• 1
  galatasaray' ın da bulunduğu şampiyonlar ligi a grubundan 14 puanla birinci çıkan barcelona' yla, b grubundan 2 galibiyet 4 beraberlik ve 8 puanla birinci çıkan milan' ın oynadığı şampiyonlar ligi final maçı.
  milan yarı finalde monaco' yu, barcelona porto' yu eleyerek finale yükseldi.
  atina olimpiyat stadı' nda oynanan maçı milan 4-0 kazandı.
  goller massaro (2), saviçeviç ve marcel desailly' den geldi.
 • 2
  en yakın arkadasımla bu maç için iddiaya girmiştik; savicevic hayvani bir gol atıp deli bir de asist yaparak (ayagı kaydıgı için mi top massaro'ya gitti yoksa gerçekten o pası vermeyi mi düşünmüştü hiç bilemedim ) bana bir simit ve bir şişe kola kazandırmıştı.

  maçtan aklımda kalan en önemli ayrıntı capello'nun gollerden sonraki cool tavrıydı. savicevicin bir şutu direkten dönmüştü, tabanla girip kazandıgı topta attıgı olaganustu gol de en güzel aşırtma gollerden biridir. ertesi gün hem sarı fırtına'ya hem de benim gibi fakir olan ali'ye acısam da yediğim simit ve içtiğim kola cok tatlı gelmişti. adet oldugu üzere simiti gelin lan enayi simiti yiyin diyerekten sınıftaki diğer elemanlarla paylaşmıştım. ali gurur yaptı ve bir lokma bile almadı simitten. sanıyorum kı içimdeki bahis tutkusunu bu maç başlatmıştı.

  edit: kolanın markası rc'ydi.