• "bugün necati'nin golü var"

  bu galibiyet, bir başka açıdan bakarsak yarın taze kardeşler beşiktaş ile fenerbahçe arasındaki derbiyi rahat izleme anlamına geliyor. yayıla yayıla izleriz biz de. yesinler birbirlerini.

  maçın başlarında karaman'ın takımını, antalyaspor'un geçtiğimiz hafta uyguladığı taktik gibi önce defans, sonra atak mantığıyla sürdüğünü anlamak çok zor olmadı. ilk 20-25 dakika top hakimiyeti neredeyse tamamen bizdeydi fakat antep savunmasını bir türlü açamayınca pozisyon gelmedi. 25. dakikadan sonra antep defansif oyunu biraz daha ofansife çevirince hem kendilerine pozisyonlar verdik, hem biz pozisyon bulduk. pozisyonları veren de pozisyona giren de bizdik. kendi çabamız.

  hakan balta'nın pozisyonu çok tartışılacak bu hafta falan dedi spikerler de, ağzı olan tartışır tabi sıkıntı yok. aklı olan, geometri dersinden geçmiş olansa o açıdan o topun öyle çıkamayacağını daha pozisyonun başından anlar.

  ikinci yarıda semih, servet'in shevchenko'yu kaçırdığı gibi kaçırınca popov'u, popov affetmedi tabi. allah'tan eski galatasaraylı, galatasaraylı taraftarların gönlüne kalp kurmuş emre güngör'ü maçtan önce ayarlamışız da topu ayağından kaçırır gibi yapıp, 100. kez galatasaray formasını giyen neco'ya bırakmış topu. yoksa n'apardık?

  neco'nun golü tam zamanında geldi. antep savunmasını açmak iyice zorlaşacaktı yoksa. maçtan önce twitter'ı "necati'nin golü var" diye inletenlerin de yüzünü kara çıkarmadı bu golle neco.

  ardından engin'in harika top sürüşü ve elmander'in önüne müthiş bırakışı, elmander'in uzak köşeyi gösterip yakın köşeye topu bırakışı..

  2-1.

  bu dakikadan sonra hakemde bir iki kıpraşma oldu yalnız, net penaltı güme gitti, enteresan pozisyonlarda 'devam' dedi falan. karcemarskas'ın neco'yu biçtiği pozisyon, öyle bir giriş yok. peki, ya antep skoru 2-2 yapsaydı n'olacaktı? ben size söyleyeyim, bir iki küfür edilirdi, açıklama falan yok, 2-3 güne de unutulur gider. tecrübelerle sabit.

  son olarak da bir sorum var yayıncı kuruluş lig tv'ye. stat "...gerçekleri tarih yazar, tarihi de galatasaray" diye inlerken sesi neden kıstınız? şaşırmasına şaşırmadım tabii ki de ne bileyim bi' garip geldi.

  http://jaimelesport.blogspot.com/...atinin-golu-var.html
 • https://www.youtube.com/watch?v=lqyL9lq-7zk
  0:25'ten itibaren hakan balta'nın efsane hatasını ve efsane kurtarışını izleyebilirsiniz.

  şampiyonluk alameti çok vardı bu maçta. buzlu havada deplasmanda kazanmak, comeback, hakan balta'nın efsanevi kurtarışı, vsyr...

  ayrıca bu maçta giyindiğimiz sarı forma - kırmızı şort da en beğendiğim kombinasyonlardan. zaten 11/12 sezonu herşeyiyle güzeldi be abi.

  (bkz: tarihte bugün)