• 1
  öncelikle haberi paylaşalım;

  --- alıntı ---

  uefa, finansal fair play (ffp) anlaşması imzalayan galatasaray ve fenerbahçe ile ilgili kararını açıkladı.

  uefa'dan yapılan açıklamada, galatasaray'ın 2018-19 sezonunda finansal fair play anlaşmasının şartlarını yerine getirdiği belirtildi.

  açıklamada, 2016 yılının mayıs ayında imzalanan anlaşmanın şartlarını ihlal eden fenerbahçe'nin ise bir üst kurula sevk edildiği kaydedildi.

  --- alıntı ---

  büyük ali koç vizyonunun son filmi sinemalarda...

  bakalım bu sefer sorumluluğu kime atacak bu insanlar?

  ya da avrupa'dan 17 takım bulup uefa da hata yapabilir minvalinde bir açıklama yapabilecekler mi?

  masa başında işlerin döndüğünü ima edip kendi başarısızlıklarını gizlerken taraftarı nasıl uyutacaklar?

  yapılan yorumlar ışığında muhtemelen para cezası ya da puan silme cezası alacağı söyleniyor fenerbahçe'nin.

  zaten avrupa kupalarına uzun süredir katıl'a'madıkları için avrupa kupalarından men cezasının kendileri için pek de caydırıcı olmayacağı yönünde yorumlar mevcut.

  bununla birlikte bu aşamada (duyduğumuza göre) transfer yasağı gibi bir cezanın gelmesi pek mümkün değilmiş. (bunun nedenini bilmiyorum sadece okudum ve buraya aktarıyorum) (sanırım uefa üst kurulunun verebileceği cezalar arasında yokmuş)
 • 2
  men cezası alacaktır, bilinmez olan kaç yıl alacagidir. bunun dışında puan cezası ya da transfer yasağı alma durumu yoktur, bildiğim kadarı ile bu cezalar fifa tarafından verilebilir. uefa avrupa'da turnuvalar düzenleyen bir birlik olup, avrupa takımlarını düzenlediği organizasyonlara alıp almama dışında herhangi bir yaptırım gücü yoktur.
 • 4
  bu yargılamanın sonunda men kararı çıkarsa hem iyi hem de kötü olur. iyi tarafı bol bol makara yaparız ve fenerbahçe bu sezon* avrupa kupalarına katılım hakkı elde edemezse, cezasını 2020-2021 sezonu için çekmek zorunda kalır. kötü tarafı men kararı çıktığında deli gibi para harcayıp iyi bir takım kurarlar ve avrupa olmadığı için lige yoğunlaşırlar. bence en güzeli men kararı çıkmasın ve bize uygulanan yaptırımlar uygulansın. elleri kolları bir güzel bağlansın. hatta inşallah ts ceza alır ve 5. olurlar. ve bu yüzden uefa avrupa ligine 2. ön eleme turundan başlarlar.

  edit: kefenci ve albertxxx kardeşlerim uyardı. men yeseler bile hayvan gibi para harcama durumları yokmuş. o zaman beter olsunlar:)
 • 5
  üst turu da geçerlerse sonraki turda (kurulda) hiç şansları yok, rakip cas utd.
  hatırlarsanız 3 temmuz 2011 sezonunda içerde dışarda iki maçta da tokatlamıştı* bunları...
  (bkz: uefa'nın başlattığı "beter ol" kampanyası)
  o değil de ben mi pek rastlayamadım yoksa bizim mümtaz* türk spor basını bu durumu pek önemsemedi mi, zira pek konuşulmuyor da ekranlarda.
  aynı durum bizde olsa, ortamın nasıl olacağını az çok tahmin edersiniz herhalde...
 • 6
  sattığın kadar al cezası yemeden kurtulmalarına imkan yok. uefa, klüplerin mali durumlarını düzeltmelerini istiyor. sattığın kadar al olmadan sadece men cezası ekonomik yapıyı düzelttirmez. bence sattığın kadar al, men cezasından daha önemli burada. çünkü satacak adamları yok. para edenlerin hepsi kiralık. sadece elif var ondan da 10-15 arası bekliyorlar maksimum.
 • 7
  efsaneleri aziz yıldırım'ın 20 yıldır yediği hurmaların bazı organları tırmalaması durumudur. mehmet topal 15 milyon, mehmet topuz 20 milyon, emre belözoğlu 25 milyon, alper potuk 16 milyon.... köybaşı, hasan ali, serdar kesimal uzar gider. bu arkadaşlara ödenen bonservis ve yıllık ücretlerin toplam maliyetlerinin sonucudur. yabancı sınırı yüzünden 10 liralık yerli adamlara ödenen 100 liraların da sonucudur. hâla savunun bakalım yabancı sınırını. haa bir de belözoğlunu gönderip 20 milyon euroya meirelesi getirip sonra 6 ay sonra emre'yi tekrar geri alan işbilmezliğin sonucudur.