• 3
  4 nisan 2015 rize fener maçı dönüşü sürmene'de fenerbahçe takım otobüsüne gerçekleşmiş silahlı saldırı. şoförleri hastaneye kaldırılmış, inşallah birşeyi yoktur.

  tamam trabzonluların yaptığı kötü ama sen de adamların hakkını yer, üstüne bi de pişkin pişkin kupa sapı muhabbeti yaparsan adaletin olmadığı yerde anarşiyi başlatırlar böyle. bunlar daha ilk olaylar. sadece sporda değil hiçbir yerinde adaleti olmayan bir ülkeden bahsediyoruz, allah bu millete sabır versin.
 • 7
  başkanı aziz yıldırım, ikinci başkanı mahmut uslu, kaptanı emre ve volkan olan takımın başına gelen olay. kimse kusura bakmasın ama türkiye'nin açık ara en nefret edilen camiasıdır fenerbahçe. bunu sağlayan da maalesef futbolun yönetenler ve mevcut iktidar. sen şikeye ceza vermezsen, hakem odası basan adama gerekli yaptırımları uygulamazsan, her maç rakip futbolcuya, hakeme, teknik direktöre sövüp sayan adama en ufak bir ceza vermezsen halk böyle dolar, en sonunda da patlar.

  şimdi izledim, mahmut uslu çıkmış "bizi yıldıramayacaklar!!11!" diye böğürüyordu. ulan şöförün vurulmuş, büyük bir tehlike atlatmışsın, sen orada hala daha algı operasyonu peşindesin. şöföre üzüldüm cidden, böyle ortalığı karıştıran adamlar yüzünden masum insanlar zarar görüyor. fenerbahçe de şampiyonluk yarışı içinde kalsın diye şike olaylarından sonra oynanan playoff'larda, süper finaller zamanında da birkaç galataasray taraftarı kalp krizinden ölmüştü.

  acaba merak ediyorum, fenerbahçe'nizi kayırmanız yüzünden daha kaç can yitip gidecek?
 • 8
  adam alenen pompalı tüfekle bir insanın canına kastediyor siz burada hala "şikenin üstünü kapattılar ondan oldu." , "adaletin olmadığı yerde anarşi başlar." gibi cümleler kuruyorsunuz.

  bir kişi de çıkıp vuran adam ile ilgili bir şey dememiş. bir insanın canına kastetmek ne zamandan beri makul görülebiliyor. ya kusura bakmayın ama sikerim şikesini.
 • 9
  muhtemelen doğdukları yerler yüzünden farklı takımları tutan kişilerin birbirlerini öldürmek isteyecek kadar nefret duymaları gerçekten çok acı bir olay. ulan gerizekalı sen tam aksi şehirde doğmuş olsaydın yine trabzonspor'lu mu olacaktın sanki. izlediğimiz şey futbol amaç eğlenmek sen gidip adamları öldürmeye çalışıyorsun. karşıdaki adamların şike yapması ölmelerini gerektirmez. kusura bakmayın ama burada bu olayı gerçekleştiren psikopatı biraz olsun savunan varsa insanlıktan nasibini alamamıştır.
 • 10
  şu olay üzerinden hala şike muhabbetine atıf yapılıyorsa, cidden bu ülkede ne spor konuşulur , ne futbol...
  yazıktır günahtır, rekabet denilen şey ne zamandır bu kadar gözü kara oldu ?

  edit : her şeyi geçtim, adam şoförü vurup, 50 kişinin canına kıymayı planlamış. hala adalet bık bık diyoruz. he amk şikenin cezası idamdı zaten.
 • 11
  afedersiniz ama soksunlar adaletine de anarşizmine de. şerefsizliktir. silah lan silah. insan hayatı. bugüne kadar fenerliler dışında trabzonluları haksız gören kimse yoktur ancak eline silah alıp adalet aramak da neyin nesi? olay tam olarak nedir o da belli değil. acaba gerçekten şike olayı yüzünden delinin biri böyle bir şeye mi kalkıştı yoksa başka bir mevzu mu belli değil.

  şunu savunanlar holigandır. holiganları futboldan uzaklaştırmadıkça zerre kadar ilerleme olmaz futbolumuzda. haksız karar veren hakemleri de vuralım, hatta biraz daha ileri gidip basit hatalar yapıp takımın kaybetmesine sebep olanlara suikast düzenleyelim kolombiyalılar gibi.

