• 2607
  galatasaray taraftarının gözünde 15-20 yıldır edindiği sevgiyi ve saygıyı 2018-2019 sezonubaşından beri gerek icraatlarıyla gerekse de verdiği ipsiz sapsız demeçlerle yerle bir eden, konuştukça batan, ne dediği belli olmayan, ayan beyan belliki yukarıdan aldığı talimat gereği takımın hakkını korumakla ilgili en ufak bir derdi olmayan, şahsi işlerini galatasaray'ın menfaatlerinin önüne koyduğu dedikodularını haklı çıkaracak tavırlar sergileyen yöneticimiz...
 • 2610
  son dönemlerde verdiği demeçlerin nedeni mikrofonlar önünde konuşurken kendisini eşiyle dostuyla konuşuyor sanmasıdır. galatasaray sevgisine ve samimiyetine kesinlikle inanıyorum, ondan şüphem yok. gördük çünkü maddi ve manevi neler yaptığını. bu samimiyetini perde arkasında kullansın, bağlantılarını galatasaray için seferber etsin, görevine devam etsin.

  ancak bu kadar büyük bir camianin kameralar karşısında en çok konuşan yüzü kendisi olmasın. düzgün türkçe cümle kuramamasını geçtim, bu işi yapan insanın 2-3 cümle sonrasını bile kafasında belirlemiş olarak konuşması gerekiyor. en ufak bir durumda yanlış tarafa çekilebilecek şeyler söylememesi gerekiyor.

  maça beraberlik için çıktığımıza inanan yoktur. ancak malesef kazanamadık. biz de demiyor muyuz, "en azından 11 olmadı fark" diye? işte bizde o görevdeki yönetici de elbette bir galatasaraylı olarak böyle düşünecek; ancak bu şekilde konuşma lüksü yok.

  galatasaray lisesi gibi bir kurum ile iç içe olan kulübümüzün; diline hakim, diksiyonu düzgün, medya önünde konuşma işini profesyonel şekilde yapabilecek birisini bulamaması inanılmaz. delireceğim. bıktım bu şark kafasından. samimi diye o göreve böyle adam verilmez.
 • 2611
  beni eleştirenler pişman olacak diyen yönetici! sorarım size ey ahali aranızda pişman olacak olan var mı? işte ülkemizin en büyük problemi yöneticiler yapması gerekenleri yapmayıp yapmayıp sonradan bir kaç bir şey yapınca kendilerine tapmalarımızı, biat etmemizi istiyorlar! sizin yaptıklarınız yapacaklarınız bu kulübü geriye çekmekten öteye gitmiyor pişman olması gerekenler sizlersiniz!
 • 2612
  söylemek istediklerini yanlış ifade eden yöneticimiz. biz ne demek istediğini anlasak da, ifadeleri yanlış anlama ve manipülasyona müsait. ayrıca iyi niyetine rağmen istemeyerek de olsa bazı hatalı ifadelerle galatasaray’ı temsil edemiyor. galatasaray’ın doğru ifade edilmesi de, kendisi de galatasaray için önemli. bu sebeple başkanın ifade gücü yüksek, iyi bir konuşmacıyı basın sözcüsü olarak ataması gerekiyor. böylelikle hem albayrak’ı, hem de galatasaray’ı korumuş olur. albayrak görevine odaklanmalı ve basına açıklama yapmamalı naçizane düşüncem.
 • 2613
  bir sonraki başkanlık seçiminde mustafa cengiz'e seçim kaybettirecek olan "şey". takım şampiyon olamayabilir, cl'de gruptan çıkamayabilir. taraftar bu tarz şeyleri sineye çeker. seneye kısmetse der fakat bu tarz adamların yaptığı saçma sapan yorumları sineye çekemez.

  galatasaray'a çok emek vermiştir. bu sene saçmalayana kadar karakter olarak çok sevmesem de galatasaray'a verdiği emekler sebebiyle sevdiğim adam kendinden baya baya nefret ettirdi. baya baya anadolu kulübü yöneticisi gibi konuşuyor bir aydır. ayıptır.

  birisi bu beyfendiye hangi camiaya hizmet ettiğini hatırlatsın.
 • 2614
  15-20 yılda galatasaray taraftarının gözünde edindiği saygı ve sevgiyi bu sene yaptıklarıyla kaybetmiş. bu seneye kadar sevmese de saygı duyanlar silip atmış.

  hayır kimse de demiyor ki; lan bizim sorunumuz sakın bu olmasın?

  15 senede sevdiğini 2 ayda silenler, 3 gün önce gelip pas hatası yapanı da ıslıklar, neredeyse kulubün yarı taihini tek başına yazan adama da atıp tutar. sonra da kendilerine biz galatasaraylıyız derler.
 • 2618
  kendisini severim ancak 30 milyon galatasaraylı içinde basın sözcüsü olmaması gereken 2-3 adamdan biri ama cidden adam basın sözcüsü.

  bence sıkıntı kendisinin yönetici olması futbol şubesinde olması değil -bence kesinlikle olmalı da hele fatih terim varken- ancak basın sözcüsü olmamalı. adamın diksiyonunda zaten büyük sıkıntı var, kendini ifade edebilecek kadar donanımlı da değil bir de maçlarda ne kadar heyecanlandığını da biliyoruz o heyecanın hemen arkasından basın karşısına konacak en son kişi kendisidir.

