• 1
  resmi twitter hesabından yapılan açıklamaya göre bugün saat 17:00'de ali sami yen spor kompleksi türk telekom stadyumu basın toplantısı odasında yapılacaktır. gs tv, galatasaray.com ve youtube kanalımızdan canlı yayınlanacaktır.

  https://twitter.com/...617280603770881?s=19

  anlat başkanım anlat. neler dönmüş bir de senden duyalım. yok öyle bir tek ben konuşurum, kimse benden habersiz istiklal marşı bile söyleyemez havaları. bugüne kadar sustuğun hata, beş paralık arda için de şu güne kadar çektiklerine yazık. çık anlat bu adam ne cesaretle kendi takımıyla sözleşmesini feshetmiş.
  (bkz: mustafa cengiz yönetimi/#2849243)

  toplantı eki: başkanım belli ki kızmış, delirmiş ama yine de müthiş itidalli. kendisini takdir ediyorum, bundan daha nasıl sakin, net, saygılı bir konuşma yapabilir. arda bokuna şu 3 adamı istiklal mahkemesine çıkarır gibi dizdirip, suçlularmış gibi açıklama yaptırdın ya hocam daha ne diyeceğim bilmiyorum. hadron çarpışması, s400 kodlarının sızdırılması geyiği de müthiş. şu geldiğimiz hale bak ya. bir tane futbolu bırakmış maganda el öptü ve dağıldık.

  bu göksel gümüşdağ'ı da tebrik ediyorum. baktı ki biz yine bir şekilde 10 puandan geri döneriz, en büyük kozunu oynayıp soktu virüsü kulübün kalbine. bu sene şampiyon olursun artık gökselciğim.
 • 7
  öncelikle terim'e laf söylemeyecek ve terim ile ilgili bir karar alacaksa bile bunu bu şekilde açıklamayacak kadar, yol yordam bilen birisidir. o nedenle terim'e cevabı en fazla köstebek muhabbeti için olacaktır. dün herkes arda ve terim'in söylediklerine takıldı ama terim.bit stoper istediğini de söyledi arada. bence yapılmayan transferlerle ilgilide konuşacak.
 • 8
  başkan sene başında kimsenin gözünün yaşına bakmayacağını söyleyen fb asbaşkanının* yaptığı limit aşımı şikesi konusunda açıklamalar yapacaktır. adamlar kör göze parmak misali limit aşımı orta oyunu oynadılar. bariz hakem hatalarına karşı yaptığımız açıklamalara hemen 28 kasım 2018 kulüpler birliği vakfı açıklamasını yapıp sonrasında patır patır dökülenlerden henüz çıt yok. bizim bu tarafgirliği, bu illegal durumu, adaletsizliği sürekli gündemde tutmamız gerek.
 • 9
  basının isteği kaosu altın tepside sunmayacak kadar akıllıdır kendisi. kulüp içindeki uzlaşmacı ve birleştirici gücünü belki de son kez bu basın toplantısında kullanacaktır. üstümüzdeki kara bulutları savuşturup, durumu farklı kişilere mal etmeden ortak bir yolda buluşturacağını göreceğiz. başkanlık seçimleri sırasında yanında olmayan, hatta bu yarışa girme sana yazık olur diyen bir çok liseli gerici zihniyete gerekli cevabı vermiş olup, galatasaray'a büyük başarılar yaşatan fatih terim hocamızı da yanına alıp makamına yürümüş bir başkandır mustafa cengiz.
 • 10
  neler konuşacağını merak ediyorum. fatih hoca'yı kovamaz bir kere. onu geçin. kovarsa yarım sezon forvetsiz bıraktığı takımı şampiyon yapacak bir hoca daha zor bulur. hocanın arda'yı istemesini dibine kadar eleştirebilir, ben başkanım istemiyorum diyebilir. ona da eyvallah. ancak köstebek konusunda hoca yerden göğe haklı. çünkü rodop'un sızdırdığı haberlere bakınca hoca da arda'yı istiyormuş gibi konuşuyor basına ama yönetimle yan yana geldiğinde pek de istemiyor. bu durum arada bir ricacı varsa şayet hocayı o kişiye karşı çok zor duruma düşürür. bizi mi yiyon fatih der o kişi. yani hoca köstebek serzenişinde haklı.

  bence bu toplantıda fenerbahçe'nin limit arttırımı ve sezon başı rıdvan dilmen ile programa çıkan nihat özdemir'in galatasaray sınırı aşarsa ne olur sorusuna verdiği hiç acımayız cevabına mutlaka yer vermeli. hatta mümkünse o programın görüntülerini izletmeli.
 • 11
  başkanın çıkıp laf kalabalığı, gönderme yapmadan vs. direkt olarak fatih terim'e işine odaklanmasını, suni gündemler, kağıttan düşmanlarla maskeleme yapmaya çalıştığı rezalet futboluna derhal bir çözüm bulmasını, geri kalan konularda da birileri istedi diye değil galatasaray'ın menfaati neyi gerektiriyorsa yapacak bir yönetimin görevinin başında olduğunu hatırlatmasını istediğim toplantı.

  geçti artık başarı benim başarısızlık herkesin devri. hayvan terli, yemez. herkes işini yapsın, yapamıyorsa bıraksın.
 • 14
  zannediyorum şu dönemde ortamı alevlendirecek açıklama yaparak düşmanlarının ağzına malzeme vermeyecek olan başkandır. aksi takdirde fatih hocanın yaptığı saçmalığın aynısını yapmış olacak. akıllı bi adam. ortamı daha da germez, aksine yumuşatır diye düşünüyorum. çünkü kaosun galatasaray'a zarar vereceğini bilecek kadar taraftardır kendisi.
 • 15
  başkanın, hocanın agresif tavrını yumuşakça göğsünde stop edip topu yine hocanın kucağına atacak olan toplantıdır. bu işi çok iyi yapıyor mustafa cengiz. zaten bugüne kadar hocanın "basına sızıyor ama" dışında hiçbir şekilde bahane bulamamasının nedeni de bu. o pası atmıyor hocaya. kibar kibar bırakıyor topu.

