• 1
  http://www.tff.org/...GALATASARAY-A.S..pdf

  linkten görülebilecek ve 28 kişi olan kadrodur.

  8 tane türk oyuncumuz alt yapımızdan gelmektedir ki bu bizim ve türk futbolu için resmen milattır.

  sezona 12 yabancı oyuncu ile girerek de sezon sonuna doğru yabancı oyuncu sayısına dair alınabilecek her türlü karara karşı konumumuzu aldığımızı düşünüyorum.

  gerçi 12'de kalma sebebi biraz mecburiyet oldu ama olsun, sezon sonu sözleşmesi bitecek olan ndiaye, donk, linnes, onyekuru gibi isimler var. feghouli, belhanda, maicon gibi satılması olası isimler var.

  yani biz her şeye hazırız.

  dilerim bu kadro ve devre arasında yanlarına ekleyeceğimiz 1-2 isimle 22. şampiyonluk ve avrupa'da başarı gelir.
 • 2
  *çoğunluk sanırım unuttu hocamızın elindeki bu kadro; milyon €'lar harcanmasına rağmen geçen sezon bile ite kaka, zar zor şampiyon oldu.
  (ayrıca o takım geçen yıl tek kulvarda yarışmasına rağmen öyle bitik haldeydi. hoca da insan her sene şapkadan binbir çeşit tavşan çıkaramaz.)

  *geçen sezonki fatih hocalı maçları hatırlayalım... maçın ilk 20-25 dakikalık bölümünde garry - gomis işbirliğiyle maçı bir şekilde 1-0 veya 2-0'a getirir ve arkaya yaslardı hoca takımı. çünkü takım geçen yıldan beri güven vermiyor, veremiyor.

  << yani takımın bu sezonki hali direkt fatih hocanın formsuzluğu (formsuz olduğunu da pek düşünmüyorum.) ile ilgili değildir onu anlatmaya çalışıyorum. resmi geniş açından görmek lazım. >>

  kadronun geneline gelince;

  *yetersiz, bitik, ruhsuz futbolcular ordusudur.
  *psikolojileri; galatasaray formasının ağırlığını taşıyamamaktadır.
  *inanılmaz derecede kırılgandır. (1 gol yedikten sonra psikolojik olarak hemen dağılıyorlar. geçen yıl ki alanya, akhisar, kayseri deplasmanlarını da hatırlayın. zar zor galip çıkıldı.)
  *imparator fatih terim'in tüm özverisine rağmen hırslarını, mücadelelerini tam olarak sahaya yansıtmamaktadırlar... daha uzar gider böyle, neyse.

  aynı 3. fatih terim döneminin başındaki gibi bir transfer operasyonu gerekiyor bu takıma. fatih hoca da bunu çok net görüyor ve yapmak istiyor ama f.f.p. sebebiyle bizden sabır göstermemizi istiyor. sabredeceğiz. daha ne desin hocam...

  ayrıca;
  *(zamana ihtiyacı olan) gençleri hâlâ neden oynatmıyor,
  *taktikleri yetersiz, futbol bilgisi çağın dışında,
  *cesur değil, tudor olsa daha iyi olurduk gibi saçma eleştirilere hiçbir şey demeye lüzum yok.
 • 3
  çok kalitesiz, ruhsuz kadrolarımızı hatırlıyorum ama böylesi ruhsuzunu hatırlamıyorum. üstelik bir de bunlar kariyerli, teknik diyebileceğimiz topçular.

  - gol yedikten sonra bir takım bu kadar mı silinir sahadan!
  - bu kadar mı vazgeçer ve düşer oyundan!
  - bu kadar mı isteksiz olunur!

  geçen sezondan beri böyle bu kadro. ahh şu f.f.p. olmayacaktı ki şu ruhsuzlar çetesini komple dağıtacaktık ama olmuyor işte yapamıyoruz.

  imparatorumuz da dedi; yapacak bir şey bir müddet bu ruhsuzlar, bitikler ordusuna. sabredeceğiz...