• 1
  ilk grup maçları 18 eylül 2018 de başlayacak olmasına rağmen, hala belli olmayandır.
  ortada milyon tane yanlış bilgi , anlaşma dolaşmakta. korkarım milli maça benzeyecek. maç başlayacak gecikmeli olarak yayın başlayacak.

  https://twitter.com/...614488443781120?s=21
  şimdi burası bir haber ajansı. kısaca şunu diyor; beinsport maçların yayın haklarını satın aldı ama, yayınlayıp yayınlanlamamakta karasız. biraz mantıksız geliyor, yayınlamayıp o maça özel haklarını da satabilirler doğru ama hakları satın alıp, bu kadar teknolojik ve personel imkanına rağmen yayınlamak istememesi kulağa mantıklı gelmiyor. anca maçın yayın maliyeti, gelirden daha fazla tutuyor demektir ki bu çok düşük bir ihtimal. kaldı ki bu yayının bir de prestij getirisi var.

  sonra, https://twitter.com/...604446311075840?s=21
  trtspor’dan volkan kılıç ‘ın bir twiti. yorumda yazılanlarla, bein yayınlamazssa , trt yayınlayacak dediğini anlıyoruz. ortak yayın da olabilir falan demiş. ama yine kesin bilgi değil maalesef.

  sonuç olarak,şu içine düştüğümüz durum rezalet ötesi rezalettir. futboldan anlamadığımızı, sadece, güncel tartışmalarımıza alet etmek için izlediğimizin apaçık göstergesidir.
  ingilterede adamlar yaklaşık 1,2 milyar pound saydılar 3 yıllık ihaleye. para kazanma amacı var, doğrudur ama futbol tutkusu olmasa o bedel bahsedilen meblağları kesinlikle görmez.

  sormayayım diyorum ama bir de tff var bizde. bu işin neresinde acaba ? hiç rahatsız olmuyorlar mı? asli görevleri değil onu anladık da, böyle giderse, memleket futbolun 1 numaralı organizasyonunu izleyemeyecek farkındalar mı?
 • 3
  sanırım özellikle trt'nin işi son dakikaya bırakıp pazarlık yapmak istemesinden ötürü belli olmayan kuruluştur. bunu yayınlamayan bein, trt, d-smart gibi kurumlar, lamı cimi yok, tarihi bir rezilliğe imza atarlar. kriz, devaluasyon gelir geçer, ama bir türk markasının en önemli uluslararası arenada temsilini göstermeyen ülke kanallarının bu tarz bi skandalı asla unutulmaz, yıllar sonra bile hatırlanır.

  ayrıca korkmaya gerek yok. türk kanalları vermiyor olabilir ama en az 2-3 tane rus kanalı bu maçı yayınlayacaktır. yayın esnasında bir sürü link göreceğiz sağda solda
 • 4
  büyük bir beceriksizlik içinde olan yayıncı kuruluştur.

  beınsport gibi büyük sermayeli bir holdingin böylesi bir önemli organizasyonun yayın haklarını son güne bırakması skandaldır. hele ki çok düşük bir ihtimal de olsa yayın haklarını alamama durumunda çok büyük prestij kaybı yaşayacaktır.