  çıkıp hocayla sürtüşme yaşayacağı söylemlerde bulunacağını hiç zannetmiyorum. bu tuzağa düşmeyecek kadar akıllı bir insan mustafa cengiz. bir şekilde bu işin de içinden çıkacaktır. hoca kendisini bu tartışma içine çekip "ya arda gelir ya da ben giderim" restini çekmek istiyor çünkü.
 • 18
  fatih hocanın başkanı medyanın önüne atar gibi konuşması sonrası erken seçim kararı alıp aday da olmaması lazımdır. böyle naif ve iyi niyetli bir başkanla bile kavga etmeyi başaran fatih hocanın kaprisleriyle ve liseli, liseci tayfa ile daha fazla uğraşmaması gereken başkandır. adam mali olarak bu batakta bile kulübe artı bakiye kazandırıyor hala adamı yerden yere vurmak için bahane aranıyor. mustafa cengiz başkan kendini fazla yıpratmasın bence hiç gerek yok. adam neden çabalasın ya, ne için çabalasın kardeşim? adamı yerden yere vur sonra adam her şeyini verip çalışmaya çalışsın, yazık günah. dursun özbek geri gelsin valla ancak bu tarz adamları sever bu camia ben bunu anladım artık.
 • 21
  sevdiğim, saydığım ve yaptığı işlerin çok değerli olduğunu düşündüğüm başkanımızın gündem hakkında açıklamalar yapacağı toplantı. kutuplaşmayı azaltıcı sağlıklı mesajlar vererek yöneticiliğin altın kurallarından örnekler sunacağını düşünüyorum. ben galatasaray'ın tarafındayım bu nedenle imparatordan da başkanımızdan da vazgeçmenin kulübe ihanet olacağını düşünüyorum. orta yolun bulunup şampiyonluğa odaklanmış bir camia olarak önümüze bakmalıyız. kendi gündemimizin yoğunluğu nedeniyle tff-fb arasında gerçekleşen paslaşmaları es geçmemesini umuyorum.
 • 22
  galatasaray'ın selameti için yapması gerekenleri, söylemesi gerekenleri söylemesini umduğum toplantı.

  buradan yeni bir eylül 2013 çıkarsa bir 5 sene şampiyonluk bekleriz.

  dilerim medya önünde başkan- teknik direktör atışması olmaz.

  mustafa baskan eski bürokrat. neyi ne zaman nasıl söyleyeceğini çok iyi bilir.

  iyi de bir uzlasmaci olduğunu düşünüyorum. inşallah akşama yeni bir kaosun başlangıcı olmaz.

  biz bunu daha önce yaşadık. gün birlik olma vakti, ayrışma günah keçisi bulma zamanı değil.

  şampiyonluk değil bize doğru yönetim ve yapılanma lazım şu an.

  önümüzdeki yılları kaybetmemek için herkesi aklı selime davet ediyorum.
 • 23
  çok geç kalınmış, umarım aklıselimle sorunların çözüleceği basın toplantısıdır. rica ediyorum daha fazla kaos çıkaracak şeyler söylenmesin. ve bundan sonra bu bilgilendirmeler kulübün gayriresmi organlarından değil, resmi kanallarından yapılsın.

  mustafa başkan, en başta söylemiştin şeffaf yönetim diye. rica ediyorum kurumsal şeffaflığa özen gösterin.
 • 24
  sezonun en önemli maçına* çıkacakken, eğer ki bu maçı kazanırsak 3 sene üst üste şampiyon olma fırsatı varken ki bu fırsatın bir daha geleceğini hiç düşünmüyorum, şampiyonluk fitilini ateşleyen bir toplantı olmasını umuyorum. başkan öyle konuşsun ki şampiyonluk ateşini yakalım. aksi halde kulüp fena derecede karışacak. umarım birinci ihtimal gerçekleşir.

  edit: ikinci ihtimal gerçekleşti ve mustafa cengiz kendi ipini çekti. hoca her ne kadar arda konusunda haksız da olsa mustafa cengiz "sayın teknik direktör" diyerek haklıyken haksız duruma düştü.
 • 25
  sevgili başkan, çık ve de ki:

  "ben burada olduğum sürece eski futbolcumuz arda turan bizimle birlikte olmayacak. başta fatih terim hocamız olmak üzere herkesin fikrine saygı duymakla beraber, kulüp başkanı olarak arda'nın ekonomik olarak bizi zorlayacağını, sportif olarak da başka önceliklerimizin olduğunu düşünüyorum."

  arda da arda, arda da arda... bu nedir yahu. oldu olacak aydın'la sabri'yi de getirelim. dany de genç takımla antrenmanlara çıkıyormuş zaten. voltran'ı oluştururuz artık.