• 5
  34 yaşındaki robinho sürekli pres yapıyor. rakibin pas oyununu bozmak çabalıyor. faul yapıyor falan. gerçekten ona bu motivasyonu vermek kolay iş değil. futboldan elini eteğini çekmiş brezilyada takılırken türkiyeye geldi uyum sağladı. helal olsun. attığı gol de çabalarının karşılığı oldu. ayrıca sivastaki douglas da iyi oyuncu. robinho ile verkaç yaptığı pozisyon süperdi.
 • 7
  robinho'nun hepsi ufak tefek olmakla beraber neredeyse 10 tane faul yaptığı maç. bir futbolcuya kart vermek için illa çok sert fauller mi yapmak gerekiyor ver işte bir kart adam tempoyu canı istediği gibi düşürmesin biz de keyifli bir maç izleyelim. türk hakemleri gerçekten enteresan. derken robinho bir gol daha attı 2-0.
 • 10
  iki takımdan da bir şey olmaz. ligin ilk 5 sırası zaten belli gibi. 6-7. sıraları da alamazlar.

  sivasspor klasik anadolu takımı bunalımı yaşıyor. geçen sezon yeni yükselmiş, yeni oyuncular, yeni takım heyecanı birlikteliği ile daha motive olan kadro bu sezona taşınamadı. çünkü hedef yok. yukarıya oynayamayız/zorlayamayız kimse de inanmıyordur zaten. ee düşmeyiz de gibi bir durum var. özellikle kone sezon başından beri kötü ve yedeğe düştü. bu maçta iyi oynayan robinho istikrarsız. başka oyuncular için de az çok aynı şeyler söylenebilir. sadece kariyer hedefi olan emre kılınç, douglas ve profesyonellik seviyesi yüksek medjani vs takımı ayakta tutmaya çalışacaktır. anadolu takımlarında kadro sirkülasyonunu düşük tutunca bu sorunlar yaşanıyor. benzer sorunu yine bu sezon kayserispor'da yaşıyor. göztepe büyük değişikliklere giderek doğrusunu yaptı.

  bursaspor için ise 2 hafta önce umutlu konuşmak mümkündü. takım geç kurulmuştu. kaleci okan, chedjou, umut meraş ve forvetleri transferin son günlerinde katıldı. aytaç - badji, lima, tunay vs de yine yaz aylarında gelmiş yeni oyunculardı. dolayısıyla zaman içinde daha ileriye gideceklerini düşünüyordum ama çok ciddi problem var. bekler kötü, kanatlar gol konusunda yetersiz ki en büyük problem bu. bu takımların kötü oynarken gol bulabiliyor olması çok önemlidir ama böyle oyuncuları yok, kollektif skor kabiliyeti çok düşük. badji'nin yanına aytaç kara olmuyor. merkezde yaratıcılık düşükken furkan soyalp neden yedeğe düşüyor ve atanasov neden oynamıyor bilmiyorum. faturayı samet aybaba'ya kesmezlerse küme düşmezler ama bu sorunlu yapıya yine taraftar baskıyı arttırıp kaosu büyütürse bu sefer daha büyük tehlike olabilir. geçen senelerdeki batalla gibi maç alan futbolcu yok. kafadan 8-10 puanı kendi alabiliyordu. sene başından beri arka arkaya berabere biten maçlardan 1 veya 2 tanesini kazandırabilirdi. dolayısıyla bu kadro bir de üstüne taraftar tarafından çullanmaya uğrarsa sürekli ıslık, tepki verilirse kurtarma ihtimali daha düşük gözüküyor. bir şekilde sorunları alttan alıp, hocaya güvenip, takımı iteklemeleri lazım. tabi hala erken. direksiyonun nereye kırılacağını görmek için devre arasına da bakmak lazım.