  yarın bu saatlerde netleşir diye düşünüyorum.
 • 6
  günlerdir herkes bu konuyu gündeme getiriyor.
  sabrediyoruz. işi espriye vuruyoruz.
  ama yeter artık.
  yarın yani 18 eylül 2018 günü, ülkemizi şampiyonlar ligi'nde 2018-2019 sezonunda temsil eden tek takım olan galatasaray'ımızın maçı var. ama maçın yayınlanıp yayınlanmayacağı belli değil.
  bir de bu can sıkıcı belirsizlik yetmezmiş gibi ortada aslı astarı olmayan, hiçbir doğru kaynaktan beslenmeyen, saçma sapan bilgiler dolanıyor.
  bilgi kirliliğinin üstüne biraz daha bilgi kirliliği yığılıyor.
  her şeyin bir normali var.
  ciddiyetsizlik, iş bilmezlik, yalancılık, toplumu oyalama, pervasızca "hallederiz abi"cilik oynama durumları söz konusu ve geldiğimiz noktada yarınki maçın yayını yok.
  rezalet!
  şimdi maçın 4. dakikasında yayına girerler ve maçın spikeri, "değerli seyirciler, gördüğünüz gibi sorunu aslanlar gibi çözdük. bize çok kızmayın, olay bizim dışımızda gelişti. bundan sonra oynanacak tüm şampiyonlar ligi maçları bu kanalda." diyecek ve maçı anlatırken, aynı anonsu insanları aptal yerine koyarcasına tekrarlayacaktır.
  bu bozuk düzeni yaratanlara, türk futbolunu ve sporunu bu hale getirenlere, bir maçı dahi yayınlayamayanlara yazıklar olsun!
  haydi bakalım devam edin, "sarayda kaos" haberleri yapmaya sevgili! medyamız.
  son söz, herkese utanma duygusu diliyorum.
  herhangi bir olayda yüzü kızaran insan genelde alay konusu olur.
  ama bu tip insanlara, günümüzde her zamankinden daha çok ihtiyacımız var.
  maçın başında yayına bağlanacaklarından da şüpheliyim ama dur bakalım.
 • 8
  #2510401 konuya nokta atışı yapmış, türk kanalları para harcamamak için yırtınıyor. bu sebeple de hala doğru dürüst bilgi yok.

  bir başka bakış açısı ünal aysal ın yayın gelirlerinden şikayet ettiği zamanı anımsayın. ferit şahenk'in kanalı star tv cuzi ucretler ödediğinden galatasaray komik tutarlarda bir cl yayın geliri elde etmişti.

  galatasaray ın yayin havuz payı ufalsın diye kasten köylü kurnazlığı yapıyor olabilirler.
  nerden tutarsan tut rezillik. acestream leri indirin renktaşlarım yarın akşam yabancı kanal adresleri paylaşılır ...
 • 11
  18 eylül 2018 galatasaray lokomotov moskova maçının kanada'da bile yayıncısı vardır. bakın kanada diyorum. futbolla hiç alakası olmayan bir ülke. ülkedeki en popüler ve en çok izlenen sporlar buz hokeyi, beyzbol ,rugby ve basketboldur. ülkedeki en büyük futbol takımları olan toronto fc ve ukraine united takımlarının stadyumları ankara 19 mayıs stadyumundan hallicedir. ancak galatasaray- lokomotiv moskova maçı canlı verilecektir.

  şimdi bizim ülkemize bakalım. futbolla yatıp kalkıyoruz, herkes ölümüne takımını destekliyor. bazı insanlar için futbol,onların ideolojileri oluyor. maalesef bazen "ölümüne" kelimesi gerçek bile oluyor.* kendimizi büyük bir futbol ülkesi zannediyoruz, euro 2024 'e falan aday oluyoruz. ancak kendi milli takım maçlarımızı yayınlayamıyoruz, en büyük takımlarımızın avrupa maçlarını yayınlayamıyoruz. sırf yapmış olmak için olmadık yerlere devasa stadyumlar yapıp, sonra o statlara 5 bin kişi ancak topluyoruz. devletin resmi kanalı dizi çekmekten asıl yapması gereken görevlerini unutuyor. yani uzun lafın kısası her şeyimiz yanlış bizim.

  yarınki maçın yayıncısı olmazsa türk spor tarihine kara leke olarak düşecektir.
 • 12
  haftada bir maçı açık kanaldan yayınlama zorunluluğu var ve bu genelde ülke takımı varsa onun maçı oluyor.
  bein alırsa 3 maç açık kanaldan (salı veya çarşamba oynanacak maçlarımız) benisporthaber'den yayınlanacaktır diğerleri şifreli kanallarda.

  eksi uygulama bu şekildeydi en azından.
 • 18
  2018-2019 sezonundan itibaren sifresiz mac yayini olmayacagi soylenmisti. yani eskiden ihaleyi alan firmalar, sartname geregi en az bir mac sifreisz veriyordu oda sali gunku maclar idi. ancak bu seneden itibaren olmayacak diye biliyoruz. sanirim buzzspor'un twitinde gormustum bunu. velhasil kim alirsa alsin ucretli platformlara aboneligi olmayanlar icin degisen bisey yok.