• 1
  dafabet sponsorluğundaki prestijli snooker turnuvasının 2019 ayağı. gayet çekişmeli başladı şimdiye kadar ve çeyrek final mücadeleleri devam etmekte.

  ilk yarı finalistler ding junhui ve ronnie o'sullivan . barry hawkins ve neil robertson arasındaki mücadele diğer yarı finalisti belirleyecek.

  an itibariyle diğer çeyrek final mücadelesinde judd trump mark selby önünde 1-0 önde. uzun ve yorucu bir ilk frame'i sabırlı oynayarak kazandı.
 • 2
  judd trump arada hata yapıyor olsa da mark selby bir türlü oyuna giremedi ve durum 2-0'a geldi.

  dipnot: evet radyo yayını gibi bu başlığı elimden geldiğince dolduracağımı belirtmek isterim, ne alaka şimdi diyip tiksinecekler çıkacaktır elbet. transfer döneminden sıyrılıp biraz akıl sağlığımı korumak için snooker'a verdim kendimi. semih falan gelmiş olm, bence siz de izleyin :(
 • 6
  dün gece oynanan son çeyrek final karşılaşması sonucunda barry hawkins'i 6-3 ile geçen neil robertson, klasman lideri mark selby'yi 6-2 ile geçen judd trump ile yarı finalde eşleşti.

  yarı finalin diğer ayağında ise ryan day'i 6-3 ile geçen efsane ronnie o'sullivan ve çeyrek final maçında çok iyi bir oyun ortaya koymasına rağmen luca brecel'i eleyen ding junhui karşı karşıya gelecek.

  judd trump şu anki formu göz önüne alınınca neil robertson karşısında favori konumunda. yine de sarı çocuk maçın kolay geçmesine izin vermeyecektir. fakat jt'yi eleyip finale kalması sürpriz olur. yine de judd trump'ın yetenek konusunda değil, bunu istikrarlı olarak masaya yansıtmakta sıkıntısı olduğunu hatırlatmakta fayda var.

  sonucunu kestirmesi en zor maç ise ding junhui - ronnie o'sullivan olacak kesinlikle. ikisi de yetenek konusunda en ufak bir soru işareti barındırmasa da ikisi de maç stresini idare konusunda problem yaşıyorlar. özellikle ronnie bir yerden sonra "öff sıkıldım" diyerek frame'i, hatta maçı tehlikeye atacak riskli atışlar deneyebiliyor. ding ise tam bir mariano. yakarsa bu dünyayı garipler yakardaki gariplerden. maç içinde hata yapıp elindeki bir frame'i verdiği zaman etkisinden kurtulamıyor. onun acilen türkiye'ye gelip bir rakı sofrasında içini dökmesi lazım, çok içine atıyor bu tatar çocuk.
 • 7
  beklendiği gibi favoriler kazandı ve finalin adı ronnie o'sullivan - judd trump oldu. bugün oynanacak final her sonuca açık. favorim çok çok ufak bir farkla ronnie. bu turnuvada çok formda. yine de maç içindeki kırılmalara olumsuz reaksiyon verebilen iki oyuncu karşılaşacağı için maçın akışı her sonuca ve her sürprize açık hale getiriyor mücadeleyi. ilk seans 16.00'da, ikinci ve son seans 22.00'de başlayacak.
 • 11
  bu sporda yıllardır takip ettiğim judd trump'ın makus talihinin üstesinden gelip ronnie'yi bu sefer yenmesini beklediğim final maçına sahne olan turnuva. 6-1 önde olması ronnie'nin geri dönemeyeceği anlamına gelmiyor. maalesef ki judd da tam geri dönüş yapılacak adam. dünkü yarıfinal maçında neil robertson çok rahat siniriyle oynayabildi. 1-2 frame'de işler tersine gitse judd her zamanki gibi kendini kaybedebilir.

  ama dün daha yarı final maçı başlamadan 1 saat önce salona gelip antrenman yapan ve ronnie ile bu finali oynamayı ölümüne isteyen judd bu sefer kazansın be..
 • 12
  seans arasına 9-3 önde girdi judd trump ve artık şampiyonluğa yalnızca 1 frame uzaklıkta.

  aradaki ezici üstünlük judd'ın oyunundan çok ronnie'nin kafaca maça hiçbir seansta dahil olamamasından kaynaklanıyor. her zaman ezbere yaptığı vuruşları bugün bir türlü akıcı şekilde yapamadı. en iyi olduğu konu beyaz top kontrolüdür rocket'ın ama bugün onu da gösteremedi. yaşı dolayısıyla gelen bir gerilemeye bağlayamayız bunu çünkü gerek önceki turlarda bize eski ronnie'den esintiler sunmuştu. bugünse sanki bambaşka bir adam var masada.
 • 13
  10-4 ile maçı kazanan judd trump bu turnuvayı kariyerinde ilk kez kazanmış oldu.

  turnuva boyunca performans konusunda dikkat çeken oyuncular kendisiyle birlikte luca brecel ve neil robertson'dı.

  mark selby, ding junhui, final maçındaki ronnie o'sullivan ise hayal kırıklığı yaratan, yeteneklerinin ve kendi seviyelerinin çok altında performans göstererek hayal kırıklığı yaşattılar.

  keşke daha çekişmeli bir final izleyebilseydik fakat sonuç olarak judd bu turnuvayı kazanmayı gerçekten hak etti. kendi oyunundaki eksik tarafları gittikçe kapatmış görünüyor. büyük isimlerin bu kadar formsuz olduğu bir dönemde başarısını yakın turnuvalara da taşıyabilir. crucible hakkında konuşmak için ise henüz erken. maç içinde bile istikrar sağlamak konusunda sorunlar yaşayabilen bir oyuncu olarak bu formunu birkaç ay daha sürdürebilir mi? göreceğiz.
 • 14
  judd'ı turnuvanın yarı finalinden itibaren seyrettim ve gerçekten bundan bir kaç yıl önceki ''burger king'' reklamlı judd'ın kesinlikle geliştirilmiş versiyonu gibiydi. pekala pot başarısı olarak zaten sayılı yeteneklerden birisi aktif oyuncular içerisinde buna şüphe yok ama, bu özelliğinin yanına bir de beyaz kontrolü ve snooker performansı eklenince korkunç bir rakip haline gelmiş. finalde ronnie' e karşı seans arası 7-1 ve bunu ronnie' e karşı kullanılan ''sabırlı savunma ve snooker'' oyunuyla değil de, olağanüstü bir hücum gücüyle gerçekleştirmesi cidden takdire şayan. sonuç olarak güzel bir turnuva oldu. neil'in toparlanmış olması sevindiriciydi, mark selby ise hala formundan uzak, dünya 1 numarası görüntüsü vermedi. ronnie ise kupayla tatile çıkmak istedi ama kısmet değilmiş.