• 3052
  transfer görüşmesini yarıda bıraktığını söyleyen yöneticimiz. meksikalıları ofisinde bırakıp düğüne katılmış. şimdi meksikalılar deyince akla hemen gignac gelse de gignac’ın menajeri jean christopher cano ve o da fransız.

  chicharito ( google yardımı almadan ismini yazamadım ne yalan söylim) olabilir mi bahsedilen oyuncu? chicharito’nun menajeri aynı anda babası da olan eduardo hernandez. belki de o gelmiştir.

  herrera’nın menajeri matias bunge. bak o da olabilir çünkü 2018-2019 sezonu devre arasında da ilgilendik kendisiyle.

  ulan gece gece sherlock gibiyim haaa. hayatıma heyecan kattı birkaç dakikalığına.
 • 3055
  adam sadece meksikalı demiş. ben ortada gaf ya da transferi zora sokacak bir durum görmüyorum. spor basınında yaklaşık 1 aydır transfer iddiaları ortaya atılıyor daha 1 tane meksikalı futbolcuyla adımızı geçirmediler. bu da işlerin ne kadar gizli yapıldığını gösterir.

  görüşülen kişinin chicharito olacağını hiç sanmıyorum. sözleşmesi olan ve kulübünde oynayan bir futbolcu. maliyeti yüksektir.
  belki porto ile sözleşmesi biten hector herrera olabilir. onun dışında meksika futbolu derya deniz. ben dahil oturup kimsenin izlediğini düşünmüyorum ama fmden gördüğüm kadarıyla meksika liginde çok iyi oyuncular var. scout transferi de yapıyor olabiliriz.
 • 3058
  vedat muriqi gibi sıradan bir oyuncu için fiyat yükseltmiyor olması nedeniyle karnesine eksi yazılacağı iddia edilen yöneticimiz. çok şükür ki bu zihniyette insan yok etrafında. zamanında kendisinin devreye girmesi (!) nedeniyle pek çok kez kazık yemiştik. şimdi çok şükür devreye giremiyor ffp olduğu için. biz de kazık yemiyoruz.
 • 3060
  rize'de hasan kartal'in tanıdığı adamlar tarafından oğlu darp edilen rizeli galatasaray as başkanı.

  hasan kartal'la bir araya bile gelmek istemeyeceğine adım gibi eminim ama galatasaray için vedat muriqi transferinde orta yol bulmaya çalışıyordur.

  burada rize başkanı fanatik fenerli hasan kartal'in oyuncuyu ısrarla fenerbahçe'ye yollama arzusu vardır.

  abdurrahim bey vedat muriqi transferi üzerinden sallanacak birisi değildir. hele şu şartlarda hiç değildir.

  6'da 6 şampiyonluk oranı vardır.

  yurt dışı transferinde iş ona düşmemeli ama ülke sınırları içinde nüfuzu fazlasıyla vardır.
 • 3061
  futbol şube sorumlumuz olarak çıkıp "biz teklifimizi yaptık ya kabul ederler ya da masadan kalkarız" resti çekmedikçe bu işin suyu çıkacak. ulan sanki inanılmaz bir futbolcu da vedat muriqi, adam için fenerbahçe ile yarışıyoruz. gitsin fenerbahçe'de mi real madrid'de mi nerede oynuyorsa oynasın umrumda değil, kendisi için yapılacak 5-6 milyon euro maliyet ile kendisinden kat kat iyi oyuncu bulunabilir. niye bu kadar yaygara koparılıyor vedat muriqi için zerre anlamış değilim.
 • 3064
  hiçbir biçimde galatasaray'a yakışmayan yönetici...

  bu kulüp ne futbol şube sorumluları gördü ama kalkıp da rize başkanına plaket verenini görmedi. ortalıkta öyle ay lav yu hozam diye gezerek sempati toplayacağını zannetmenin sonu galatasaray taraftarını yarım dönem forvetsiz bırakmaktır. kulübü zor duruma düşürmektir. yanlış planlama yüzünden son dakikada diagne'ye 13 milyon euro (10+ bonus 3) bonservis ödemektir.

