• 1
  maçı izlemedim ama fanatik'te okuduğum kadarıyla iki perdelik bir komedi.

  --- alıntı ---

  ankara derbisinde gençlerbirliği, 9 kişilik hacettepe´yi 3 golle devirdi. goller burhan, djite ve kemal´den gelirken, hakem kararları çok tartışıldı.

  32. dakika oynanırken, kahe ile engin’in ceza alanı içindeki verkaçına kıdemli yan hakem bülent gökçü ofsayt bayrağı kaldırdı. ancak hakem özgüç türkalp bayrağa uymadı ve oyunu devam ettirdi. bu cılız pozisyon autla sonuçlandı. ama bayrağına itibar edilmeyen yan hakem bülent gökçü, hakemine küstü ve bu dakikadan sonra ofsaytlara karışmamaya başladı. 42’de burhan ofsayt kokan pozisyonda kaleciyle karşı karşıya kaldı ve yerden bir plase ile gençlerbirliği’ni öne geçirdi: 0-1. hacettepe sol beki murat kalkan, kıdemli yan hakemin yanına giderek niye ofsayt kararlarına karışmadığını sorunca, sarı kart gördü. aynı murat birkaç dakika sonra, rakibine arkadan müdahalede bulununca, ikinci sarı karttan oyun dışında kaldı ve skor anlamında bozulan denge bu kartla oyuncu sayısına da yansıdı. bülent gökçü, ikinci yarının başında da özgüç türkalp’in korner kararına, aut bayrağı kaldırarak uyumsuzluğu sürdürdü.

  gençlerbirliği için kolay hale gelen maçta, 52’de kahe, boş kaleye atması gereken çok kolay bir golü kaçırdı. 54’te engin’in direk kaleye gönderdiği korner atışında top üst direğe çarptı. 58’de hakan’ın ortaladığı topa iyi yükselen djite skoru 2-0’a taşıdı. çözülen ve oyundan düşen hacettepe karşısında çok daha rahat oynamaya başlayan gençlerbirliği, ofsayt barajını kemal ile deldi ve oyuna yeni giren genç oyuncu skoru 3-0’a taşıdı. 88’de aynı yan hakemin uyarısı ile kendisine itiraz eden ufuk da kırmızı kart görünce, hacettepe 9 kişi ile maçı tamamladı.

  besim güçtenkorkmaz

  http://fanatik.ekolay.net/...leId=120949&sn=8

  --- alıntı ---