  basın sözcülüğü görevinden el çektirilip medya ile daha az konuşması sağlanırsa kulübe vereceği zarar azalır.

  not: kötü niyetli olduğuna ihtimal vermiyorum, kendince siyaset yaparak konuşmaya çalışıyor ama bunu yapacak donanıma sahip olmadığından sürekli patlıyor.
 • 2619
  burada eleştiren bir çok yazardan daha iyi galatasaraylı yöneticidir. kendi ağzıyla söylüyor 5 defa gelmiş 5 kere şampiyon olmuş. vefa duygumuzu köreltmeyelim. dursun özbek’in enkazını aldılar ve şampiyon yaptılar bu takımı. bu eleştiriler bir forvet alamadılar diye oluyor. bugün galatasaray ile başakşehir’in puan farkı 1-2 puan olsaydı bu lafı bu kadar büyütülmezdi. forvet alamamak bir yönetim hatasıdır bu doğru fakat bu kadar da yüklenmenin manası yok.

  evet gafları vardır. bu akşamki konuşması da doğru olmayabilir ama abdürrahim albayrak çok iyi galatasaraylıdır. yeri gelmiş cebinden para vermiştir. zor zamanlarda elini taşın altına koymuştur. eleştirilerin dozunu kaçırmamak lazım.
 • 2620
  kendisinin konuşmayı bırakıp icraata geçmesi gerekiyor. kendisi zaten bu takımda konuşarak değil yaptıkları ile başarılı olmuştur. floryada oyuncuları rahatlatsın, transferde kasa kolaylığı sağlasın, oyuncuların özel hayatındaki problemlerinde yardımcı olsun. kısacası konuşma işini başkasına bırakması gereken yöneticimiz.
 • 2621
  kendisinin verdiği sözleri tutamaması ya da takımın başarısız olması bir yana son 2-3 haftadır galatasaray'ı küçük düşüren açıklamalar yapması can sıkıcı olan yöneticimiz.
  takım kötü de olabilir, maddi imkanlardan transfer de yapamazsın. bunlar problem olsa bile sadece 1 yöneticiye mal edemeyiz ama sen başakşehir gibi tarihi olmayan bir proje takımıyla berabere kalıp puan farkını koruduk diyorsan, daha da kötüsü bu puan farkı 8 puan olarak başakşehir'in lehine iken sen böyle bir şey söylüyorsan , ya ağzından çıkanla kulağının duyduğu bir değildir, ya da daha galatasaray'ın büyüklüğünün farkında değilsindir. iki halükarda da bu tarz yöneticilerin en azından üst seviyelerde yönetici olmaması gerekmektedir.

  kendisi 5 şampiyonluğum var demiş ama şampiyon olurken takımın teknik direktörü fatih terim'dir. aziz yıldırım gibi ben yaptım havalarına girdiyse zaten olay bitmiştir.

  dursun özbek gibi yalancı ve abdürrahim albayrak gibi kendi çıkarları için konuşan insanların yöneticilik yapmaması gereken bir kulübüz. bazı şeyler, başarıdan daha önemlidir. abdürrahim bey'in bunları anlaması lazım.
 • 2622
  komik olan yöneticimiz. 3 ay boyunca hangi beceriler göstermiş ki 1 ayda daha iyisini gösterebilecek. galatasaray futbol takımı bütün yaz forvetim eksik diye bağırırken bu arkadaşlar gomis’i gönderdi. bunun sonucu olarak aralık 2018’de hem lige havlu attık hemde şampiyonlar ligi’nden koptuk. bu durum başarısızlık iken bu arkadaş alkışlardan bahsediyor, devre arası yapacağı takviyeler ile gelecek şampiyonluktan ve kendisinin eleştirenlerin pişman olacağından falan bahsediyor. 90 günde yapamadığını 30 günde mi yapacaksın? yaptın diyelim, galatasaray’a yazık değil mi kaç aydır acı çekiyoruz 90 günde yapamadıkların yüzünden.

  kendisi yok hükmündedir ve bir daha galatasaray yönetiminde kesinlikle yer almaması gerekmektedir. zamanında kendisini gönderen ünal aysal’ı eleştiriyordu. aysal güç zehirlenmesi yaşayarak kendini bitirdi. ama o adam galatasaray’ı her branşta tepeye çıkarmıştı ve egolu yapısını iyice tavana çıkarmıştı. kendisi yarım dönemde kazandıkları sebebiyle ve mevcut yönetimde pozisyonu sebebiyle güç zehirlenmesi yaşamaktadır. sonuçları ortada ve kendisi benim için çok büyük bir hayal kırıklığı olmuştur.
 • 2624
  galatasaray lider takım ile arasında olan puan farkını korudu diye sevinmez, galatasaray gruptan rakibinin lütfuyla avrupa ligine kaldı diye soyunma odasında alkışlamaz kendisini.
  bu kadar tecrübeli bir yönetici bu kadar saçma söylemlerde bulunmaz.
  kendisinin avrupai olmaması falan umrumda değil. kendisine bu seneye kadar da ciddi sempati besliyordum.
  ama artık yeter.
  saçmalamaktan vazgeçsin. kulüp sözcülüğünden azledilsin zira maçın heyecanından çıkamadan röportaj verince saçmalıyor.