• 3
  tarihte ilk defa bir şampiyonluk kasım ayında elde edildi, galatasaray bugün 22. şampiyonluğunu garantilemiştir.

  kendimi bildim bileli, böylesi büyük haksızlıklardan hep daha büyük güç ve konsantrasyonla çıkıp, işin sonunda da şampiyon olmayı başardık.

  fırat aydınus’u, fenerbahçe’yi üst üste koyarak mayısta şampiyonluk kupasını kaldıracağımıza inanıyorum. biz kendimiz kenetlenmeyi başaramadık ama onlar bizi kenetlediler. şimdi çıkın savaşın, aslanlar gibi!
 • 4
  ben de bugün *garantilediğimizi düşünüyorum. sebebi monacoprensinin dediklerini söyleyebiliriz. bunun dışında belhandaya atılan yumrukta bütün takımın onu savunması, fatih terim’in salvoları, verilecek cezalar. bu saatten sonra iki şeye bakar şampiyonluk. bir transfer, forvet transferi. en az iki tane. iki olarak da kondisyon çalışmaları ve kişisel bakım. mental anlamda daha güçlü çıkacağımızı düşünüyorum. atın beyler ölü toprağı üstünüzden 22. şampiyonluk geliyor. inanın buna.
 • 5
  ligin ilk yarısındaki yoğun sakatlıkların üstüne 2 kasım 2018 galatasaray fenerbahçe maçı sonrası pfdkdan yağacak cezalarla beşiktaş başakşehir vs deplasmanlara çok çok eksik kadrolarla çıkacağız. tam kadroyla bile deplasmandaki silik futbolumuz malum. bu kadronun mental açıdan çok büyük eksikleri var önde olduğumuz maçta bile 1 gol yiyince helva misali dağılıyorlar 2 top yapamaz hale gelip. şampiyonlar ligi fikstürü de eklenince başakşehir güle oynaya puan farkını açar muhtemelen, bu sezon gelmeyecek şampiyonluktur malesef. geçmiş olsun. bundan sonra hedef avrupa ligine düşüp oraya odaklanmak olmalı, yarı finale kadar gidebiliriz sonrası tamamen şans ve konsantrasyon işi. ligde de cezalı ve sakat oyuncularımız yerine korkmadan gençleri sahaya sürmeliyiz.
  belki çok karamsarım ama 2018-2019 sezonu açısından hedef olmaktan çıktığını düşünüyorum. forvetsizliğin ne kadar büyük bir sorun olduğunu da bir kere daha idrak etmiş bulunduk. sağlık olsun.
 • 6
  ben de ayni dusuncedeyim. 2 kasım 2018 galatasaray fenerbahçe maçından sonra takim kenetlenecektir ve kesinlikle performansi daha iyiye gidecektir. hatirlarsaniz hocanin 10 mac ceza yedigi mactaki mac sonu konusmalari, tavri vs bugubkuyle hemen hemen ayniydi. oyuncularina mesaj verdi. simdi bu havayla ve iyi bir forvet transferiyle sampiyonluk icin gereken kolej takimi havasina burunecektir takim.
 • 10
  bu şerefsiz düzene karşı 18-19 sezonu sonunda kazanacağımız şampiyonluk. her şey şimdi başlayacak. hoca tekrar o diktatör günlerine dönerse kaçacak delik arasın bu itler.

  hocam ne olur artık şu masayı kır. yumruk koyma değil artık o masayı parçalama vakti gelmiştir. yönetümden bir halt gelmeyecek, yine teksin yine tek.

  taraftarın hocanın etrafında birleşmesi gerek. bu haysiyet yoksunları mayısta yine hüsrana uğrayacak, yine kuduracak.
 • 11
  bu saatten sonra önemli olan birinci devre bitene kadar en az hasarla yola devam etmek ve devre arasında 1-2 transfer ile kadro kalitesini yükseltmektir, özellikle bir santrfor almamız zaten şart. şu an bulunduğumuz konum, puantaj moral bozacak bir görüntüde değil. bir çok eksiğimiz var, santrforumuz bile yok, ama hala üst sıralardayız. ve elimizde fatih terim gibi bir faktör var. bence yelkenleri suya indirmenin hiçbir anlamı yok. bugün hakemin skandal kararlarıyla 2 puan kaybettik ama bu kaybedilen 2 puan ve hakem yönetimi bize başka şeyler kazandırabilir, hatta kazandırmıştır da. ben şampiyonluğa dünden daha fazla inanıyorum.

