• 1
    son sampiyon ve dogu konferansi sampiyonu chicago bulls ile bati konferansi sampiyonu portland trail blazers'i karsi karsiya getiren finallerdir. sezon icinde daha fazla galibiyet alan bulls'un ev sahibi avantajina sahip oldugu seri, clyde drexler ile michael jordan arasinda bir mucadele olarak algilanmis, o sekilde pompalanmistir. fakat jordan yine oyunu kirmis (42 dakikada 35,8 sayi, 6,5 asist, 4,8 ribaund, 1,7 top çalma, 0,3 blok, yuzde 52 saha içi isabet, yuzde 42 uc sayilik ve yuzde 89serbest atis yuzdeleri tutturmus), bulls'u 6 mac sonunda sampiyonluga tasirken, kendisi de finallerin mvp'si odulunu ikinci kez almistir. bir daha da, drexler dahil, kimse "drexler mi jordan mi?" sorusunu soramamistir.

    maclara gelecek olursak chicago'daki ilk iki mac 1-1 sonuclanmis, portland'da bulls 2 trail blazers ise 1 galibiyet almis ve tekrar gelinen chicago'da bulls isi bitirmistir.
  • 2
    o zamanlar play off'lar 2-3-2 formatıyla oynanırdı. yani deplasman takımı ilk iki maçtan birini koparmayı başarabilirse kendi sahasında tüm maçlarını kazandığı takdirde şampiyon oluyordu. portland ilk maçtan birini koparmayı başarmış olsa da jordan "ben bitti demeden bitmez" demiş ve seri chicago'ya geri dönüp sonlanmıştır.