• 1
    saat 20:00'da başlayacak ve tivibu spor 2'den canlı yayınlanacak türkiye basketbol süper ligi 15. hafta mücadelesi. efes ligde yoluna namağlup devam ederken, darüşşafaka beklentilerin gerisinde kalarak oynadığı 13 maçtan sadece 6 galibiyet çıkarabildi.

    yeşi siyahlılar sezon başından beri takımda rolleri tam olarak oturtamadı. kazanılan maçlarda takım oyunundan ziyade o gün farklı bir ismin ekstra performans göstermesi maça damga vurdu. sezon başına doğuş özdemiroğlu iyi bir giriş yapmış ve ilk haftalardaki mücadelelerde takımını sırtlamıştı. sonraki haftalarda bu rolü sinan güler yerine getirdi denebilir. türkiye ligi'ne göre daçka iyi bir kadroya sahip olsa da, koç selçuk ernak önderliğinde takım ne savunma ne hücum tarafında geçmiş yılların daçka'sını hatırlatan bir performans gösterebildi. daçka son oynadığı tofaş maçını da etkisiz bir oyun ile 85-72 kaybetmişti.

    eurolig cephesinde yerli oyuncularına fazla süre vermemeyi tercih eden koç ergin ataman, ligde ise tam tersi olarak yerli oyunculardan daha fazla yararlanıyor. bu anlamda bu maç da benzer bir strateji uygulayacaktır. maçın tartışmasız favorisi efes. iki takımın sezon başında oynadığı 14. tübad mehmet baturalp turnuvası'ndaki maçta daçka süpriz bir şekilde 87-84 ile sahadan galip ayrılmıştı. güzel ve çekişmeli bir maç olması dileğiyle.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!