• 13
  neden aşırı kuşkuyla bakıldığını anlayamadığım şampiyonluk. bu takım ligi donunda sallar. cl maçları ölçü olmamalı. şu kadro ziyech’i, zaha’sı, tete’si ve ndombele’si ile otursun kadıköy’de rakibi bu sefer 4’ler, vodafone’da da ilk derbi galibiyetimizi alırız. anadolu takımlarını konuşmaya gerek yok onlar daha birbirini bile yenemiyor.
 • 18
  bu sene gelme olasılığı çok yüksek olan galatasaray şampiyonluğudur. ama bizim taraftar olarak önce kendimizi yenmemiz lazım. geçen sene nasıl itekleye itekleye feneri getirdiler son haftalara yine bir seri yakaladılar ve onun gazıyla verilmeyen kırmızılarla gidiyorlar. bjk desen bu akşam maçı izleyen gördü durumlarını zaten ama geçen seneden temelde 2-3 oyuncusu var “bir şekilde” gidiyorlar. anlayacağınız mevcut durumumuzda suyun karşı yakası yada jimnastikçiler olsa her gün böyle mükemmeliz şöyle uçuyoruz cenk 50 milyon şeklinde formayla gezerler. galatasaray taraftarı dün sahadaki 30-80 arası fiziken ve oyun olarak yaşanan boşluğu görüp dertleniyor. çok bilmek/görmek de dert ama şunu oturtmak lazım kafaya: şampiyonlar liginde yaşanacaklar o arenaya özel durumlar. en kötü rakip bile fiziksel olarak iyi. o maçta o kadar pozisyon harcarsan ancak alacağın 1 puan ki o da 10 kişi rakibe kadro kaliten iyi olduğu için geldi. ek olarak bu takım yeni ve ciddi fiziksel eksikliği olan oyuncuları var. onlar toparladıkça zaten ligde çok puan kaybetmiyoruz, süper lig ziyech yerine barış alperle başlamışsın yada başlamamışsın taktiksel olarak çok da farketmiyor. kadro seçimleri ve detaylar şampiyonlar liginde öne çıkıyor, 10-15 dakikada fişi çekiyorlar. derbilere bu kadroyu hazırlarsan ligde herkesin serisini boza boza şampiyon olursun (hakem olaylarını bilemiyorum tabi ali cabbar neler hazırlıyor).
  edit: içime sinmedi vurgulayayım tekrar. şampiyonlar liginde yaşanacaklar kazanamadığın sürece “orada yaşanan orada kalır” felsefesiyle kalmalı. bayern deplasmanına gittin aşağı yukarı olacaklar belli sen oyuncularını gömersen ilk lig maçı puan kaybetmeye polemiklerle uğraşmaya başlarsın. biz rakiplerimizi 30 dk’da fizik olarak bitirebilecek bir rakiple (diğerleri daha zor takımlar) oynadık. 24. şampiyonluk yolunu da ona göre değerlendirmak lazım.
 • 19
  inşallah bu sene yine şampiyon oluruz. lig şampiyonluğu zaten olmazsa olmazımız ama şu kadroyla avrupa kupalarında da başarılı olmalıyız.

  şampiyonlar liginde sonuncu olursak ligde fenere yine içeride dışarıda 3 atsak ne yazar. bu sefer aynı tadı alamayız. çünkü aklımıza şampiyonlar ligi gelecek ve bizi asıl heyecanlandıran yer burası. buraya korkuyla, endişeyle değil umutla, inançla gelmek istiyoruz.

  umarım okan buruk geçen sene yaptığı gibi hatalarından çabuk dönen kimliğine bürünür, olmayan futbolcularda ısrar etmez. geçen sezon alanya maçından sonraki gibi 90 dakika tempo yapan bir takım görmek istiyoruz.

