• 1
    28 kasım 2018 lokomotiv moskova galatasaray maçı öncesi hocamızın ve bir oyuncumuzun katılacağı, artık her şampiyonlar ligi maçı öncesi klasikleşen ve merakla beklediğimiz basın toplantısı. saat 18.00'da başlayacak ancak hangi kanaladan yayınlanacağına ilişkin bir bilgi bulunmuyor.

    takımımızın içinde bulunduğu psikolojik durum ve taraftarlara mesaj açısında önemli olacağını düşünüyorum bu toplantının. ek olarak bir süredir hocamızı göremiyoruz. onun ruh halini de görmek adına önemli.
  • 2
    fatih hoca’dan bu basın toplantısı hakkında tek bir ricam olur. türkiye liginde olanlarla ilgili konuşmamasını isterim. şampiyonlar ligi her zaman en önemli gündem maddesi olmalı galatasaray’ın. fatih hoca 4 hafta önceki fenerbahçe maçından başlayıp (hatta ağustos ayı, akhisar süper kupa finali) bugünlere gelene kadar olan biteni bir kez daha anlatırsa, 10 maç daha ceza alır. sezonun yaklaşık 3’te 1’inde bizi kenarda teknik direktörsüz bırakacak kararı verdiler; ağzından çıkacak yeni iki-üç cümleyle, kalan 3’te 2’sinde de bizi teknik direktörsüz bırakacak kararı verirler.
    fenerbahçe maçı, konyaspor maçı, hüseyin göçek, halis özkahya ve hatta 2 aralık beşiktaş maçı. hiçbiri bugünün ve yarının konusu değil. tek gündem avrupa olmalı. şampiyonlar ligi olur veya uefa avrupa ligi olur. bize fark etmez. yeter ki şubat-mart aylarında avrupa kupalarında mücadele etmeye devam edelim. bizim işimiz gücümüz moskova maçına yoğunlaşmak olmalı. moskova maçı öncesi veya sonrası fatih hoca türkiye sınırlarında olan bitene dair tek bir kelime etmemeli. politik davranmalı ve sadece maçla ilgili soru almalı. moskova’ya 5 de atsak, allah korusun 5 de yesek; gündemimiz maç ve avrupa kupalarındaki istikametimiz. başka gündemimiz ne bugün; ne yarın maç öncesi; ne yarın maç sonrası olmamalı. hoca’nın bundan sonra federasyon’ın eline hiçbir koz, hiçbir açıklama veya hiçbir fiili hareket vermemesi lazım. çok dikkatli olmalı. sadece işine yoğunlaşmalı. federasyon kısmı yönetimin ve taraftarın verdiği kavga olarak devam etmeli.