• 1
  2019-2020 sezonu ve sonraki sezonlar için bankalar birliği ile futbol takımları arasında yapılan anlaşma sebebiyle, futbol takımları için yapılan harcamalar çok daha önemli bir noktaya geldi. ancak ortada inanılmaz bir bilgi kirliliği var. sosyal medyaya bakarsak galatasaray en çok harcamayı yapan kulüpmüş. radyoyu açtım, yine galatasaray'ın bütçe limitini aştığını söyleyen bir yorumcu ile karşılaştım. hatta bu sebeple özellikle galatasaray örneğini vererek, kulüpler ceza yemesin diye bu senelik istisna yapılacak dedi yorumcu.

  ancak şu ana kadar galatasaray'ın bütçesini aşma gibi bir durumu yok. bütçeyi aşırı derecede aşan tek bir kulüp var, o da fenerbahçe. bu kulübun puan silme, transfer yasağı vs benzeri cezaları almama ihtimali yok şu anda. bu başlık altında kuluplerin yaptıkları harcama kalemlerini paylaşırsak *, en azından şu anda fenerbahce'nin ceza almaması için başlatılan manipulasyonu da önlemiş oluruz.
 • 2
  bütçeyi en son aşan kulübün galatasaray olacağı istatistik. tepemizde ffp belası varken aşırı komik bunu söylemek.

  maaş bütçemizde de 5 milyonluk bir artış oldu. hadi 3 babel'e, 3 falcao'ya imza parası desek, taylan'a 750 bin euro desek, bir de bizim bilmediğimiz ffp çevresinden dolanmaları eklesek max 10 milyon euro (-)'deyizdir. olmaz olmaz da hadi böyle olsun sevinsin kuşlar. e biz 2 sezondur şampiyonlar ligi geliri alıyoruz. o kadar oyuncu sattık ndiaye, ozan, fernando vs. bırakın da şampiyonlar ligi'ne katılan, rakiplerinin 100'er milyon euro harcadığı takım da bir 10 milyon harcayıversin.

  yönetim ve hocayla içim hiç olmadığı kadar rahat. asla beşiktaş gibi olacağımızı düşünmüyorum. arkama yaslandım kasımpaşa maçı'nı bekliyorum valla.