• 1
  birleşik amerika saatiyle 16 ekim 2020 cuma akşamı 20.30'da başlayacak olan oyuncu seçimlerinin şimdilik sonuncusu. cleveland, golden state ve minnesota bir numaradan seçim yapmak için favori adaylar ve en yüksek ihtimalli takımlar.

  bir numaradan seçilmesi beklenen isim ise georgia bulldogs forması giyen 1.96'lık şutör gard anthony edwards. her üç takımın da bir numaradan bu ismi seçmesi bekleniyor.

  lotaryalarda ikinci sıradan seçilmesi beklenen isim ise james wiseman. 2.16'lık memphis tigers pivotu aslında sezon içerisinde bir numaradan seçilmesi beklenen oyuncuydu, ancak daha önce ncaa kurallarını da ihlal ettiği için biraz gözden düşmüş durumda. yine de bir numaradan seçilirse kimse şaşırmamalı.

  mock draft listesinde üç numaralı isim ise şu sıralar new orleans pelicans forması giyen lonzo ball'ın kardeşi lamelo ball. illawarra hawks çıkışlı olan basketbolcu 2.06 m boyunda ve combo guard olarak görev yapıyor.

  2019-2020 sezonunda euroleague'de izleme fırsatı bulduğumuz ve potansiyelinin çok yüksek olduğu düşünülen aleksej pokusevski, leandro bolmaro ve deni avdija'nın da bu lotaryada seçilmesi bekleniyor.

  düzeltme: zaman eklemesi.
 • 2
  dün geceki lottery'nin ardından resmi seçim sıralaması şu şekilde gerçekleşmiştir.
  1- minnesota
  2- golden state
  3- charlotte
  4- chicago
  5- cleveland
  6- atlanta
  7- detroit
  8- new york
  9- washington
  10- phoenix
  11- san antonio
  12- sacramento
  13- new orleans
  14- boston (memphis'ten gelen seçim hakkı)

  ilk 5 tahminlerim:

  1- anthony edwards
  2- james wiseman
  3- lamelo ball
  4- killian hayes
  5- deni avdija