• 3
  covid-19 pandemisi sebebiyle ertelenen ve 2019 yılını kapsayan mali genel kurul. daha önce 2018 yılında mali yönden ibra edilen fakat idari yönden "haksız şekilde" ibra edilmeyen mustafa cengiz yönetimi'nin 2019 yılı için hem mali hem de idari yönden ibra edilmesini bekliyorum. rövanşizme hiç gerek yok. mustafa cengiz yönetimi günahıyla sevabıyla galatasaray'ın başarısı için emek sarf etmiştir. dursun aydın özbek yönetimi sonrası ortalıkta kimse yokken galatasaray'ın içinde bulunduğu kasvetli ortamda yönetime aday olan ve ilk 2 senede hem mali hem de sportif başarı anlamında önemli işlelere imza atan mustafa cengiz yönetimi'ne iade-i itibar yapmak galatasaray genel kurulunun boynunun borcudur.
 • 4
  dursun aydın özbek yönetimi sonrası ortalıkta kimse yokken galatasaray'ın içinde bulunduğu kasvetli ortamda yönetime aday olma cesaretini gösteren ilk mustafa cengiz yönetimine gereken itibar 2019 yılında yapılan mali genel kurulda kalkan "sizi ibra ediyoruz" elleriyle gösterilmiştir. sonrasında gelen yönetim bu anlamda hazıra konmuştur, seçilmek için ilk yönetimin zorlandığının yarısı kadar bile zorlanmamıştır. tarihe not düşmek açısından, bunu buraya yazayım.

  ikinci ve daha uzun dönemli mustafa cengiz yönetimine sevaplarıyla ve günahlarıyla ne kadar itibar gösterileceğini öğreneceğimiz 2019 yılına ait olağan mali genel kuruldur. bir yanim kafalarına göre seçim iptal ettikleri için ibra olmasınlar derken diğer yanım da ne halleri varsa görsün, ibra olsunlar, bu konu kapansın ve önümüze bakalım diyor.

  2000 kişilik genel kurul salonuna kısıtlamalar nedeniyle 880 kişi alınacak. buna ek olarak öğle yemeği servisi de olmayacağı için katılım beklenenin altında olabilir.

  kulübümüz için en hayırlısının olmasını dilerim.

  edit: haber geldi, afiyetle dönerler yenmiş. çay ve baklava ile cilası atılmış. ben yanlış bilgi almışım.
 • 5
  dursun aydın özbekin yapmış olduğu yanlışları düzeltmek için elini taşın altına koymaktan çekinen genel kurul bu dönemde aday olarak zayıf bir yönetim ile göreve gelen ve sezon sonunu şampiyon kapatmasına rağmen söz verdiği gibi tekrar seçimli genel kurul yapan mustafa cengiz yönetimine gerekli desteği sunmamıştır.

  ayrıca yine yapılan seçimde güçlü bir aday çıkartamamıştır.

  üstüne kulübe kendi otellerinden fatura kesen, banka gibi kulübe faizle borç veren, avrupa da ceza üstüne ceza almamıza sebep olan, üstüne üstlük seçimi kaybedince bu borçlara karşılık kulübü zor durumda bırakacak temlikler koyduran 'dursun aydın özbek' i tüm yanlışlarına rağmen ibra etmiştir.

  işte bu koşullarda galatasaray genel kurulunun mustafa cengiz yönetimini ibra etmemesi tam anlamıyla bir iki yüzlülük göstergesi olacaktır.

  bu sebeple ibra edilmemesi durumu söz konusu bile olmayacaktır.
 • 6
  umarım ilk düşünceleri galatasaray değil de kendileri olan bazı liselilerin, durduk yere kulübü kaosa sürükledikleri kararlar çıkmaz dediğim toplantı..

  dursun özbek'i ibra eden kişilerin, ibra etmeyeceği bir tane bile galatasaray yönetimi olamaz. sessiz sakin bir şekilde başlar ve bir saçmalık olmadan biter inşallah. insan hiç kendi kulübünden korkar mı..

