• 115
  daha önce yazıldı mı bilmem, ancak fenerbahçe'nin başa bela taktikleriyle uğraşmak için çok net olarak olta transfer hamleleri yapmamız gereken transfer dönemi.

  aslında bunu sadece transfer dönemlerinde değil yılın 12 ayı yapmalı, transfer dönemlerinde artırmalıyız. her mevkiide, bizim ihtiyacımız varmış gibi görünen ancak hiçbir şekilde transferini düşünmediğimiz 1-2 isim belirleyip bunu basının önüne atmamız lazım. fenerbahçe bunların en az 3-4 tanesine bulaşacaktır. hatta işi ileriye götürüp ufak meblağlı bir teklif bile yapmalıyız. fenerbahçe bu teklifin üzerine çıkarsa, ortama göre fiyatı bile daha artırabiliriz.

  karşı yakaya her sezon birkaç tane bruma, mert hakan, irfan can falan aldırsak hem ekonomilerine hep kadrolarına zarar vermek mümkün. şimdiden bizim transfer listesinde kim varsa yarısını oturup izlemeye başlamışlardır.
 • 116
  transferde adı geçen oyuncular

  victor nelsson - 24
  sacha boey - 22
  lucas torreira - 27
  kerem aktürkoğlu - 24
  milot rachica - 26 (kiralık)

  torreira ve rachica çok genç olmasalar da takımın tempolu oyuncularından. bu oyuncuları çıkarsak elimizde muslera, abdulkerim, icardi, mertens ve oliveirra kalıyor. bu oyuncuların da yaşı malum.

  demem o ki, bu oyuncuların transfer olması durumunda yerlerini nasıl dolduracağımız çok önemli. takımda bir tempo sorunu var zaten. şampiyonlar ligine kalıp oralarda birşeyler yapmak istiyorsak oyuncu alırken hem yaşına hem de fiziksel özelliklerine dikkat etmek lazım.
 • 118
  planlandığı gibi geçmesini çok istediğim, vizyon kokan transfer dönemi.

  https://twitter.com/...w6xqXEBSUxR21biiJzNQ

  --- alıntı ---

  galatasaray birçok 21 yaş altı futbolcu ile ilgileniyor. amaç dünya yıldızları ile genç yetenekleri harmanlamak ve hem başarı getirecek hem de kâr ettirecek bir kadro kurmak.

  --- alıntı ---

  işte hayalini kurduğum galatasaray bu. şu ekonomide sürdürülebilir başarı için gereken de bu.
 • 119
  orta sahada elimizde mata ayrılacak diye saymazsak torreira, oliveria, mertens, midtsjo ve berkan derken 5 orta sahamız bulunuyor. transfer döneminde en az 3 orta saha kesin alacağımız + 1-2 tane genç oyuncu ekleyeceğimiz söyleniyor. kimse nasıl olacak diye düşünmüyor. bana baya garip geldi bu durum.

  mesela sağ bek, sol bek ve stoper için çıkan isim sayısı baya az. keza yine kanat ve forvet içine durum aynı şekilde öyle 1-2 üfürme isim dolanıyor. sanırım biraz orta saha isimleri oyalama taktiği gibi duruyor. diğer isimlerin gizlilikle yürütülmesi için zaten transferi zor olabilecek oyuncular servis edildi. rakiplerimiz avrupa fırsatı bizim kadar yok diye hani bu transferi yapabilirsek sadece biz yaparız modunda o yüzden rahat takılıyoruz. sanırım diğer bölgelere düşündüğümüz isimler daha genç ve potansiyelli rakiplerimizin aklını çelip fiyat yükseltebileceği tipte olarak görülüyor. o yüzden bu isimlerle gündemi oyalayıp arka planda diğer transferleri bitirmek.

  bu senaryonun doğruluğunu zamanla öğreneceğiz gibi duruyor.
App Store'dan indirin Google Play'den alın