• 1
  ingiltere premier ligi ekipleri için transferin son günü, deadline day.

  ingiliz kulüplerinin kiralık gönderebilecekleri veya verim alamadıkları için elden çıkartmaya sıcak bakacakları pek çok oyuncu bu tarihten sonra daha kolay transfer edilebilir olacak.

  takımımızın 2017/18 sezonunda bel kemiği olan ndiaye şu an premier ligde bile değil, yapılabilecek takviyelerin kalitesi için önemli bir kıstas bu bilgi. gomis için de swansea performansı ve marsilya-galatasaray ikilisindeki performansının arasındaki fark yine bir kıstas sayılabilir.

  stoper için denayer, kurt zouma gibi kiralık bir hamle bu sezon için iş görür. orta sahaya da mutlaka takviye lazım. bu tarihten sonra ingiltere pazarında daha makul bedellere oyuncu çekebiliriz.
 • 2
  büyük gün. gece saat 00:00 itibarı ile epl'de transfer sezonu sona eriyor. kaldı 16 saat 25 dakika. orta sahaya emre akbaba + badou ndiaye takviyesi yapabilmek adına heyecanlı bir gün. neden olmasın? bugünün bir an evvel bitmesini sabırla bekleyeceğiz.

  düzenleme: ozgunyazar uyardı ve kaynak gönderdi. epl transfer kapanışı gece yarısı değil, saat 17:00. birkaç kaynak da ben araştırdım ve 5 pm yazdığını gördüm. yani bizim saatimiz ile 19:00.
  sahuru istanbul'da yapıp iftarı gaziantep'te yapmak gibi. * hadi bakalım 00:00 yerine 19:00'u bekleyeceğiz. kaldı 4 saat 20 dakika.
 • 3
  sezon başında ingiltere federasyonu(fa), ligler başladıktan sonra oyuncu kaydetmeyi kapattı; dolayısıyla öncesinde 31 ağustos vs olan kayıt periyodu liglerin başlayacağı tarihten 24 saat önce; 9 ağustos 2018'e denk geldi. bence doğru bir şey; tabi tüm liglerin de bunu izlemesi lazım.

  fakat türkiyede yanlış anlaşılan bir konu var. bugün ingiltere'de transfer sezonu bitmiyor. liglerin oyuncu kaydetme periyodu kapanıyor. dış transferler hala olabilir. örneğin haftaya de gea barcelona'ya gidebilir (la liga 31 ağustos), hazard bayern münih'e gidebilir(almanya 31 ağustos) veya david silva psg'ye gidebilir(ligue 1 31 ağustos). serie a ise premier lig'i takip etti ve 17 ağustos'ta kapatıyorlar.

  bu durumda eğer biz ndiaye'yi veya salah'ı, veya ingilterenin herhangi bir takımından bir oyuncuyu almak istiyorsak 31 ağustos'a kadar zamanımız var!(türkiye de 31 ağustosta)

  tabi bir problem var, ingiliz takımları; yerine başka bir oyuncu almaları mümkün olmayacak durumda olduğundan oyuncuyu satmakta gönülsüz olur.