• 1
  tahincioğlu basketbol ligi 7. hafta karşılaşması. 20:00'de başlayacak maçı tivibuspor yayınlayacak.
  son 2 maçta aldığımız galibiyetlerle ligde çıkış yakaladık, rakibimiz ise 5 maçta 1 galibiyet alabildi. fakat tofaş'ı yendiklerini ve tofaş'ın ligdeki tek yenilgisinin bu maç olduğunu unutmamak gerekir.
  ligdeki diğer takımlara nispeten zayıf olan rakibimizi her türlü yenmemiz gereken bir maç olacak.
  hafta sonu futbol maçı olmadığından taraftarın salona gitmemesi için herhangi bir engel de yok. inşallah taraftarla beraber kazanacağımız maç olacaktır.
 • 2
  futbol maçının olmadığı bir hafta sonu için gidilebilecek bir maç. üstelik bilet fiyatları da gayet uygun.

  ayrıca başkanımızın dediğine göre kombine alan taraftar sayısı çok az ve sadece 180.000 tl gelir elde edilmiş.

  bu meblağlar vefakar ve cefakar taraftarımıza yakışmıyor. her ne kadar küçülsek de galatasaray 30 milyon taraftarın kulübüyse her zamanki gibi takıma destek olmak bizim görevimiz.

  inşallah taraftarımızın da desteğiyle kazanarak çıkışımızı sürdüreceğimiz maç olacaktır.

  (bkz: bugün günlerden galatasaray)
  (bkz: son topa kadar )
 • 3
  ilk çeyreği 31-21 geride kapattık, rakibimiz çok yüzdeli üçlük atıyor.
  edit: ilk yarıyı 48-42 geride kapattık. emir gökalp'in oyuna girmesiyle biraz daha dengeli hücumlar yaptık ve farkı azalttık. rakibimiz sert savunma yapıyor, aynısını bizim de yapmamız lazım yoksa farkı kapatmak mümkün değil.
  edit 2: 66-62 3. çeyreği geride kapattık. savunmadaki gayretimizin artmasıyla fark son dakikalarda düştü, ama kazanmaktan uzağız şu an.
 • 5
  erkek basketbol takımımızın ne kadar kötü olduğunu gösteren bir diğer maç. sadece 1 galibiyeti olan, lig’e bu sezon çıkıp şu an sonuncu sıradaki afyon’u bile kendi evimizde yenemiyorsak diyecek fazla bir şey bulamıyorum. tamam kimse bu sene bizden bir efes, fenerbahçe performansı beklemiyor ama bu kadar da olmaz be kardeşim.

  edit: 98-103 kaybettik.
 • 6
  lig sonuncusuna 103-98 kaybederek kumede kalma yolunda dev adim atma sansini kacirdik. goksenin savunmasinda cok rahat 3luk buldular. sonra ayni goksenin 3luk atarken blok yedi. 2 sayi fark varken ve tertemiz 24 saniye bize kalacak iken goksenin topa ayakla mudahale etti ve sure 14 saniyeye tamamlandi. basketi yiyince mac da gitmis oldu. goksenin'in kaptan oldugu takimdan da fazlasini beklememek lazim zaten. gecmis olsun. rezalet sezon rezalet devam ediyor kisacasi.
 • 7
  1- lig sonuncusuna kaybedilen maçtır.
  2- lig sonuncusuna 1 çeyrekte 30 sayıdan fazla basket yenilen maçtır.
  3- hadi diyelimki bütçe yok. ulan afyon kadar bütçen yoksa zaten kapan şubeyi.

  kısaca sikindirik bir koç ve vasat oyuncularla lig sonuncusundan 100 sayının üzerinde yediğimiz maçtır.

  avrupanın uzak değil sadece 3 sene önce en zorlu deplasmanıydı. şimdi lif sonuncusuna kendi evimizde kaybettik. futbolda 22. şampiyonluk basketboldaki başarısızlığı kesinlikle örtmez. bu koç bi daha bu takımın başında maça çıkmamalı. çıkarana yazıklar olsun.