyken kendi şirketinden 500 otobüs tahsis etti taraftar için. yeri geldi cebinden verdi, yeri geldi canından...

  kendisini hiçbir zaman öne koymadı. bazı kendini elit zanneden kesime inat olduğu gibi oldu, "i love you hoçam" diyerek kulübe 5 şampiyonluk, 1 yıldız kazandırdı. cebini değil kulübünü düşündü.

  serum yedi, hastanelik oldu, çoluğu çocuğu sağlığı için görev almamasını isteyecek noktaya geldi. o ise bu renkler altında aldığı her görevi layıkıyla yerine getirdi.

  ben kurumsalcı tayfanın bu adamdan rahatsız olmasından nefret ediyorum. ismi ve varlığı tıpkı fatih terim gibi başarı ve huzur demek. var olsun. allah'ın izniyle 26 mayıs gecesi mustafa cengiz bey ile yeniden seçilecekler ve 4 aya sığdırdıkları büyük başarıları 3 senede taçlandıracaklar.
 • 2152
  liselilerin tamamını toplasan bu adamdaki galatasaray sevgisinin ve aşkının binde biri yoktur. öyle bir galatasaray aşığıdır.

  o liseli, arkadan iş çevirmeyi seven, kulübün malını kendi malı gibi yiyen, ceplerini dolduran adamların kulübe verdiği katkının 1 milyon mislini vermiştir. kendisinin türk futbolculara karşı bakış açısını oldum olası eleştiririm ama galatasaray sevgisini sorgulamam bile. keza kendisi tüm lisenin verdiği emekten daha fazla emek vermiştir. gerek maddi gerek manevi.
 • 2154
  22 mayıs 2018 tarihli basın tribünü programının sonunda net bir şekilde, "mustafa cengiz yoksa ben de yokum" diyerek çıkarıp masaya koymuş ve kaç okka olduğunu göstermiştir.

  başarılı bir galatasaray yönetimini tekrar seçmek yerine başkalarını seçenler, sonradan "abdürrahim elimize yüzümüze bulaştırdık, gel florya'yı toparla" dememeyi öğrenecekler! kimse sizin piyonunuz, maşanız değil. ortada bir emek var. galatasaray'ın istikrarını bozup, yıllarını çalıp sonra gel abdürrahim diyemeyeceksiniz.
 • 2159
  şimdi arif'in manchester'a attığı golü ararken kendi twitter hesabına denk gelip paylaştığı fotoğraflara baktım. bu adam gerçekten inanılmaz bir pozitif enerji saçıyor. fatih hoca'yla yakınlığı zaten aşikar, yine futbolcuların abisi gibi olduğunu biliyoruz. ben ise mustafa cengiz'le olan bu fotoğrafa bayıldım:

  https://twitter.com/...s/954819685467467776

  kendisinin profesyonelleşmeye, kurumsallaşmaya aykırı olduğunu da kesinlikle düşünmüyorum. profesyonelleşmek, kurumsallaşmak mekanikleşmek olmamalı. sonuçta sahada futbolu oynayanlar da insan, onları yönetenler de insan, kulüp idarecileri de insan. ayrıca kurumsallaşmak tek tip değildir, o ülkenin kültüründen izler de içerir. bizim hepsi aynı gözüyle baktığımız batılı ülkelerden ingilizin kurumsallaşmasıyla almanın kurumsallaşması bile farklıdır mesela. o yüzden biz de türk milletinin dinamiklerini göz önünde bulundurarak kendi hibrit modelimizi abdürrahim albayrak gibi galatasaray sevgisiyle dolu ve her geldiğinde başarıya büyük katkıda bulunmuş insanları başarılı bir şekilde sisteme dahil ederek oluşturabiliriz.

  umarım fatih terim, mustafa cengiz, abdürrahim albayrak birlikteliğini uzun yıllar koruyabiliriz.
 • 2160
  kendisi hakkında nesnel bir bilgi:

  2000 yılında jardel bize transfer olduğunda, jardel'in karısı bir koltuk takımı beğenir ancak koltuklar evin kapısından sığmaz. albayrak, jardel'in karısı jardel'in kafasının etini yemesin ve jardel rahat olsun diye vinç getirtip koltuk takımını eve çatıdan sokar.

  tam olarak böyle işlerin adamıdır ki bu da takımdaki furbolcuların onu çok sevmesini ve takımda birlik havası oluşmasını sağlamaktadır.
 • 2161
  kendisi besiktaslı olsa ve besiktas’ta 5 sezonda 5 sampiyonluk yasasa, kuran carpsın tasaklarının fotografını besiktas carsısının girisine asarlar.

  bizde durum farklı. galatasaray’a hizmet eden ne kadar adam varsa taslanıyor, ne kadar gereksiz zibidi varsa destekleniyor.

  annen ölsün liseci, gün gelir seni de alt eder bu taraftar.
 • 2162
  umrede yaratıcısıyla "içimdeki galatasaray sevgisinin %20'sini al, al da biraz rahatlayayım" diye pazarlık eden ilginç bir adam.

