• 1
    16 ağustos 2019 denizlispor galatasaray maçının başlama saatinden 2 sa 30 dk önce (18'de) başlayacak ve ntv'den canlı olarak yayınlanacak olan akropolis hazırlık turnuvası ilk maçı. galatasaray'dan hemen önce ısınma niyetine iyi gider.

    sırbistan milli basketbol takımı dünya kupasının* 2 numaralı favorisi. hatta birleşik devletler'in yoğun as oyuncu kaybından sonra abd'yle kafa kafaya geldiğini söylemek çok da yanlış olmayacaktır (bet'ler de bunu gösteriyor). sırplar açıkladıkları ilk oyuncu grubundan yalnızca milos teodosic'i sakatlığa kurban verdiler, kalan ekip full tempo devam. litvanya'yla iki hazırlık maçı oynadılar içerde (belgrad) ve dışarda (kaunas), ikisini de kazandılar (litvanya'nın da oldukça iyi yolda olduğunu dillendirmek lazım).

    sırplar favori elbette ancak fransa'yı fransa'da mağlup etmemizin verdiği bir özgüven söz konusu adımıza. kazanamasak bile direnebileceğimize inanıyorum.

    iki şık formalı milli takımın çarpışması, bu açıdan da bakalım olaya pls.

    maç sonu: 87-72 kaybettik. sırbistan fazla güçlü, ilk yarı eyvallah da 3. çeyrekten itibaren yettiremedik. ayrıca metecan birsen, balkanlar ve ortadoğu'nun en sefil basketbolcusu olabilir. birkan batuk'la halef-selef.