  türkiye'de yöneticilik maddi veya siyasi beklenti yahut çıkarlar için yapılır ama taraftarlık karşılıksızdır. aramızdaki fark bu!
 • 3065
  yönetimde bulunduğu 6 sezonda 6 şampiyonluk yaşamış yönetici. bazen öyle garip yorumlar yapılıyor ki kendisi hakkında, ben mi yanlış hatırlıyorum lan acaba diye girip kontrol ediyorum. ayrıca kendisi almancadan başka yabancı dil bilmemektedir. yani garip olan aklı sıra dalga geçmeye çalışanların kendisine yönelttiği ingilizce soruları yanıtlayamaması değil, buna şaşıran insanların olmasıdır.
 • 3066
  paylaşılan video silinmiş bu nedenle ne söylemiş göremiyoruz.
  bu adamın görev dağılımında futbolcu, yönetim ve teknik heyet üçgeninde ara bulucu iletişimci gibi bir rolü olmalı.
  onun dışında özellikle yurtdışı transfer işlerine karışmaması gerekiyor. bunu zaten taraftarın çoğu da söylüyor.
  galatasaray'a yakışmıyor diyenlerin kafasında nasıl bir galatasaray profili var bilmiyorum. ama ben kendisini seviyorum kendisinin varlığı gerçekten galatasaray futbol takımlarına her zaman katkı sağlıyor.
 • 3067
  transfer konusunda illa orda olacaksa kendisine destek olunmalı. gerekirse bir maaşlı bir eleman. galatasaray için koşturduğuna şüphe yok. ancak bazı işlerde eksik kaldığı da gerçek. ne yazık ki kendisi bunu kabul edecek gibi görünmüyor. onyekuru transferi nasıl oldu mesela anlamadım, keza marcao ve lyundama. o yolda gitmeliyiz
 • 3068
  derhal istifa etmesi gereken yöneticimiz. altı sezon çalışmış altı şampiyonluğu var. yeterli mi değil. bir kere adam rizeli. istanbullu değil. ingilizce bilmeyi geçtim türkçe bilmiyor. her türk'ün olması gerektiği gibi sosyalist değil. iktidarcı herifin teki aynı zamanda. yemin ediyorum fıttırdım. bizim sosyal medya taraftarından, transfer taraftarından tiksindim. kendisine yapılanlardan söylenenlerden dolayı çok sinirliyim. nankörlük bu be. açgözlülük. geçmişi inkar. ulan biraz daha yazarsam pilot olacağım. içimizdeki dışımızdaki çakallara yem etmeyeceğim imparatorumuzun sadık yoldaşı, liseciler gibi sözde değil özde galatasaraylı aslan yöneticimiz. beğenmeyenler yallah comolliye.
 • 3069
  kendisi rizeli değil milanolu olsaydı, ortalık karıştırıcı tipte egoist bir adam olsaydı, haa bir de saçı, ceketi, ayakkabısı şekilli, klas olsaydı, diagne'ye 13 değil 33 verse bile kendisine tapacak olan kişilerin hedefi. yok para harcamış, yok plaket... adamın babasının çiftliği sanki tek başına kafasına göre para saçıyor.
  arkadaşlara galatasaray liseli, yedi göbek istanbullu bir yönetici, yakışıklısından iskandinav topçu, en klasından italyan da bir teknik direktör verelim. takım küme mi düştü ? olsuuun en şekil biziz.
 • 3070
  seversiniz veya sevmezsiniz ama saygı duymak zorunda olduğunuz galatasaray yöneticisi.

  ben de yanlışları olduğunu düşünüyorum fakat bunlar birçok doğrusu olduğu gerçeğini değiştirmiyor. adam kafayı galatasaray ile bozmuş, futbolculara babalık yapıyor, paralarını alamadıkları zaman cebinden veriyor falan.

  transfer işlerini onun yürütmesine ben de karşıyım ama florya'da böyle bir adam olduğu için de ne kadar dua etsek az.