  (bkz: 2 kasım 2018 galatasaray fenerbahçe maçı)
 • 12
  bu gece garantiledik. hiç umudum yoktu ama fenerbahçe sevdalıları sağolsun kaş yaparken göz çıkardılar. fenerbahçelerini anlık kurtardılar ama önümüzü öyle bir açtılarki anlatmak zor. rezil kural değişiklikleri, hakemlerin eyyamı, basının taraflı olması, federasyonun adil olmaması hepsi ama hepsi işe yaramıyor. var arkadaşlar. allahın adaleti var!
 • 14
  2 kasım 2018 galatasaray fenerbahçe maçı’ndaki kepazeliklerden sonra aklıma düşen şampiyonluğumuzdur. bu maçtan sonra kesinlikle ben de şampiyonluğu garantilediğimizi düşünüyorum ve hepsini üst üste koyup elde ettiğimiz şampiyonluktan daha kıymetlisi yok benim gözümde. hepsini derken de kimleri kastettiğimi biliyorsunuz. iğrenç düzeninizde sizi önce tokatlayıp sonra da size yumruk atmak hocamın hakkıdır. artık bir olalım, hak edene ettiğini verelim.
 • 15
  arkadaşlar kusura bakmayın ama ben ne bu takımda ne bu yönetimde ne de bu sezonki şansımızda hiç ama hiç ışık göremiyorum. yani ben de isterim sizin gibi umutlanmak, böyle rezil bir sezonda hala şampiyon olacağız diye ümit beslemek ama o çok güvendiğimiz ve haklı olarak güvendiğimiz fatih hoca allah değil. bu adamın eline forvet vermediler, orta saha vermediler, stoper vermediler, vermediler oğlu vermediler. alacağız deyip almadılar bi de. bu işin yönetim kısmı. şans kısmına gelirsek her hafta ya bi sakatımız ya bi kırmızı kartımız var. üzerimizde bir büyü, bir lanet gibi bişey var resmen. takım hususunda ise 2 kasım 2018 fener maçında görüldüğü üzere küçük takım yıldızlarını takıma doldurmuşlar, alayı mal mal takılıyor afedersiniz. böylesine mühim bir maçta gevşek gevşek davranmalar, adamlar akın akın gelirken el belde gezmeler, heyecandan eli ayağına dolaşmalar, saç baş yolduran ana avrat küfür ettiren yanlış tercihler ve kritik pas hataları... hayır neden u19'daki zımba gibi gençlere şans vermez ki hoca? hocayı eleştirdiğim tek noktadır. oynat hocam şu gençleri ya, yemin ederim isyan noktasına geldik oynat ne kaybedeceğiz zaten dördüncüyüz ya! yarrağı yemişiz zaten oynat!

  uzun lafın kısası, elbet ulaşacağımız ama bunun 2018-19 sezonu olmayacağı şampiyonluktur. görünen köy kılavuz istemez, gırtlağımıza kadar batırdılar bizi boka gerek yönetim, gerek dış etkenler... bezdim, yıldım artık ben.
 • 16
  galatasaray'ın hiçbir şampiyonluğu güle oynaya gelmemiştir. 9 puan fark attığı süper ötesi über finalli sezonda bile büyük mücadele vermiştir. ve yine galatasaray, şampiyon olduğu birçok dönemde saha dışı etmenlerle mücadele etmiştir. ve bugün, 2 kasım 2018 galatasaray fenerbahçe maçıyla beraber savaş başladı. zaten saldırıyorlardı, bir fare gibi kemiriyorlardı ama artık savaş başladı. malum ilan oldu.

  galatasaray taraftarı!

  izle! izle nasıl saldırıyor bütün medya hocamıza, oyuncumuza. şu maçtan sonra var'ı, fırat aydınus'u, federasyonu konuşmak istemeyenler nasıl ağızlarına dolamışlar galatasaray'ı.

  kazı! kazı hafızana ki, biz yine hakkımızı aldığımızda onlar yine yaltaklanacaklar ama unutma bugünleri. sezon sonu iki güzelleme yaptılar diye hoşuna gitmesinler.

  affetme! biz istediğimizde aldığımızda sakın ola affetme. bugüne kadar affede affede yüzsüz oldular. artık affetme. 10 hatalı kararının üstüne 1 tane doğru düdük çalınca eğer "aslında iyi niyetli olsa üst düzey hakem ama..."lı cümleler kurmak istersen onlar hakkında, bugünler gelsin aklına. kendi takımlarının durumlarına serzenişte bulundukları zaman "objektif aslında" deme.

  savaş! savaş ne demek? mücadele demek. asla yılma, yıkılma. elbet eleştir, ama dışarıya açık verme. dışarıya karşı bir ol. bir ol ki korksunlar. kötü oynayabilir bir oyuncu, kendi kalesine gol bile atabilir. ama kimse benim oyuncuma el kaldıramaz. galatasaray benim çocuğum gibi, her birimizin çocuğu. hata yaptığında küsemediğimiz, en ufak başarısında gururlandığımız çocuk. kimse ama kimse galatasaray'a el, dil uzatamaz. o dil bağlanır, o el kırılır.
 • 20
  21. şampiyonluk için fatih terim "en anlamlı şampiyonluğum" demişti. gerçekten de hepimiz için çok büyük bir anlamı vardı. nasıl zor bir sezon geçirdiğimizin özetini de şuraya bırakıyorum, (bkz: 19 mayıs 2018 göztepe galatasaray maçı/#2418650)

  adanmış hayatların umudu şanslı galatasaray şampiyon olduğunda ağlamayanımız yoktur. kendimizi sıka sıka bir hal olduğumuz, müthiş bir şampiyonluktu.

