2020-21 EuroLeague 17.Hafta Maçı
20:30 Sinan Erdem Spor Salonu
65 - 73
 • 1
  maç sonu edit'i: izlediğim en kötü basketbol maçı olabilir. avrupa basketbolunun en dip kıta orginazasyonu olan fiba avrupa kupası'nda daha kaliteli basketbol oynanıyor hani o derece, yazık.

  euroleague normal sezon 17. hafta karşılaşması. saat 20.30'da başlayacak ve bein sports 3'ten canlı olarak yayınlanacak. perşembe ve cuma günlerinin yılbaşına denk gelmesinden ötürü bu haftanın maçları ikişer gün öne çekildi.

  efes kendine gelmeye başladı. önce barça galibiyetiyle, hemen 3 gün sonrasında da lokal ligde alınan fb beko zaferi ile takım üstündeki o ölü toprağını attığını gösterdi. dunston, kruno, moerman, sertaç, shane ve vasa gayet iyi durumda. bobua da normaline dönmeye başladı. ilaveten ergin hoca da iki 4 numaradan oluşan 4-5 rotasyonundan vazgeçmişe benziyor ki doğru yöntem de bu olmalı, gereksiz bir ısrar(dı) moerman-singleton 4-5 rotasyonu. takımdaki tek eksik pleiss. ayak tarak kemiğinin kırıldığı ve bundan ötürü 3 ay kadar oynayamayacağı düşünülüyormuş fakat durumun o kadar kötü olmadığı, pleiss'ın 1 aya döneceği netleşmiş.

  real madrid sezona berbat başlamıştı fakat iyi toparladılar. an itibarıyla efes'in 3 galibiyet önünde 3. sıradalar. pazar gecesi saat 23'te oynanan liga acb derbisinde iç sahada barça'ya kaybettiler ve 36 saat kadar sonra bu mücadeleye çıkıyorlar. rakipte randolph sezonu kapattı, oynamayacak.

  kaliteli bir basketbol maçı bizleri bekliyor. kısalarda efes, uzunlarda real madrid avantajlı. sertaç'ın orta ve uzun mesafe şutları önemli zira tavares'i potadan uzaklaştırmak lazım. aynı şekilde moerman'la singleton'ın şut ritmi de efes'in kısalarının potaya atak edebilmesi için gerekli olan alanın açılabilmesi açısından önemli.
 • 4
  73-66'lık real madrid üstünlüğü ile sonuçlanan maç.

  shane larkin ve vasilije micic toplamda 12'de 0 attı üç sayı çizgisinin gerisinden, efes'in kaçırdığı boş üçlüklerden uzun metrajlı film çıkar. kalite olarak çok kötü bir maçtı, real madrid'in iyi olduğu için değil efes'ten biraz daha kötü olduğu için kazandığı bir maç oldu. efes takım halinde bu kadar kötü şut atarken real madrid tarafında maçı kazandıran hamlenin kırılma anlarında jaycee carroll tarafından gelen iki üçlükle olması maçın hikayesine yakışır bir enstantane oldu.
 • 6
  basketbolun olumsuz anlamda ne kadar çok değiştiğinin bu kadar acımasız bir şekilde yüzüme çarptığına şahit olmamıştım. sonuçta daha az kötü oynayan real madrid 65-73 kazandı. açıkçası f. campazzo’nun gidişine a.randolph’un uzun süreli sakatlığı da eklenince madrid ekibi ciddi manada güç kaybetti. yine de 29 aralık 2020 cuma günü oynanan anadolu efes-real madrid maçı daha iyi şeyler vaadediyordu. ancak an itibariyle oynanan alba berlin-zalgiris kaunas maçı bile daha derli toplu bir basketbol izletiyor bize.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!