• 121
  geri vites uzmanı şımarık yalı çocuğunun çıkmamaya veya u-19 takımıyla çıkmaya maçasının yemeyeceği maç.

  öyle bir konuma getirdi ki fenerbahçe taraftarını; bu maçı kaybetseler ali koç adına bir sıkıntı yok, adam ne yapsaydı diyecekler. eskaza zar dik gelip kazansalar her şeye rağmen kazandık, büyük başkan ali koç olacak.

  işte demokrasi kültürünün ve genel kurul gibi bir kulübün beyninde karar mekanizması olarak görev yapan kişilerin öyle veya böyle seçkin olmasının önemi. bugün galatasaray genel kuruluna her şeyi söyleyebilirsiniz fakat 1000 yıl daha geçse böyle bir konuma düşmeyeceklerinden, bir şahsın kişisel ihtiraslarına alet olmayacağından emin olabilirsiniz.

  maça gelirsek, kağıt üstünde de lig tablosunda da psikolojik savaşta da üstün taraf olduğumuz su götürmez bir gerçek. rakibimiz saha dışıyla enerjisini ve motivasyonunu harcayadursun, bizim takımımız saha içinde sonuç almaya ve oynadığı oyundan keyif almaya devam ediyor.

  fenerbahçe’de oyuncular kaybederlerse mutlaka bir bahaneleri olacağını bilerek oynuyorlar. bizde ise her oyuncu en az yüzde yüzünü vermezse başarısızlığın sorumlusu olacağının bilinciyle sahada görev yapıyor.

  fenerbahçe’de hem takım içi karakterlerin problemleri hem de hocanın otorite eksikliği iyi sonuçlarda dahi gözükmekte iken bizde ufak tefek çürük elmalar -ki onlar dahi takımın ahenginde bir şekilde uyum sağlıyorlar- haricinde birbirini çok seven, saygı duyan, yardımlaşan ve hocasının arkasında kenetlenen bir takım görüntüsü var.

  büyük maçları büyük isimler kazanır derler. hah işte o konuda ise en büyük isim de bizde.

  aynı okan hoca’nın dediği gibi. fenerbahçe’nin bu maça çıkmaması veya u19 takımı ile çıkması bizim problemimiz değil. zaten böyle bir ihtimalin varlığı da söz konusu değil. 3 nisan 2024 fenerbahçe adana demirspor maçında olası bir lige havlu atma durumu için ali koç’un elinde koz olarak tuttuğu farazi bir söylemden başka bir şey değil bu. delikanlı gibi sahaya çıkabilecek yüreği bulsalar dahi kupanın ellerimizde yükseleceğine inancım sonsuz. türkiye’nin en kalabalık müzesine bir kupalık daha yer açma zamanı. şimdiden başarılar aslanlarımıza, allah utandırmasın.
 • 123
  ali ko.ç'un az biraz kafası çalışıyor olsa ligden çekilme yetkisini alıp bölüfüne biraz daha devam ederdi ama mevcut durumda kendi taraftarı bile "ağam biz bu b.ku niye yedik?" diyor şu an. bu ortamda sırf bir şey yapmış görünmek için kupa maçına çıkmayacağını düşünüyorum. normalde muhtemelen yoktu böyle bir planları ama o kadar çok 'geri vites' geyiği yapıldı ki ellerinde tek hamle bu kaldı.
 • 127
  yok maça çıkmayacaklarmış, yok u19la çıkacaklarmış falan bunların bomboş blöfler olduğunun farkında olmamız gereken maçtır. fenerbahçe bu maça çıkacaktır. 10 yıldır 1 tane kupa alabilen bir takımın kupa finaline çıkmama gibi bir seçeneği yok, olsa bile o kadar dik duruşlu değiller. maça çıkacaklar, o yüzden bu ihtimalleri ne kadar erken geride bırakırsak biz de maça o kadar hazır çıkarız.

  saha içine dönecek olursak; oyunumuz gitgide daha kötüye gidiyor. son haftalarda kazanarak devam ediyor olsak da ciddi anlamda cezalandırılabilirdik. şanslı olduğumuz ve bireysel yetenekle çözdüğümüz çok maç oldu. bu maç bunları kaldırmaz. tam saha birebir baskı oyunu oynayacağımızı düşünürsek bu oyuna uygun oyuncularla oynamamız gerekiyor.

  zaha ve ziyech beraber oynadıklarında ön taraf arka taraftan inanılmaz kopuk oluyor. barış alper sağ önde fena değil ama ziyech'in de kadife bileklerinden ve ince paslarından vazgeçmek de kolay değil. diğer taraftan kerem aktürkoğlu çok formsuz, hiç güven vermiyor. zaha da kerem kadar hareketli olmadığı için topu hep ayağına bekliyor ve statik bir hücum hattına sahip oluyoruz.

