• 2
  vedat inceefe'nin galatasaray formasıyla ilk resmi golünü attığı maç. zira vedat, sezon öncesi yapılan tsyd kupası'nda 3-1 yenildiğimiz beşiktaş maçında da skoru belirleyen isim olmuştu.

  vedat'ın bu maçta istanbulspor'a attığı gole gelirsek... yeni açık tarafındaki kaleye hagi tarafından zımba gibi kullanılan ve kaleciden dönen frikiği tamamlamış, akabinde numaralı'nın önüne koşarak uçan takla atmıştı. vedat inceefe'nin 1996-97 sezonunda attığı diğer gol için ise : (bkz: 9 şubat 1997 fenerbahçe-galatasaray maçı)

  bu arada bu istanbulspor maçının sonunu beklemeden babamla stattan ayrıldığımdan tugay kerimoğlu'nun ikinci, galatasaray'ın altıncı golüne tribünde şahit olamamış ama tatlıses lahmacun'un önüne park etmiş taksilerin radyosundan golü dinlemiştim.
 • 3
  ali sami yen'de gittiğim ilk maç. babamla birlikte ankara'dan akraba ziyaretine gelmiş, gelmişken de maça gitmiştik.

  henüz 2. sınıfta olmam sebebiyle hatırladığım şeyler sınırlı. yanılmıyorsam filipescu'nun ilk maçlarından biriydi ve bu yeni transfer çok iyi oynamıştı. unutamadığım an, filipescu'nun kapalının hemen önünden yardırarak gitmesiydi. bol gol sebebiyle mutlu anlar geçirmiştik. zira bir çocuğun gittiği ilk maçta böyle bir skorla karşılaşması büyük şanstı.

  devre arasında sürekli dönemin moda şarkısı makarena çalıyordu. bu şarkıyla birlikte saçma el hareketleri yapıp yapmadığımı ise hatırlamıyorum.