• 1
  sanıyorum gözden kaçmış ancak hocamız kayseri maçı sonrası yaptığı açıklamalar sebebiyle pfdk'ya sevk edilmiş. silahım olsa vururdum diyen başkanların hak mahrumiyeti almadığı, sürekli kendisine saldıran başkanların asla sevk edilmediği pfdk'ya neden ve niçin sevk edilmiş anlamakta zorluk çekiyorum. önümüzdeki o profesyonellesen yapının ne denli tehlikeli olduğunu bir kez daha anlamış olduk. içerde mutlaka birleşmek zorundayız. aksi takdirde dağılacağız bunların karşısında.

  sevk metni.

  1- istikbal mobilya kayserispor kulübü'nün 30.08.2019 tarihinde oynanan istikbal mobilya kayserispor-galatasaray a.ş. süper lig cemil usta sezonu müsabakasındaki "çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle futbol disiplin talimatı'nın 53. maddesi uyarınca, "saha olayları" nedeniyle futbol disiplin talimatı'nın 52. maddesi uyarınca, "talimatlara aykırı hareketi" nedeniyle futbol disiplin talimatı'nın 46. maddesi ile 2019-2020 süper lig cemil usta sezonu müsabakaları statüsü'nün 8/3. maddesi uyarınca, "2 futbolcusunun sarı kart ve 3 futbolcusunun kırmızı kart görmesi nedeniyle takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi " nedeniyle futbol disiplin talimatı'nın 40. maddesi uyarınca ve "sportmenliğe aykırı açıklamalar" nedeniyle futbol disiplin talimatı'nın 38. maddesi uyarınca pfdk'ya sevkine,

  istikbal mobilya kayserispor kulübü başkanı erol bedir'in 31.08.2019 tarihinde kulüp resmi internet sitesinde yayınlanan ve müsabaka sonrası medyaya yaptığı "sportmenliğe aykırı açıklamaları" nedeniyle futbol disiplin talimatı'nın 38. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak pfdk'ya sevkine karar verilmiştir.

  2- galatasaray a.ş. kulübü'nün 30.08.2019 tarihinde oynanan istikbal mobilya kayserispor-galatasaray a.ş. süper lig cemil usta sezonu müsabakasındaki "merdiven boşluklarının boş bırakılmaması" nedeniyle futbol disiplin talimatı'nın 49. maddesi uyarınca pfdk'ya sevkine,

  galatasaray a.ş. kulübü teknik sorumlusu fatih terim'in aynı müsabaka sonrasında basın toplantısında ve flaş röportajda yapmış olduğu "sportmenliğe aykırı açıklamaları" nedeniyle futbol disiplin talimatı'nın 38. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak pfdk'ya sevkine,

  galatasaray a.ş. kulübü antrenörü /kaleci antrenörü ümit davala'nın aynı müsabakadaki "hakareti" nedeniyle futbol disiplin talimatı'nın 41. maddesi uyarınca 31.08.2019 tarihinden itibaren tedbirli olarak pfdk'ya sevkine karar verilmiştir.
 • 5
  sonucu her ne olursa olsun hocamın hatası sebebi ile olmuş bir olaydır. bu kadar parlamanın hiç bir gereği yok, geçen sene 11 maç hoca ceza aldı. bu sene süper kupada ve ilk maçta yoktu. zaten yer arıyorlar, hoca da sağolsun her seferinde malzemeyi veriyor. zaman bir olma zamanı ama hoca kenarda yer almıyor, eylül 2019'da oynanacak bir fenerbahçe derbisi var, malatya deplasmanı var. kendisi tecrübesindeki birine nasihat verecek gibi bir durumum söz konusu bile değil ama daha dikkatli olmalı. yukarı çıkınca bütün olayı sekteye uğruyor hocanın. bahsettiği profesyonel kötülüğe bu kadar kolay yenilmemeli. o ceza alınca hem kendi hem de biz kaybediyoruz. devre arasına kadar minimum puan kaybı ile ilerlemeliyiz.
 • 8
  şaşırtmayandır. asıl şaşırtan ise adamların ceza vermek için yanıp tutuştuklarını bile bile onlara koz vermektir. 2018-2019 sezonunda şampiyonlar ligi maçından sonra bile hocamız konuştuğu için ceza aldı hatırlarsanız. tamam anlıyorum bize yapılan haksızlıklara karşı masaya yumruğumuzu vurmalıyız. vurmalıyız ama bunu daha dikkatli yapmalıyız. önümüzde bir fenerbahçe maçı var ve bu organize kötülük bu maçı kaybetmemiz için akla hayale gelmeyecek yollara başvurabilir. durum böyleyken canımız hocamız da keşke biraz daha dikkatli olsa. tamamen susalım demiyorum ama ne bileyim daha stratejik davranalım. o kadar yönetici varken neden fatih terim bu kulübü savunuyor?
 • 9
  klasik hale gelmiş bir olayın, yeni gelişmesi. bu federasyon, “ fenerasyon” şeklinde, kulüpler birliği de beşiktaş’ a destek kurulu olarak görevlerini icra etmeye devam ettikleri sürece, fatih hoca of dese sevk ederler. 11 maç ceza da alır, 21 maç cezada. alıştım artık şahsen. haber değeri bile taşımıyor. inşallah önümüzdeki maçlara kendisinden yoksun çıkmayız.
 • 13
  30 ağustos 2019 kayserispor galatasaray maçı sonrası yaptığı açıklamalardan dolayı tahmin etmiştim. tam yazacakken yazar arkadaşların yazdığını farkettim ve tekrara düşmek istemedim.

  (bkz: fatih terim/@son on direk bukucu)
  (bkz: fatih terim/@mrawesome)
  (bkz: fatih terim/@ezio auditore da firenze)

  yaptığı açıklamanın içeriği doğru ya da yanlış tartışmıyorum. ancak galatasaray hocası isen bu konuşmalar ceza getiriyor. bunu bilmek için yıllarını vermek gerekmiyor. mevzu bahis galatasaray ise yaklaşım bu oluyor. hocanın da bunu bilmemesi en çok ceza alan hoca olarak mümkün değil.

  hocalarımızın bu konuşmalarının faydasını ve sonrasında gördüğümüz cezasını düşünüyorum. aldıkları ceza daha çok yıpratıyor bizi. ya şu açıklamaları basın sözcüsü yapsın, başkan yardımcısı yapsın ya fizyoterapist yapsın ona bile razıyım. evet biri o ateşi yakması lazım ama o kişi hocalarımız değil.
  hocaların ceza alması kadar saçma bir şey yok zaten. ümit davala da gördüğümüz gibi.
  (bkz: ümit davala/@sabrinin attigi gol)

  neyse umarım ceza almaz ve cezasız bir yıl olur inşallah.