• 1
    bu tarihte 2011-2012 sezonu galatasaray ve haliyle bizler için başlamış olacak. başkanın ve adamlarının seçim dönemindeki demeçlerinden benim anladığım, 2011-2012 transfer sezonu da bizler için bu tarihte bitecekti. şu ana kadar üç futbolcu ile anlaştık. bunların ikisi (selçuk ve elmander) zaten eski yönetimin transferleri, yani yeni yönetim bir tek ceyhun transferini gerçekleştirdi, bir de fatih terimi getirdi. fatih terimin gelmesi ile hiç değilse yerli kalitemizin artacağını düşünüyordum, hoca inşallah eski hatalarını tekrarlamaz diyordum ama fatih hoca yeni adamlar aldıracağına (özellikle savunmaya) servet gibi hakan balta gibi enkazları adam ederim yoluna gidiyor. neticede takım sahaya 5 tane yerli futbolcu ile çıkacak. bu beş futbolcunun ve kulübede oturacak en az üç yerli futbolcunun takımdaki yabancı futbolcular ayarında olması lazım. şu anda selçuk ve ne kadar eleştirirsem eleştireyim ve takımdan gitmesini isteyeyim yeteneğini inkar etmeyeceğim arda var, biraz da yine takımdan ayrılmasını umduğum ama kalacağı anlaşılan sabri. yine takımda kalacakları malesef kesinleşen servet ve hakan balta, ayhan, ceyhun, emre çolak, musa çağıran, berkin ve anıl gibi isimlerle en fazla kulübe alternatifi olabilirler. benim kanaatim mevcut durumda en az iki tane kaliteli yerli oyuncu alınması gerekiyor.

    yabancılara gelince baros, culio kesin kalacaklar sanıyorum. elmander ve ujfalusi alındı. cana ve pinonun durumuna göre muhtemelen 3 ya da 4 yabancı transferi yapacağız ve birisi de kaleci olacak. 2 yerli 3 yabancı desek 5 isim eder.

    27 haziran 2011'e kadar bu tranferleri bitirmeyi hedeflemiş bir yönetim var ortada. bugün 23 haziran kalmış 4 gün. başkan özel uçağı ile madride gitmiş, eli boş dönmüş. galatasaray başkanı pazarlığa gider mi? gider de eli boş döner mi? seçimden önce aysal 100 milyonla gelecek diyordu onu oraya oturtan adam. başkan şimdi fakir edebiyatı yapıyor, yok teminatlar böyle, bilmem ne. ben karşıyım tabiki elini cebine atmasına. galatasaray öyle yönetilen bir kulüp olmamalı ama taraftarı da bu şekilde umutlandırıp sonra da hayal kırıklığına uğratmaya kimsenin hakkı yok. anlaşmadığın futbolcuyla görüştüğünü niye kapa bildirirsin? şekil olarak bir hata yok belki ama burası türkiye. millet kapa görüşüyoruz diye bildirdiği adamlara çoktan imza attırmış oluyor. taraftar zaten üç senedir sadece hüsran yaşadı. avrupada 10 senedir yok. elbette ki galatasarayın iyi günlerini de yaşadık ve hiçbir başarısızlıkla boy ölçüşemez yaşadığımız mutluluklar ama biz de tahamülümüzün sonuna geldik.

    27 haziran 2011'de top başı yapıyoruz ve bu tarihten sonra gelecek adamların isimleri ne olursa olsun benim gözümde inamotolardan, misimoviçlerden farkı olmayacak. adı var tadı yok. sayın başkan da bana birgün özhan beyi (patlayamayan transfer bombaları) bir gün adnan beyi (bülent tulun adnan sezgin benzerliği) hatırlatmaya başladı ve 27 hazirana dört gün kaldı.