EuroLeague 22. Hafta Karşılaşması
21:00 Stark Arena
78 - 85
 • 1
  euroleague normal sezon 22. hafta mücadelesi. saat 21'de başlayacak ve bein sports haber'den şifresiz olarak yayınlanacak.

  euroleague lideri, belgrad semalarında. efes adına zorlu takvimin, sıkıntılı olması beklenen fakat laci beyazlıların içinde geçtiği deplasman fikstürünün sondan bir önceki ayağı. haftaya yolda oynanacak olan cska moskova deplasmanıyla birlikte efes hemen hemen tüm sert deplasmanları başından savmış olacak. sadece bi' 4 mart 2020'deki tel aviv deplasmanı kağıt üstünde problemli geçmeye aday bir deplasman o kadar.

  ev sahibi ekip 3 maçtır (iç sahada zalgiris kaunas ve alba berlin, dış sahada fc barcelona lassa) kaybediyor euroleague'de. playoff potası için ciddi bir fikstür avantajına sahiplerdi aslında zalgiris ve alba maçları özelinde ama bunu kullanamadılar. şu an 7. ve 8. sıralar için en ciddi üç aday; fenerbahçe beko, olimpia milano ve valencia. potada kalmak için sıkı efor sarf edeceklerdir bu akşam. zaten anormal zor bir fikstürleri var 10 hafta boyunca. sağ çıkabilecekleri pek sanmıyorum.

  içerik analizine çok ihtiyaç yok çünkü efes, kızılyıldız'dan her alanda daha güçlü bir takım. vasilije micic de bir aksilik olmazsa bu müsabakada eski takımına karşı forma giyecektir (ergin ataman, vasa'yı oynatmak istediklerini söylemişti dün). kızılyıldız'ın efes'e göre daha sert bir oyuncu grubu olduğu da gerçek yalnız. aslında sert de olmak zorundalar, belli noktalardaki yetenek açığını ancak bu şekilde bertaraf edebilirler. davidovac ve perperoglou sakattı, oynayabilirlermiş.

  efes 5 gün önce evinde beşiktaş'a kaybetti mckissic'in kariyer maçını oynamasıyla birlikte. bu maçta bryant dunston'a ek olarak chris singleton, shane larkin ve vasa yoktu, dinlendiler.

  karşılaşmanın beklenenden zor geçeceğini, efes'in şöyle 5-6 sayı farkla galip geleceğini düşünüyorum. baron-brown ikilisine dikkat perimetre gerisinde.
 • 2
  efes için zor gibi görünen ancak rahat bi galibiyet almasını umdugum maç.
  ilk maçta istanbulda 15 sayılık bi fark olmuştu. sirp deplasmanı zordur ancak bu takımın içerde alba berlin, zalgiris, lyona bile yenildiğini unutmamak lazım. efesin deplasman karnesi oldukça parlak 10 maç 9 galibiyet.

  larkin gününde olursa, real madrid'in bile 15 sayı farkla galip geldiği sırp deplasmanı efes için oldukça rahat geçecektir.