• 1
  akropolis hazırlık turnuvası mücadelesi. saat 20.30'da başlayacak ve ntv'den canlı olarak yayınlanacak.

  turnuvanın ilk maçında* sırplar'a farklı kaybettik. bu karşılaşmanın bir önemi var bizim açımızdan; 2019 fiba basketbol dünya kupası'nda ilk gruptan çıkarsak çapraz eşleşmeli 2. tur grubunda yunanlar ile aynı potada olacağız. bu manada bir test maçı.

  rakipte kostas sloukas sakatlanmış, turnuvayı kaçırma ihtimali mevcut imiş. nba mvp'si giannis antetokounmpo'yu izlemek isteyenler için güzel alternatif.

  maç sonu: 84-70 kaybettik. cedi osman rezalet durumda.
 • 2
  84-70'lik skor ile kaybettik. akropolis turnuvasında 2'de 0 yaptık. yarın ise italya ile 18:00'da karşılaşacağız.

  şöyle basit bir analiz yapacak olursak: hücumda belli bir potansiyelinde üstünde olan takımlara karşı hücumda -özellikle dış şutlarda- benzer bir karşılık veremediğimiz anlarda 4-0, 6-0 gibi ufak seriler ile geride kalıyoruz ve maçın sonunda bu 10-15 sayılık fark şeklinde karşımıza çıkıyor. pota altı oyuncu azlığımız can yakacak gibi duruyor. sertaç her ne kadar euroleague'in son 8'inden sonra yüksek bir performans koymuş olsa da bireysel yetenekleri belli seviyede olan bir oyuncu. semih her zamanki semih ama artık bu takım için abi rolünde ve 33 yaşında. basitçe, rakibi 80'in altında tutamadığımız maçları kazanmamız oldukça zor. yarın da italya ile oynayacağız ve hücum potansiyeli olarak oldukça iyi bir ekip. bizim için iyi bir test daha olacaktır.