  (bkz: andres escobar)
 • 14
  yapanlara allah akıl fikir versin. şoföre de inşallah bir şey olmaz.

  mahmut uslu denen yöneticiyi dinledim şimdi. önce mağdur edebiyatı yaptı, şoförün ağzından kan geldiğini söyledi. bir yönetici ancak bu kadar gerizekalı olabilir. bu şoförün ailesi, yakınları canlı yayında seni dinliyor, ağzından çıkacak iyi bir haberi bekliyor. sen onları umursamadan mağdur edebiyatı yapma derdindesin.sonra atarlanmaya başladı. bundan sonra biz de şöyle yaparız, asarız keseriz vs. zaten şu duruma gelinmesinde mahmut uslu, aziz yıldırım, ibrahim hacıosmanoğlu gibi yöneticilerin payı büyük adam hala aynı üslupla devam ediyor konuşmaya. sonra niye hep bizim başımıza geliyor, niye bizi polis korumuyor. bunun gibi adamlar türk futbolundan elini çekmedikçe daha çok olay olur böyle.
 • 15
  beyaz tv'de dönen görüntülere göre kurşun isabet eden şöför burnundan gelen kanı durdurmak için burnunu sıkarken, kan ağzından gelmeye başlıyor.

  iğrençlik bu ya... tam şarampole gelirken yapılmış saldırı. direk toplu katliam teşebbüsü lan bu, ne şikesinden bahsediyoruz.. batsın şikesi de, futbolu da...
 • 17
  ülkede adalet yok.. hak,hukuk yok.. örf,adet kalmadı.. hoşgörü,sevgi,saygı bitmiş.. vurulan volkan demirel'de olsaydı.. üzülürdüm.. ayı için değil karısına.. anasına babasına çoluk çocuğuna üzülürdüm.. sporu geçtim ülkede herkes gergin.. tbmm'de her 2 tartışmada vekil olanlar birbirine yumruk atıyor sokakta ki vatandaş birbirine dalıyor.. adalet sarayında polisler avukatları darp ediyor.. başbakan sokağa çıkan kim olursa olsun onu vururuz diye açık açık tehdit ediyor.. ülke karanlık günlerinde.. evet adaletin bittiği yerde.. anarşi başlar.. her insanın belli bir sabrı var.. biz peygamber değiliz.. onun gibi sabıra sahip değiliz.. bu işler nasıl çözülecek.. bilmiyorum.. durum vahim.
 • 19
  futbol adlı oyun üzerinden haksız kazanç (para ve şampiyonluk) elde ettiği için kimse ölmeyi haketmez. sadece hapse girmeyi hak eder.

  bırakın bunu, haksız olarak şampiyon olan takımı tutup (çok büyük ihtimal fenerbahçeli çünkü şöfor abimiz) onu maçlara taşıyan otobüsü kullandığı için de kimse kurşunlanmayı hak etmez. insan olalım. böyle düşünen varsa da galatasaraylılığı bıraksın. gerçekten.
 • 22
  ya beyler bırakın fenerbahçe'ye nefret kusmayı hepimiz galatasaraylıyız burada, almanyada'da bayern munich'ten nefret ediyorlar ama ben her hangi bir deplasmanda takım otobüsü şoförüne kurşun sıkıldığını sanmıyorum.

  orta doğu ülkesinin geri kafalı insanları yüzünden olan zihniyet olayı bu, allah kahretsin ki bu ülkede gece eve döneceğim diye kesici alet olmadan gezmemem gerekiyor.

  şoför vefat etmiş deniliyor umarım doğru değildir, tüm fenerbahçe ekibi ölse mutlu olacak mıydınız ?
 • 24
  sevmezsin sayar söversin tamam onu anlarım da cana kastetmek nedir ya? bu bambaşka bir ruh halinin tezahürüdür başka bir açıklaması olamaz... allah korusun ölüm durumunda yepyeni bir kısır döngüye girilecek... sen şikecisin sen katilsin kavgaları alıp yürüyecek...

  şoföre acil şifalar diliyorum, kötü ihtimali düşünmek bile istemiyorum aksi takdirde en klişe tabirle burası karışacak vaziyet alın...

  şu sibobunu söktüğümün şeyi için yapılacak şeyler değil bu... insan olmak bile zor artık bu devirde...
 • 25
  öncelikle allah yaralanan şoförün çoluğunun çocuğunun yüzüne baksın, bir dram daha yaşanmasın şu memlekette. yapılan saldırıyı hiç bir şekilde onaylamak meşru kılmak mümkün değil. ancak işin içinde türk futbolunun en kirli yüzleri aziz yıldırım ve mahmut uslu'nun olması bir çok insanı çileden çıkarıyor artık. sen her türlü pisliği yap, kendi televizyonunda çıkıp rakiplerini itham et, aşağılayıcı açıklamalar yap sonra biz mağduruz yapılanları görüyorsunuz. önce sen şiddeti körükleyecek açıklamalardan, davranışlardan vazgeç. herkes kendi kapısının önünü temizlerse bu olaylar yaşanmaz.