  edit: anlatım bozukluğu.
 • 7
  mustafa cengiz yönetimi;

  -uefa’dan ceza almayı engellemiş,
  -dört yıl uefa ffp kıskacında transfer zorlukları yaşamış,
  -son on yılda sportif a.ş.’yi ilk kez kara geçirmiş,
  -yine galatasaray spor kulübünü son on yılda ilk kez kara geçirmiş,
  -galatasaray spor kulübünün on yıllar öncesinden gelmiş zararlarında hatırı sayılır düşüşler gerçekleştirmiş,
  -yirmi yıllık kadıköy kabusunu iki yıl üst üste yırtıp atmış,
  -florya’yı geri kazanmış

  ve daha nice başarılar elde etmiştir. bunların yanında hatalar da yapmıştır. falcao transferi bunlardan en önemlisidir ama kadı kızında da bu kadar kusur olur derler atalarımız.

  yani demek istediğim ben mustafa cengiz yönetiminden razıyım. allah hepsinden razı olsun. özellikle galatasaray’ın kuruşunu çarçur ettirmeyen kaan kançal’a da özel bir teşekkür gönderiyorum. ben herkese başkanım demedim ve demem. bu açıdan mustafa cengiz’e dolu dolu başkanım demekten de şeref duyuyorum. fakat kendisine ufak bir teessüfümü de belirtmeliyim. geçtiğimiz sezon futbolculara yaptığı uyarıyı dört hafta önce yapsa kesin şampiyon olurduk. o dört haftalık gecikme tam on puanımıza mal oldu ve şampiyonluk da iki golle uçup gitti.

  biliyorum mustafa cengiz yönetiminden nefret eden yazarlarımız var ve bu entryimi de oflayacaklar. olabilir ama ben doğru olduğuna inandığım şeyleri yazmaktan kaçınamam buna karakterim müsait değil.

  ezcümle mustafa cengiz yönetimine teşekkür ediyor, haklarını galatasarayımıza helal etmelerini diliyorum. ben şahsen hatalarını affettim bütün taraftarlarımızın da affetmesini acizane isterim. yeni yönetimimizin de bu başarıları katlamak suretiyle sürdürmesini canı-ı gönülden dilerim.

  çocukluk aşkımsın, sen ilk göz ağrımsın,
  kimseyi kimseyi sevmedim senin gibi,
  sevdanın uğruna terk ettim her şeyi,
  hayatın anlamı galatasaray.
 • 10
  ibrayla sonuçlanacak genel kuruldur. mustafa cengiz yönetimi ilk 2 sezonunda birçok soruna rağmen gayet başarılıydı, son 2 sezon başarısızdı. üzerinde uefa kıskacı, geri alınması gereken bir florya, yüksek maaşlı oyuncular ve birçok temlikli mal vardı. nihayetinde zayıf bir yönetim olmasına rağmen 2 şampiyonluk kazandırdı.

  dursun özbek yönetimi zararları yazmaya dahi gerek yok. aralarındaki fark; cengiz yönetimi güçsüz bir yönetimken özbek yönetimi kötü niyetli bir yönetimdi. buna rağmen özbek yönetimi mali ve idari olarak ibra edilip, cengiz yönetimi zamanında ibra edilmemiştir. sırf bu iki yüzlülük için iade-i itibar yapılmalı. yeni bir sürece girmiş olan galatasaray'ın bu ideolojik hesaplaşmalarla kaybedecek zamanı da yoktur.
 • 17
  galatasaray genel kurulunda bazı üyeler yüzünden deprem yaşanmaktadır. biz fay hatları oluşturmayın derken iki üye yüzünden deprem meydana gelmiştir.

  ahmet özdoğan ve sedat doğan’ın üzerinde büyük vebal oluşmuştur. genel kuruldaki depremin nedeni bu iki kişidir. bir an önde çıkıp yarattıkları bu depremin sonuçlarını ortadan kaldıracak konuşmaları yapmaları gerekir. yapmazlarsa galatasaray’a büyük zarar veren kişiler olarak anılacaklar.

  ahmet özdoğan ve sedat doğan konuşuncaya kadar genel kurul tam da galatasaray’a yakışacak şekilde devam ediyordu. maalesef resmen torpillediler genel kurulu.

  bir eski başkan’ın çıkıp genel kurulu sakinleştirmesi gerekşr.