  biraz saygı.
 • 3071
  bu işin liseli olmakla, davranışlarının galatasaray'a yakışıp yakışmadığıyla ilgisi yok, abdurrahim albayrak, hasan kartal denen şahısa galatasaray başkan yardımcısı sıfatıyla anlamsız bir plaket sunduktan henüz 2 saat sonra bu adam çıkıp galatasaray'ı eleştirdi mi? eleştirdi. aradan 4 ay geçmişti ki, rize'de yapılan maçın ardından tüm kamuoyunu, federasyonu aleyhimize kışkırtmadı mı? kışkırttı. ya şimdi ne yapıyor? satıp para kazanmaya çalıştığı sporcusunu tehdit ederek galatasaray'ın rakibine zorla göndermeye çalışıyor. peki galatasaray'ın futboldan sorumlu idarecisine düşen ne olur bu durumda?
  çıkar bir açıklama yapar, en azından galatasaray plaket vermesini bildiği gibi geri almasını da iyi bilir gibi bir kaç laf eder.
  o zaman bekleyelim görelim bakalım. albayrak galatasaray başkan yardımcısı olarak yapması gerekeni yapacak mı yoksa ben rize'li hemşerilerimi karşıma almayayım diye mi düşünecek.
  ona göre kendisinin galatasaray'a yakışıp yakışmadığını daha iyi değerlendirebiliriz.
 • 3072
  kendilerinin kontrolünde bir yönetim olmayınca biteviye seçim ve ibra isteyenlerin tekrar ve tekrar olmak üzere gene gündeme getirdiği galatasaray yöneticisi..

  galatasaraylılar cemiyetine başkan olmaz. galatasaray eğitim vakfına başkan olmaz. galatasaray üniversitesi hukuk fakültesine dekan olmaz.
  tamam da kendisinin de zaten bu görevlerle alakası yok.
  ama 6 yılda 6 şampiyonluk verimiyle kendisi de bu ülkede futbol şampiyonluğunun anahtarıdır.
  duygun yarsuvat ve şurekasının , günün birinde, işaret ettiği birini başkan yapsan da, o başkan da , eli mahkum, albayrak’a futbol şubesini teslim edecektir.
  yaz geldi, gidin denize girin, bırakın artık bu olumsuz propogandayı , şu şampiyonluğu huzur içinde yaşayalım.
 • 3073
  şampiyonluklarda payı büyüktür, oyuncularla kulüp arasında da ciddi bir köprü görevi görmektedir. her başkanın idari takımında yer alması gerekir.

  ancak;

  transfer işi daha farklı bir olay. özellikle yurtdışındaki gelişmeler için, en azından yabancı dili olan ve bu konuda başarılı bir isim görevlendirilmeli. sportif direktörden bahsetmiyorum elbette, bu bizim ülkemizde komisyoncudan öte gitmiyor. ancak yönetimde veya galatasaray camiasında, böyle bir yönetici de çıkmalı.
 • 3074
  kulüpten kovulacak biri değil kesinlikle, çok iyi yaptığı görevler olmasa kendisi görev yaptığı 6 sezonun 6'sında da şampiyonluk göremezdi. her futbolcu ilk önce yönetici olarak ondan bahsediyor, kendileriyle her konuda her sıkıntıda birlikte oluyor albayrak. ama belki de görevi bununla sınırlandırılsa iyi olur çünkü avrupa'dan transfer yapmak bambaşka bir olay. dili olmayan adam kendi duygularını düşüncelerini kararlılığını vs. öyle tercümanla falan karşı tarafa aktaramaz. en azından tek başına yürütmesin bu tip işleri, yanına "prezentabıl*" biri şart gibi.
 • 3075
  yarın çıkıp "cagne sanurum elimuzde kaldı" dese bile görevine devam etmeli. bu örneği çok yersiz konuşmalarından dolayı verdim. anlatmak istediğim abdurrahim albayrak bu. şen şakrak, ne yapacağı belli olmayan, kulüp içinde müthiş faydalı ama arada sırada çuvallayan ancak iyi niyetinden asla şüphe edilmeyen bir insan.