  şu bence net; zaha ve ziyech ile oynayacaksak bu kadar git gelli bir futbol oynayamayız. hücumda sete oturup seken topları hızlıca kazanmaya çalışacağımız bir futbola dönmemiz gerekiyor. bu oyuncular ileri-geri bu kadar koştukları zaman yeteneklerini yeterince kullanamıyoruz. ama fenerbahçe karşısında birebir baskıdan vazgeçeceğimizi düşünmüyorum. bu yüzden zaha ve ziyech aynı anda oynatılmayacaktır. bence sağda ziyech, solda barış alper tercih edilebilir. ziyech kadıköydeki maçta ferdi'ye karşı üstünlük kurmuştu, barış alper de osayi ile boğuşarak orda elimizi rahatlatacaktır.

  ne olursa olsun oyunumuzun seviyesini yükseltmemiz gerekiyor. şampiyonlar ligi'nde bayern münih maçlarında nasıl oynadıysak, bu maçta da öyle oynamamız gerekiyor. fenerbahçe'yi sahada yenmeden susturamayız. biz bunları yenmedikçe, bunlar susmayacaklar. o yüzden çıkıp ellerinden kupayı alalım, dominant bir oyun ile alalım ki sami yen için de mesajı net şekilde verelim.
 • 130
  bu maça eşşşşşeeeeeekkkkkler gibi, hem de eşşşşooooğğğğuuuullleşşşeklerrrrr gibi çıkacakları az önce verilen pfdk kararlarından belli oldu.
  (bkz: 3 nisan 2024 pfdk kararları)
  tam kadro sahada olabilecekleri şekilde ayarlanmış maşallah her şey.
  hırslıyız, kızgınız, hepsi normal kabul.
  ancak hırsımız aklımızın önüne kesinlikle geçmemeli.
  oyuncularımız son 3 maçta nasıl kalemize bile yaklaştırmadılarsa sahaya çıkıp bu haydutlara gereken dersi futbol oynayarak ve ellerinden 2 kupayı alarak vereceklerdir.
  buna inancım tamdır...
 • 132
  artık tezeği çıkmış bir maç ve kupa. benim için kazansak da kaybetsek de zerre önemi kalmadı. ama mesaj vermek için değerlendirilebilir. mesela fenerbahçe muhtemelen 227827222922 defa yaptığı gibi tükürdüğünü yalayıp bu maça u-19 yerine as kadro ile çıkacak. keşke bizim yönetim bir karar alıp onlar tam kadro maça çıktıklarında galatasaray sahada u-19 takımı ile yer alsa. “adalet” değil de “sınırsız ve koşulsuz hak” isteklerini yüzlerine tükürerek afişe etmiş olurduk. hoş, onlar yağmur yağıyor zannedip mesajı da anlamazlar. hiçbir şey olmamış gibi “korktular da karşımıza çıkmadılar” diyerek olası farklı galibiyetin tadını çıkarırlar. ama ben gene de böyle sürpriz bir karar karşısında dumur olmalarını görmek isterdim.
 • 134
  ciddiye almamiz gereken maç. bugünkü pfdk kararlarindan sonraaca çıkacakları kesin. konsantrasyonumuz düşmemeli. bunlara "bakın biz haklıyız" diyecekleri bir sebep vermemeliyiz. çıkıp koyup kupayı almalıyız. dün akşamki (bkz: 2 nisan 2024 galatasaray hatayspor maçı) gibi oynarsak yeniliriz. herkes ekstra kosmali, ekstra hareket etmeli, elimizden gelenin fazlasını yapıp bunlara koyup geçmeliyiz. yenip kupayı alırsak ali koç birkaç mal dışında kimseye inandıramaz anlattıklarına, takımlari iyice düşer ve ligi de alırız. yenilirsek bakın yendik aslında şampiyon biz olmalıyız diye kafa ütüler.
 • 139
  k.o.ç. alenen trabzon maçı olaylarından ceza almamak için suni bir gündem yarattı, maçaları yiyorlarsa versinler cezaları da dedi açık açık.
  ve dediğini de yaptı, istediğini aldı; bu maça çıkmama gibi bir ihtimalleri yok, tek dertleri bu algıyı yaratıp odağımızı, konsantrasyonumuzu bozmak.
  iğrenç bir rakiple karşı karşıyayız ya vıcık vıcık, tiksindirdiler iyice futbol ortamından.
  bezdirmek için ellerinden geleni yapıyorlar, akşam oynanacak adana maçına da "malok" atanmış, yapmamız gereken onlar uğraştıkça daha da kenetlenmek, daha gür sesle karşılarında olmak.
  her türlü en iyi kadroları ile çıkacakları maçtır.
 • 140
  sosyal medyada dun rastladigim ve 100% katildigim bir gorusle, mevcut durumda camiasini bu denli gazlamis bir ali koc'un bu kadar tantanadan sadece bir kac gun sonra bu maci kaybetme ve dolayisiyla taraftar tepkisi alma riskini almaktansa, maca cikmayip kupayi hediye etmeyi tercih edecegini dusunuyorum. bu kadar kibir sahibi, bu kadar suur yoksunu bir halde kendisi ve camiasi. hele hele cogu belirsiz aciklamasinin yaninda, bu macla ilgili kararini (erteleme ve yabanci hakem istegi) net bir sekilde belirtmisken, pazar gunu bu maca hakikaten cikmayacaklardir. ama malesef bundan da ote ben bugunku pfdk kararlarini da gorunce, tff'nin yalamalara doyamayip bu maci erteleyecegini dusunuyorum. gunun sonunda yine cildiran ve hatta ertelenen maca cikmayacak taraf biz olacagiz gibi bir his var icimde. aksine gercekten cok sasiririm.
App Store'dan indirin Google Play'den alın