• 1
  saat 13'de başlayacak olan, türkiye basketbol süper ligi 4. hafta maçı. biz 3'de 2 ile giderken, afyon sadece 1 galibiyet alabildi. maç trt spor kanalından canlı yayınlanacak.

  afyon zor bela kurulmuş bir takım. yazın lige katılacaklar mı belli değildi. katıldılar, geç kuruldular ama çıktıkları 3 maçta da çok iyi mücadele ettiler. son 2 dakikada 2 maç verdiler. açıkçası herkes için büyük sürpriz oldu. bu yüzden çok takdir ettiğim bir takım. sonuna kadar mücadele edeceklerinden şüphem yok. kolay bir maç olmasını beklemiyorum. ama ne olursa olsun kazanmamız gerekiyor.
 • 5
  ligin vasat takımlarından afyon'a karşı deplasmanda zar zor 68-67 kazandığımız maç. takımın harrison ile birlikte kilit iki isminden biri olan zach auguste'nın afyon pivotu talib zanna karşısında etkili olamaması, yerli oyunculardan istenilen katkının gelmemesi, ertuğrul erdoğan'ın karar anlarında doğru taktik verememesi ve afyon forveti erdi gülaslan'ın sexon başından beri süren formunun devam etmesi farklı kazanmamız gereken maçı zora soktu. tai webster her ne kadar maçı kazandıran sayıyı atsa da takımdaki lider guard eksikliği hissedilmeye devam etmekte. *
 • 6
  aaron harrison'ın tek başına aldığı maç. 21 sayı, 3 ribaund, 3 top çalma ile oynadı. harrison harici bütün oyuncular kötü bir maç çıkardı. rakip 7 kişi ile neredeyse bizi yeniyordu.

  bütün maç boyunca hücum ribaundu verdik. ki bunu geçen sene de gördük, bu sene de görmeye devam edeceğiz. yine bütün maç oyun düzeninden uzak oynadık. bunu da geçen sene de gördük ve bu sene de görmeye devam edeceğiz. basketbolda en önemli iki pozisyon olan pivot ve oyun kurucu pozisyonuna yapılmayan hamleler bizi bu oyuna zorluyor.

  bu sonuçla ligde 4 maçta 3 galibiyete ulaştık. afyon ise 1 galibiyette kaldı. ligin başlamasına 1 hafta kala kurulan afyon kaybettiği 3 maçı da son 2 dakikada kaybetti. mücadelelerini tebrik ederim.

  edit: https://twitter.com/...527354711592960?s=19 *

  https://twitter.com/...531912510672896?s=19 *