• 2
  maça kötü başladık ve ilk 5 dakika 9-4 geçildi. ardından savunmada kaptığımız toplarla arka arkaya 4 hızlı hücum sayısı ile 9-12 öne geçtik. özellikle olcay çakır turgut kaptığı toplarla ve hücumda içeri penetrelerle takımı öne taşıyan isim oldu. fakat periyot sonunu kötü oynadık ve ilk çeyrek 14-14 bitti. cansu köksal çok kötü oynuyor. ışıl alben geçen maç maçın içinde değildi ama bugün istekli başladı.
 • 3
  ikinci periyota da kötü başladık. 5-0'lık bir seri yedik. bu seride arka arkaya top kaybeden cansu köksal'ın payı büyük. ardından oyuna giren ışıl alben'in çabaları ile maçı dengeye getirdik. fakat rakip takım şutlarda isabet bulurken biz bulamıyoruz. kimse şut atamayınca ve içeri etkili penetrelerle giremeyince, rakip takım da bizi çok kolay savunuyor. 9'da 0 üçlük ve 10 top kaybı ile periyot sonunu girdik. işıl periyot sonu sorumluluk aldı ki ekstra basketler atmasa, fark çift hanelere çıkardı. ardından ilk 3'lüğümüzü de bulduk ve ilk yarı 30-29 geride kapattık.

  ışıl alben 10 sayı, kiah stokes 10 sayı, olcay çakır turgut 4, cansu köksal 3 sayı, tuğçe canıtez 2 sayı ile oynadı.
 • 4
  üçüncü periyota 7-0'lık seri ile başladık. içeriden etkili olduk. kiah stokes ribaundları topladı ve içeride aldığı topları bitirmeyi başardı. cansu köksal da berbat ötesi başladığı maçta üçlükleri atmaya başladı. fakat rakip takım çok iyi üçlük atıyor. farkı çift hanelere çıkarabilecekken attıkları üçlük ve hızlı hücumlarla maçı dengeye getirdiler. hızlı hücumları da hücum ribaundu almak için verdiğimiz mücadeleden dolayı yedik. ardından stokes'a top geldiğinde rakip hemen ikili sıkıştırma yaptı ve tekrar sayı bulmakta zorlandık. üçüncü periyot da 46-47 üstünlüğümüz ile bitti. stokes 17 sayı, 15 ribaund ile oynuyor.
 • 5
  maçı 62-55'lik skorla slovenya kazandı.

  son periyot slovenler hakemlerin kararlarını eleştirerek başladı ve koçları teknik faul aldı. hücumda zorlanarak başladık ve bu anlarda yine ışıl alben sorumluluk aldı. maç boyunca en iyi olduğumuz yer olan ribaundlarla da önde kalmayı başardık. özellikle tuğçe canıtez maç boyu hücum ribaundlarında etkili oldu. fakat hücumda yine işler istediğimiz gibi gitmedi ve son 5 dakikaya 1 sayı geride girdik. son 5 dakikaya ise arka arkaya top kayıpları yaparak başladık. rakip takım 11 top kaybederken, biz 20 top kaybı yaptık. serbest atışlarda da arka arkaya 5 atış kaçırdık ve son 3 dakikaya 5 sayı geride girdik. kalan dakikalarda maalesef hücum etmeyi beceremedik ve maçı kaybettik.

  kiah stokes 17 sayı, 19 ribaund, 3 blok, ışıl alben 13 sayı, olcay çakır turgut 13 sayı, cansu köksal 9 sayı, tuğçe canıtez 3 sayı ile oynadı.

  maçı 11 asist ile tamamladık. 24'de 3 üçlük attık ki bu berbat ötesi. rakipten 9 top fazla kaybı yaptık. serbest atışları kaçırdık ve 2. kez avrupa şampiyonasına katılan slovenya bizi yendi. 7 sayı farkla yenilmek de bizi averajda çok etkileyecek. madalya adaylarından biri iken gruplarda elenme ihtimalimiz oldu.