• 1
    watford'ın 2-1 kazanarak dörtte dört yaptığı maç. özellikle savunmada taş gibi kompakt takım olmuşlar. ilerde de zaten deeney var, top taşıyor, indiriyor, yıkılmıyor, kovalıyor... tottenham cephesine gelince, old trafford vurgunu dengelerini bozmuş gibiydi. üç stoper ve kanat bekte ben davies ile kısır bir takım olmuşlardı. ilk yarıyı domine etseler de pozisyona girmekte zorlandılar. ikinci yarı savunmanın hatası ile gelen golden sonra ise poch hocanın hamle yapmakta riekerink'e bağlamasıyla rakibin presine cevap veremediler. dembele o faulü yapıp sarıyı gördü ve frikik gol oldu, en geç o sırada kenara gelmeli iken hoca 85. dakikayı bekledi. yine bir aralar gündemimize gelen holebas'ın formda moura'yı çok iyi durdurmasına da bir alternatif geliştiremedi. tüm değişiklikler 2-1'den, dakika 80'den sonra geldi zaten...

    maçın adamı ise net bir şekilde troy deeney. artık transfer yapması muhtemel olsun bu adamın. kane'e ikame etse bomba olur aslında. llorente ile, janssen ile olmuyor o iş.

    kane de harcadığı, tek rakibe çarptırdığı 2'ye 1 gol pasında görüldüğü üzere (ki dönen top önce direkten döndü, sonra frikik ve en nihatinde 1-1'in golü oldu) kötü bir gün çıkarttı. buna bence iyi bir başlangıç alamayan alli de eklenip moura ve dembele de oyundan düşünce trippier ve davies'in savunmadan geri dönen ortalarına kaldı spurs. halbuki defansı üçlemeden winks'i orta sahaya dahil ederek dikine driplinglerden ve ara paslardan / uzun toplardan medet umabilirlerdi. olmadı wanyama/dier ikilisinden biri 60 gibi dembele yerine girer ve oyunu tutardı. alli çok etkisiz kaldı, o da kızağa çekilebilirdi. yine davies yerine rose'u ilk 11 olmasa bile daha erken bir zamanda düşünebilirlerdi, zira davies hücum gücü kısıtlı bir bek. tek başına kanadını koridor yapması 60+ dakikalarda iyice zorlaşıyor.

    kıssadan hisse, 4 senedir tecrübe kasmasını beklediğimiz tottenham duran top savunması ve etkili duran top hücumları konusunda hala istikrarsız ve oyun tıkanınca alternatif üretme konusunda sıkıntılar devam ediyor. son'un dönüşü bir nebze faydalı olacaktır. moura kane'in yanında yardımcı forvet olarak çabasına aynen devam etse de sürekli top tutamıyor ve kolay marke oluyor zira.