• 1
  beşiktaş futbol takımı başlığına da yazabilirdim ancak ayrı bir başlığın daha etkili olacağını düşünüyorum.

  taraftarlarımızın hatırlaması gereken takımdır. iki sezon üst üste şampiyon olmuş takım sezona kötü başlamıştı ve de galatasaray futbol takımı çok iyi başlamıştı sezona.

  bjk taraftarı bizi küçümsüyordu, takım şu haftalar form tutar deniyordu, hoca şl'ye göre ayarladı takımı vs. diyordu.

  demem o ki taraftarımızı silkelenmesi gerek. oynanmadan bir şey kazanılmıyor. şimdi bizim taraftarımız fb'yi küçümsüyor. dikkatli olmak gerek. sonra bir anda dağılırız.

  19-20 sezonunda kadromuz hiç de fena değil, hoca zaten belli, e iki sezondur şampiyon oluyoruz yani mali durum diğerlerine göre çok daha iyi. bu sezon şampiyon olamamak büyük kayıp olur.

  artık bir çeki düzen gerekir. üzülmek istemiyoruz.

  edit: tabii ki birebir aynı durumlar geçerli değil. önemli olan genel çerçeveye bakmak.
 • 6
  biraz da şenol güneş'in bazı maçlarda inatla yaptığı hatalar sayesinde bitti bu takım. mesela iyi oynadığında bile negredo'yu oyundan çıkarıp küstürmesi, quaresma'yı ne olursa olsun 90 dakika oynatması, zaman zaman stoperde necip'i oynatması vs. kadronun genişliğinden bir türlü faydalanamamıştı adam. çok rahat şampiyon olması gerekirdi ama talisca'nın kurtardığı maçlar olmasa ilk 4'e giremeyecekti takım.
 • 7
  takım yaş ortalamasını yüksek tutup maliyetli transferler yapmıştı. şampiyonlar liginde bir türk takımının gruplarda kazanabileceği en yüksek başarıyı yakaladı. yaş ortalaması yüksek olduğu için sezon sonuna nefesi yetmedi ama belli bir oyun planı olduğundan sürekli yarışta kaldı. şampiyon olamadı ama şampiyonlar liginden iyi para kaldırdı. yüksek maliyetli transferler kendini kurtardı fakat o kadar. o oyuncular satılıp gelir getiremedi. kulüp sonrasında kendini döndüremedi.

  aynı tuzağa biz de düştük maalesef. üstelik örnek gözümüzün hemen önündeyken. bu kumara niye girdik, gerek var mıydı hala şaşıyorum. akıl tutulması resmen. güç zehirlenmesi. yaş ortalamamız bir hayli yüksek ve beşiktaş'ın aksine oturmuş oyun planımız olmadan şampiyonlar ligini düşlüyoruz. çok yanlış. ligde oyun değil oyuncu kalitesiyle yarış içinde kalmaya çalışacağız ama yaz döneminde afrika kupası yüzünden iyi dinlenememiş yaşlı kadro şampiyonlar ligi hezimetlerinden sonra oyun plansızlığıyla ayakta kalabilecek mi göreceğiz.