  ben dünya görüşünü, o doğal halk adamı tarzını, geldunmi gittunmi'li fatioça'lı konuşmasını falan hiç sevmiyorum. ben daha profesyonel yaklaşımları seviyorum mesela; kurumsal takır takır işleyen bir sistem, çarklardan biri bozulduğunda da çalışmaya devam eden bir makine gibi kulüp, bir spor kulübü.

  ama benim adamı ve ondan kaynaklanan sistemi sevmemem bir şeyi değiştirmiyor tabi. görünen o ki başarılı bir adam, çimento gibi bir adam- herkesi birbirine bağlıyor camiada. bu işin sonucunda başarı da geliyor. demek ki devam etmesi lazım. profesyonel olmak için daha zamana ihtiyacımız var demek ki, biz de aslında buna hazır değiliz demek ki. kolej havasında gittiği yere kadar gitsin. ben küçüklüğümden beri (2002) bu işi yapmasından memnunum aslında abdürrahim albayrak'ın.

  öte yandan gülüyorum bu adama. samimi buluyorum, saf buluyorum. hatta bazen kendimi bu adama gülümserken buluyorum ve bu yüzden de kendime kızıyorum. "sayın cumhurbaşkanım", "sayın ve sevgili hükumet yöneticileri" demelerini hatırlamaya çalışıyorum adamdan soğumak için. kadıköy'de kupa meselesini hatırlamaya çalışıyorum. bu ara kesin muharrem ince'ye falan sövüyordur mesela görünce. bunları yapması da canımı sıkıyor. beni çok arada bırakıyorsun abdürrahim abi
 • 2164
  sadece galatasaray takımını baz alarak değil bütün takımları düşündüğümüzde , her takım içinde yer alması gereken bir model şahıstır kendisi.

  bir takım tabiki en iyi şekilde profesyonellerce yönetilir. ama salt profesyonellik ile duygusal olan taraftar arasında bir bağ kuracak kişiler de olmalıdır.

  diğer ülkeler için bilemem ama yaşadağımız bu topraklarda , türk gibi düşünen , taraftar gibi hareket eden yani kitlelerin kendisini bir karakter olarak benimseyecek kişilere de ihtiyaç vardır.
 • 2165
  26 mayıs 2018 galatasaray seçim genel kurul toplantısı öncesi ve sırasında verdiği atarlı demeçlerle sertleştiği gözlemlenmiştir. mustafa cengiz seçilmezse başkası geldiğinde çalışmam eskisi gibi değil, tüymedik geldik işte, uçak da indirirsin, uçak da kaldırırsın. 1000 tane uçak indireyim sana. gibi gibi...

  bu arada adamın 7 çocuğu varmış ya! ne alakaysa şimdi...
 • 2173
  söyleyeceğim ağır mı kaçar bilmiyorum ancak kendisinde galatasaray başkanı olacak seviye, ağırlık, kalite yoktur.

  kendisinin en iyi olduğu konu futbol takımı ve yönetim köprülüğüdür ve orada kalmalıdır.

  bir insan bir işi çok iyi yapıyorsa iyi bildiği şeyi yapmalıdır, daha fazlasını zorlayarak her iki taraf için de işleri geri dönülmez bir noktaya getirmek yanlış.

  söylediğim yanlış anlaşılmasın, hak eden her yere gelebilir ancak bazen hak etmekten fazlası gerekir.
 • 2174
  fazlasıyla duygusal insan. duyguları ile aklı arasında bir seçim yapmak zorunda kaldığında kesinlikle duyguları kazanmıştır. zaten abdurrahim albayrak'ı yapanda, sevilmesinde bu kadar etkili olan yegane şey de budur. kaybettiğimiz bir derbi sonrası, "yavvv bu haagiiiii ne yapıyor?" açıklamaları hala akıllarda. sizce abdurrahim albayrak hagi'yi sevmediği, nefret ettiği için mi itin götüne soktu? hayır, türk telekom'un ilk derbisinde fener'e yenildiğimiz için çıldırdı öyle konuştu. herif galatasaray ile ilgili duygularına hakim olamıyor. bu iyi olduğu kadar bir o kadar da kötü bir durum.

  velhasılı abdurrahim albayrak 2. adam olarak ya da sadece florya'dan sorumlu olarak işleri yürütmeli. başkanlık, bu kadar duygusal adamın sağlığını hepten bozmakla kalmaz bizimde sağlığımızı bozar. böyle bence gayet güzel ve yerinde bir görevi var.
 • 2175
  türkiye liginin bugını yıllar önce bulan fakat kimseye söylemeyen büyük yönetici.

  galatasaray lisesi mezunu ülkenin en yetişmiş adamlarının rezil rüsva olduğu, yönetemediği takımı samimiyeti, iyi niyeti ve galatasaraylılığı ile başarıdan başarıya taşımaya vesile olmuş benim gözümde efsane yöneticidir. muhteşem bir ikinci adamdır. sağlığı elverdiği ölçüde bizden ayrılmaması gereken pozitif bir kişiliktir.