  şunu da ifade edeyim. bu kuruldan idari ibrasızlığın çıkmasının hiçbir somut sonucu olmayacaktır. tekrar ediyorum: hiçbir somut sonuç elde edilemeyecektir. çünkü yargıtay’ın kararları açık ve net.

  bir de, iki de bir divan başkanlığının hassasiyetlerinin kaşınması çok nahoş. bizden söylemesi.:(
 • 20
  mustafa cengiz yönetiminin yerinde olsam hiç katılmazdım bu genel kurula. ellerine almışlar bir yönetsel ibra oyuncağı oynayıp duruyorlar. yönetsel ibra diye bir şey yok hukukumuzda. yok kardeşim anlamıyor musunuz? yargıtay yüzünüze çarpmadı mı daha önceki ibrasızlığı. hukuku hiçe sayanlara cevap vermeye değer mi?

  yönetsel ibra bir kere kavram olarak saçma. yönetimde hukuksuzluk yapanı ibra edebilir misiniz? siz istediğiniz kadar ibra edin, mahkemelere intikal edince gerekli ceza verilir. mahkeme idari ibra var davayı reddediyorum demez. yapar yargılamasını verir hükmünü. mali ibra ise farklı olarak kanunlarımızda düzenlenmiş ve eğer mali ibra varsa açılan her dava reddolunur diye hüküm koymuş.

  tam bir nasrettin hoca fıkrası. dostlar bizi alış-verilte görsün.
 • 21
  mart 2019’da yapılan mali genel kuruldan sonra bir anlamı kalmamıştır.
  bugün çıkacak ibrasızlık üyelerin mutlu olması ve rerere-rarara çekmesinden öteye gitmeyecektir.
  diyelim ki mali olarak ibra edilmediler, bunun kulübe bir faydası olacak mı?
  yani oluşan zarar tahsil edibilecek mi? tabii ki hayır…
  ibra olmayanlar mahkemeye gidecek, mahkeme hırsızlık var mı yok mu diye bakacak. sonuçta olmadığına karar verip mali ibrasızlığı ortadan kaldıracak.
  idari ibrasızlığın zaten bir anlamı yoktu.
  bununla uğraşacaklarına tüzüğe “gelirden fazla giderden görevde olan yönetim sorumludur” diye madde koysalar hiç bunlarla uğraşmayız.
  mesela şu an görevde bulunan burak elmas yönetimi eğer popülizm rüzgarına kapılmazsa 2024 mayıs ayında seçime borcu en az 1 milyar tl azaltmış olarak girecektir.
  o yüzden şu an yapılan şey bildiğiniz kişisel tatminden öteye gitmez.
  galatasaray’ı gerçekten düşünen varsa tüzük tadili için genel kurulu toplar ve kulübün geleceğini kontrol altına alır.
 • 24
  kendi çıkarları için keyfi olarak seçimi iptal edip zaman kazanan yönetim, onların yaptığı gibi tüzüğü yok sayarak ihraç edilmedi. sadece idari ibra edilmeyip ödülleri verildi. yaptıkları yanına kar kaldı. tabi ki çıkıp sevinç konuşmasını yapacak. üstüne gidip dava da açarlar tam olur.
  bu kararlarla bundan sonra yönetimlere tüzüğü ihlal etme hakkını verdiniz. bunun sorumlusu da tüm üyelerdir.
  umarım geçmiş yönetim bir daha görev alamaz. kendi çıkarları için galatasaray'a zarar vermeye çekinmeyen kişilerin hiç olmazsa gerçek yüzlerini görmüşlerdir umarım. hiç ümidim olmazsa da bu konuda.