  ben uzun süre bir daha böyle bir durum olmaz diye düşünüyordum ama 2018-2019 sezonunda öyle bir düşmanlık ve oyunla karşı karşıyayız ki bu sezonki şampiyonluk hepsinden de kıymetli hale geldi.

  bu sebeple eksik ya da yanlışları kendi içimizde konuşurken dışarıya karşı tek vücut olmalıyız.

  eğer hocanın sahadaki hatalarını, yönetimin eksiklerini uygun üslupla değil de yangın yaparak eleştirirsek bunun bize katkısı olmayacak.

  şu gelinen noktada önceliğimiz galatasaray'ın menfaatleridir. yapılması gereken de bellidir.

  #kenetlenbaşkagalatasarayyok

  (bkz: hedef 22)

  (bkz: kon2antra2yon)

  sen şampiyon olacaksın!
 • 21
  ligi domine etme yolunda farkı daha da açacağımız (fener kümede kalmaya cebelleşiyor en yakın rakibimiz olarak) şampiyonluktur. kuvvetle muhtemel 2 aralık 2018 beşiktaş galatasaray maçında mağlup olmazsak gelecek olan şampiyonluktur.

  zira henüz erken de olsa 2018-2019 sezonu ilginç bir sezon; halihazırda önümüzde ciddi bir rakip yok ve tüm sıkıntılara rağmen puan cetvelinde en üstte olan camiayız.

  zaten 22.şampiyonluğu 2019 mayısında alırsak indirilecek olan yabancı sayısı ile bir daha böyle bir lig yarışı tekerrür etmeyecektir çünkü bu tablonun müsebbibi şampiyonluk yaşamamış takımların uygun bütçelere kaliteli ve ucuz yabancı transfer ederek büyükleri madara edebilmesidir.

  biz yolumuza bakalım 22.şampiyonluğu da elde edip bütçe kısmaya devam ederken fener 5 katrilyonu, beşiktaş ise 2.5 katrilyonu aşan net borç alacak farklarıyla teknik olarak iflas etmiş olacaklar. biz ise bakiye istihkaklarımızı 2019 bitmeden riva ve florya ile alakalı emlak konuttan tahsil edince sadece yarım katrilyona düşüreceğiz tüm net borcumuzu. bursa ve trabzondan bile az borç bakiyemiz kalmış olacak.

  güzel günler yakın yeter ki fenerli ve beşiktaşlı medyanın son çırpınışlarına aldanıp hocayı ve yönetimi eleştirmeyin. sabrın sonu selamettir ki her açıdan başarılı olan taraf biziz...
 • 22
  artık gelecek sezona inşallah. diyebilecek veya değerlendirmeye dair tek bir kelime bile kalmamıştır.

  benim için 2018-2019 sezonu süper lig adına kapanmıştır. böyle hakem yönetimleriyle daha da izlemem.

  ha sadece hakem yönetimleri değil zaten takımda da şampiyonluk adına ümit verici, ateşleyici bir emare de yok.

  senin canın sağolsun hocam. sen hiç canını sıkma.

  zaten her sene şampiyon olacağız diye bir kaide de yok.

  sensiz kalmayalım yeter hocam. allah yardımcın olsun.
 • 23
  günahını almayalım ama eren derdiyok'un beşiktaş'a çalışmasına rağmen hala 2018-2019 sezonunda ulaşmaya yakın olduğu şampiyonluktur. devre arasına kadar kalan 3 maçta kayıp yaşamazsak en büyük namzet hala biziz... sadece bjk ile aynı puana geldik, o kadar...

  cezalar kupada çekilince, forvet transferi de yapılınca tüm bu sıkıntıların suni olduğu ortaya çıkacaktır.
 • 25
  15 aralık 2018 başakşehir galatasaray maçı gösterdi ki çok fazla çabalamamamıza rağmen 2018-2019 sezonunda gelecek olan şampiyonluktur. o çok övülen başakşehir rezil oldu bunca eksiğe rağmen galatasaray karşısında kendi evinde :)

  galatasaray hakikaten de büyük camia! düşünün fatih hocanın cezası bitince; emre, donk, sinan ve belhanda dönünce bir de devre arasında çöpler gidip yerlerine iyi forvet ve stoper gelince nasıl oynayacağız???