• 2
    dardanel'in kalesinde engin ipekoğlu vardı. maç yanlış hatırlamıyorsam izmir atatürk stadında oynanmıştı. daha maçın 5. dakikasında falan hagi, sağ ayağı ile altı pasın sol çaprazından uzak direğin dibine plaseyi bırakmıştı. hem ters ayak olması hem de kaleye duruş pozisyonu olarak (neredeyse son çizgiye 90 derece açıyla duruyordu) oldukça zor bir goldü. tabi bize zor yani, konuştuğumuz kişi hagi. sonra dardanel'in de daha yeni çıktığını düşünerek farka gideriz diyorduk ama maç 1-0 bitmişti. hatta maç sonu takım hafiften ıslıklanmıştı.
  • 4
    fatih terim'in galatasaray'daki ilk sezonunun en önemli dönemeçlerinden biri olan maç. iki hafta önce fenerbahçe önünde aldığımız mağlubiyet ve o maçtaki olaylar nedeniyle verilen ceza sonucu maç izmir'de sahaya dürbünle bakılan atatürk stadyumunda oynanmıştı. biz de maça babamla gitmiştik. olası bir puan kaybında terim'in istifa edebileceği söylentileri ortalıkta dolanıyordu.

    maçın henüz başında, 3. dakikadasında, canlı canlı ilk defa izlediğim hagi, hem de sağ ayağıyla engin ipekoğlu'nun koruduğu kaleye topu soktuğunda fark olur mu demiştik ama galatasaray "olmaz" diye cevaplamakta gecikmemişti. maçın geri kalanında futbol namına sahada çok da bir şey yoktu. zaten varsa da sahaya çok uzak olduğumuzdan görmek pek mümkün değildi. hagi maçın kalanını sağ kanatta eli belinde geçirmişti. hayrettin bir-iki pozisyonda saçmalamış ve mutlak gol fırsatı sunmuştu dardanel'e ama dardanelli oyuncuların da oynamaya gönlü olmadığından maç 1-0 sona ermişti.

    babam o maçtan sonra galatasaray'ın bu sezon hüsran yaratacağını iddia etmiş ama galatasaray o maçtan sonra beşiktaş maçındaki beraberlik hariç, devre sonuna dek oynadığı tüm maçları kazanmıştı. galatasaray için mutlu günler yakındı.