• 1
    polonya'da düzenlenecek olan ve 23 mayıs'ta oynanacak ilk maç ile başlayacak olan, geleceğin yıldızlarının boy göstereceği turnuva.

    24 takımın yer aldığı altı grup, aşağıdaki şekilde oluştu:

    a grubu: kolombiya, polonya, senegal, tahiti

    b grubu: ekvador, italya, japonya, meksika

    c grubu: honduras, norveç, yeni zelanda, uruguay

    d grubu: nijerya, katar, ukrayna, abd

    e grubu: fransa, mali, panama, suudi arabistan

    f grubu: arjantin, portekiz, güney afrika, güney kore

    favori takımların kadrolarına da göz atacak olursak:

    arjantin

    teknik direktör: fernando batista
    yildiz oyuncu: gonzalo maroni

    kaleci: manuel roffo, joaquin blazquez, jeronimo porteau.

    defans: marcelo weigandt, facundo medina, facundo mura, maximiliano centurion, nehuen perez

    orta saha: cristian ferreira, santiago sosa, agustin almendra, gonzalo maroni, fausto vera, francisco ortega, anibal moreno, pedro de la vega

    forvet: julian alvarez, ezequiel barco, adolfo gaich, agustin urzi, tomas chancalay

    kolombiya

    teknik direktör: arturo reyes
    yildiz oyuncu: juan camilo 'cucho' hernandez

    kaleci: juan david lemus, kevin mier, reinaldo fontalvo

    defans: andres balanta, juan sebastian palma, andres felipe reyes, carlos cuesta, brayan vera, hayen palacios, anderson arroyo

    orta saha: gustavo carvajal, andres amaya, andres perea, jaime alvarado

    forvet: deiber caicedo, johan carbonero, carlos teran, luis sandoval, juan camilo 'cucho' hernandez, luis sinisterra, ivan angulo

    fransa

    teknik direktör: bernard diomede
    yildiz oyuncu: moussa diaby

    kaleci: didier desprez, alban lafont, ilan meslier

    defans: thomas basila, nicolas cozza, boubacar kamara, evan ndicka, william saliba, sambou sissoko, dan-axel zagadou

    orta saha: youssouf fofana, enzo loiodice, ibrahima diallo, boubakry soumare, mickael cuisance

    forvet: yacine adli, moussa diaby, moussa sylla, amine gouiri, nabil alioui, lenny pintor

    italya

    teknik direktör: paolo nicolato
    yildiz oyuncu: andrea pinamonti

    kaleci: alessandro plizzari, marco carnesecchi, leonardo loria

    defans: luca pellegrini, alessandro buongiorno, alessandro tripaldelli, luca ranieri, matteo gabbia, raoul bellanova, davide bettella, antonio candela, enrico del prato

    orta saha: salvatore esposito, davide frattesi, domenico roberto alberico, andrea colpani

    forvet: gabriele gori, marco olivieri, gianluca scamacca, andrea pinamonti, christian capone

    nijerya

    teknik direktör: paul aigbogun
    yildiz oyuncu: ikouwem utin

    kaleci: detan ogundare, olawale oremade, jonathan zaccala

    defans: valentine ozornwafor, aliu salawudeen, igoh ogbu, ikouwem utin, muhammad rabiu, jamil muhammad

    orta saha: nnamdi ofoborh, eletu peter, ayotomiwa dele-bashiru, kingsley michael, effiom maxwell, aniekeme okon, collins sor

    forvet: jerome adams, tijani muhammed, henry offia, chinonso emeka, success makanjuola

    portekiz

    teknik direktör: helio sousa
    yildiz oyuncu: jota

    kaleci: diogo costa, joao virgínia, luis maximiano

    defans: diogo leite, diogo queiros, francisco moura, diogo dalot, romain correia, ruben vinagre, thierry correia

    orta saha: florentino, gedson fernandes, miguel luis, nuno henrique, nuno santos

    forvet: trincao, jota, mesaque dju, pedro martelo, pedro neto, rafael leao