• 1
  fransa'nın ev sahipliğinde 7 haziran'da başlayacak ve 7 temmuz'a kadar devam edecek organizasyonda, 24 takım 6 grupta mücadele edecek.

  abd'nin 3 kez zaferle ayrılarak en başarılı takım unvanını elde ettiği organizasyonda, gruplarını ilk iki sırada tamamlayanlar ile en iyi 4 grup üçüncüsü, adlarını son 16 turuna yazdıracak.

  a grubu: fransa, güney kore, norveç, nijerya

  b grubu: almanya, çin, ispanya, güney afrika

  c grubu: avustralya, italya, brezilya, jamaika

  d grubu: ingiltere, iskoçya, arjantin, japonya

  e grubu: kanada, kamerun, yeni zelanda, hollanda

  f grubu: abd, tayland, şili, isveç

  açılış maçı ev sahibi fransa ile güney kore arasında 7 haziran 2019 günü yapılacak. gün tek maç ile sonlacak.

  (bkz: 7 haziran 2019 güney kore fransa kadınlar maçı)
 • 2
  büyük bir sürpriz olmazsa gene amerikanın kazanacağını düşündüğüm şampiyona. kadroları cidden diğer ekiplere göre çok sağlam. ayrıca futbol ya da onların deyimiyle soccer amerika'da daha çok ''beyaz'' sporu. aileler diğer alanlara göre çok siyahlaşmadığı için çocuklarını bu spora yönlendiriyorlar. zaten milli takımlarında ki deri rengine bakarsanız bunu net olarak anlarsınız.

  kupaya dönecek olursak eğer erken eşleşme ve son şampiyonada olduğu ki japonya gibi bir sürpriz olmazsa son 4'e abd, almanya, fransa, ingiltere finalde ki rakibi ise son şampiyonada ki formu devam ediyorsa almanya (sasic'i nedense kadroya almamış ve teknik direktör değişmiş) ingiltere'den biri kalır diye tahmin ediyorum.

  bir önce ki şampiyona için şunları yazmıştım: (bkz: 2015 fifa kadınlar dünya kupası/#1768729)