• 1
  merhaba,

  yakın bir arkadaşımla birlikte yahoo'nun nba fantasy league oyununda bir lig kurduk. tüm takım taraftarlarına açıktır. çevrenizdeki insanları da davet edebilirsiniz. gerçek hayatta kuramadığımız ezeli rekabet ebedi dostluk ortamını kurup kendimize sanal bir çevre yaratıp spordan keyif almaya ve spor programlarında göremediğimiz kaliteli, eğlenceli ve faydalı bir tartışma ortamı yaratmaya çalışacağız. bir yerde konuşma grubu da oluşturabiliriz.

  oynamak isteyen ve mutlaka ama mutlaka sonradan oynamayı bırakmayacak kişiler bana özelden maillerini(yahoo mail) iletsinler davet atayım.

  basketbolcuların hepsi takımsız başlayacak. live auction draft yöntemiyle yani bildiğimiz açık arttırmayla oyuncuları seçeceğiz. herkesin bütçesi eşit olacak, sırayla herkes bir oyuncu öne atacak ve o oyuncuyu en çok para veren kişi kadrosuna katacak. böylece tamamen stratejiye dayalı, şanstan bağımsız ve adil bir ortam olacak. rastgele draft yaparsak zar atar gibi draft seçim sırası her şeyi etkiliyor.
 • 8
  ben de katıldım lige. şu an sikmeseler bari modundayım :(

  mock drafta katılıp prova yapayım dedim ama ona da 3-4 kişi katılıyor. geri kalan takımları bilgisayar yönetince çok gerçekçi bir draft olmuyor. çünkü bilgisayar direk draft edilecek oyuncunun ortalama değeri üzerinden teklif veriyor. dolayısıyla kawhi, davis gibi hayvani puan getirecek oyuncuların gerçek draftta hangi fiyattan gideceğini kestiremiyorsun.

  bir de kadronun nasıl kurulması gerektiğiyle ilgili kafamda deli sorular var. mesela davis'e paranın büyük bir kısmını gömmek bana ne kazandırır? onun fiyatına biraz daha az puan getirecek 3-4 oyuncu almak daha mı mantıklı?

  gerçek drafttan önce bir adet mock draft yapsak fena olmaz :(
 • 9
  minimum 8 kişi gerekiyordu 10 kişi olduk. üst sınır yok gibi bir şey. ne kadar kalabalık o kadar iyi. birkaç gün içinde herkesin katılabileceği uygun bir saatte muhtemelen haftasonu draftı yaparız. açık arttırmada kan gövdeyi götürecek zaten. :(

  mesela 16 veya fazla takım olursak doğu batı konferansı yapıp nba gibi efsane bir sezon yapabiliriz. play off her türlü olacak zaten. hatta önümüzdeki sene de devam edecek lig. önümüzdeki sezon devam etmeniz şart değil sezon sonunda yerinize başka biri geçebilir. yani bu sezon sonuna kadar kesin oynayacak olmanız yeterli. sezon sonunda belli bir salary capimiz olacak ve elimizdeki oyuncuların bir kısmını önümüzdeki sezon için de kadromuzda tutabileceğiz. yani herkesin 12 tane falan önümüzdeki sene için draft hakkı olacak. sezon içinde takaslarda bu haklar alınıp verilebilecek. mesela play off yapamayacak takımlar iyi oyuncuların iddialı takımlara draft hakları karşılığında gönderip seneye daha iyi bir kadro kurabilir.
 • 15
  16 kişilik ligimizde 15 kişi çok aktif. derslerinin yoğunluğundan dolayı bu senelik yerime birini bulun seneye ben tekrar katılayım diyen bir arkadaşımız yerine geçecek birini arıyoruz. oyunla ilgilenecek zamanı olan, basketbol seven ve özellikle nba'i takip eden biri olması yeterli. lig genel olarak beklediğimizden iyi gidiyor. gs maçları sırasında falan da whatsapptan muhabbet dönüyor. tavsiye ederim. katılmak isteyen arkadaşlar bir an önce iletişime geçserse yeni hafta yeni eşleşme başlamadan takımın başına geçmiş olurlar.

  özetle 1 kişilik yer mevcut katılmak isteyenler bana ulaşabilir.
 • 16
  çok keyifli geçen sezonun ardından bu sezon da devam ediyoruz. iyeni başlık açmak istemedim, 2017-2018 yani bu sezon da oynamaya devam ediyoruz. tüm kadrolar 0'dan kurulacak ve sonraki yıllar da ligimiz devam edecek.

  bir arkadaşımız ayrılıyor o yüzden 1 kişilik yerimiz mevcut.

  öncelikle lig hakkında bilgi vereyim;

  bu akşam 22:30'da draft var. live draft yapılacak. sıralamayı oyun rastgele belirleyecek ve sıralama her tur terse dönecek. örneğin ilk tur 10. seçerseniz ikinci tur sondan 10. seçeceksiniz, böyle böyle gidecek.

  ligimizin whatsapp grubu var. herkes çok aktif. özellikle maç zamanları da oyun dışı muhabbet oluyor. ligde yapılan tüm takaslar önce oylamaya sunuluyor. takas yapan taraflar hariç kalan 14 kişiden 9'u onay verirse gerçekleşiyor.

  son derece aktif ve keyifli bir grup oldu. katılmak isteyenler özelden ulaşabilir. şu anda sadece 1 kişilik yerimiz var, ilk başvuran katılır. tek ricamız katılacak arkadaşın oyuna en azından sezon sonuna kadar mutlaka aktif bir şekilde devam etmesi. oyuna çok olmasa bile belli bir zaman ayırabilmesi önemli.

  ekleme: aranan katılımcı bulundu. iyi akşamlar.
 • 18
  beyler merhaba. bir üstteki entry deki ligden farklı olmak üzere 2 ligde birer oyuncuya ihtiyaç var. liglerden biri keeper auction yani açık arttırmalı draft ile seneye de devam edilecek. diğer ligde de normal, sezonluk bir lig söz konusu. bu iki ligde de draft yapıldı, takımlar belli. isteyen olursa mesaj atabilir. isteyen iki takıma birden de talip olabilir.