• 2
    fulham bu sene uzun bir ara sonra premier lig’e çıktı; calım chambers, schürrle, mitrovic, seri, johansen gibi adamlar aldı. ilk oynadıkları palace maçını seyredebilmiştim, geçen hafta dönüşümlü olarak maçlarına biraz bakabildim.

    2015 yılından beri takımı çalıştıran jokanovic’in takımlar ve oyuncular kadar dünyanın en iyi antrenörlerini de barındıran bu ligde mevcut kadroyla ne yapacağı tam bir muamma. ilk premier lig maçlarında stad, premier ligde alışık olmadığımız şekilde boştu ve taraftardan çok seyirci var gibiydi. ev sahibi avantajları da yok. yine, o kadar kötü bekleri var ki önündeki kanat adamlarını da bozuyorlar. genç sessegnon da ilk maçta bekleneni veremedi, ama bu sene adını sıkça duyabileceğimiz (2 maçını izledim liverpool maçında atılana kadar da takımın en iyisiydi) wan-bissaka karşısında oynadığı için kendi mi iyi değildi yoksa wan-bissaka’nın iyiliğinden mi parlayamadı tam anlayamadık.

    burnley ise bildiğimiz burnley. sert kapanıp kontra pozisyonlar arayan, özellikle deplasman maçlarında gereksiz değil neredeyse hiç risk almayan bir takım.

    0-0 a kitlenip birinin şık bir gol atması veya ciddi defansif bir hata olması ihtimalleri dışında bu skorla biteceğini düşündüğüm bir maç. ağırlıklı olarak orta saha mücadelesi ve kanat ortalarında gol arama denenecek; epl kalitesinin altında bir maç bekliyorum. benim gibi mal değilseniz veya başka bir işiniz yoksa izlememeniz bir şey kaybettirmeyecektir.