  bu kadro avrupa'da devam edemezse şampiyon dahi olsak bazı şeyler sorgulanmalıdır.
 • 20
  23. şampiyonluktan sonra kurulan bol yıldızlı kadronun ilk senesi. tete, zaha, ziyech, n'dombele, davinson gibi yıldız oyuncuların transferi ile çok büyük beklenti oluştu zaten. benim önceliğim bu yıl için lig. şampiyonlar ligi'nde 2. olup gruptan çıkalım ceyrek-yarı final yapalım ya da 3. olup avrupa ligi'nde kupaya gidelim güzel olur ama bu yıl için bunlar olmasa bile iyi mücadele etmemiz, gelecek için güzel hayaller kurmamız benim için yeterli olacak.
  24. şampiyonluk geldiğinde elimizde daha oturmuş, art arda 2 yıl şampiyonlar ligi gelirlerini cebine koymuş bir takımımız olacak. bizim için asıl yolculuk o zaman başlamalı.
 • 21
  her ne kadar camia olarak kuruluş mottolarımızın başında "türk olmayan takımları" yenmek geliyorsa da, futbolun giderek endüstriyel hale dönüşmesi ile doğru düzgün yayın, store, sponsor ....vs. geliri olmayan bizim gibi ülkelerin takımları için şampiyonlar ligine katılmak elzem, bunun için de lig şampiyonluğu olmazsa olmaz bir hedef konumunda.

  lakin avrupa'da boy gösterdiğimiz sezonlarda, hele ki bu şampiyonlar ligiyse, ciddi yıpranmalarla sezonları geçirdiğimiz de bir gerçek. diğer rakiplerimiz de avrupa'da ancak dün de görüleceği üzere, konferans ligi'nde ilk 11'den direk oynayan 5-6 kişi olmadan da en zorlanacakları rakipleri kolayca alt edebiliyorlar, dolayısıyla bizdeki yıpranma ile aynı olmayacak onlarınki. bizim herhangi bir şampiyonlar ligi maçında rotasyon şansımız pek yok, en iyi 11 ile sahaya çıkmak durumundayız.

  bu açıdan 24. şampiyonluk için, şampiyonlar liginde alınacak olası kötü sonuçlar için taraftarın şimdiden hazırlıklı olup, takımda lige sirayet edecek kırılmalara karşı tetikte ve oyunculara karşı babacan yapıda olması şart.
  bayern'e ve manu'ya karşı olmayacak beklentilere bürünüp sonrasında oyunculara çullanırsak, 24. şampiyonluk yerine hepimiz birer bardak soda içeriz sezon sonunda...
  (bkz: süper lig 2023-2024 sezonu)
 • 22
  hani diyoruz ya her yıl şampiyonlar liginde oynamalıyız diye? heh işte bunun yolu kasımpaşa’yı, karagümrüğü ve sivasspor’u yenebilmekten geçiyor. avrupa’da başarı elbette önemli ama daha önemlisi sürekli şampiyonlar liginde olmak. sürekli şampiyonlar liginde olursak zaten ister istemez başarılar da gelir. alışkanlık çok önemli. 24. şampiyonluk en büyük hedeftir benim için. bu sene galatasaray bunu başarabilir mi kuşkularım da var. bu kuşku takımın teknik direktör ve oyuncu kalitesinden çok odaklanma yönünde. geçen sezon şampiyon olacağımızdan temmuz ayında emindim çünkü galatasaray kötü geçen sezonun acısını büyük transferlerle kapatmış ve büyük bir açlık içindeydi. bu sezon aynı açlık olacak mı? en önemli durum bu. yani takım yeteri kadar isteyecek mi?
 • 23
  şampiyonlar liginde ciddi rakiplerle beraber zor bir fikstürden geçeceğiz. ancak geniş ve kaliteli kadroyu bugünler için kurduk bunu da unutmamak lazım. eğer takım ve camia isterse şampiyonlar ligindeki yıpranmaya rağmen 24. şampiyonluk hedefine ulaşacağımıza inanıyorum. bjk'de şu an işler sıkıntılı ve afrika kupasında iyice dağılacaklar. fb ise kaos potansiyeli çok yüksek olan bir camia ve başında ismail kartal gibi yetersiz bir hoca var. kısacası galatasaray'ın bu sene 24. şampiyonluğa ulaşmaması için bir sebep yok. yeter ki hoca ve camia gerçekten istesin bunu gerisi kolay.
App Store'dan indirin Google Play'den alın