• 1
  türkiye saati ile 3'de başlayan maç. 76ers normal sezonu 3. bitirmiş ve normal sezonu 6. bitiren miami ile eşleşmişti. maçın sonucu ise 130-103 76ers lehine oldu.

  ilk play-off maçına çıkacak birçok oyuncusu bulunan 76ers maça istediği gibi başlayamadı. fakat maçın ikinci yarısı ile birlikte vitesi arttırıp, farkı açmayı bildiler. özellikle play-off için takıma kazandırılan tecrübeli isimler fark yarattı. çok fazla hücum ribaundu aldılar ki, gerçekten bu konuda çok agresif ve istekli oynadılar. ayrıca çok iyi yüzde ile üçlük attılar. normal sezonda böyle atıyorlardı ama play-off'da da böyle atarlarsa diğer takımların işi zor.* ben simmons ilk maçında açık alanda çok etkili oldu, iyi savunma yaptı ve takımını iyi organize etti. ilk maçı olmasından dolayı hücumda bazı tercih hataları yaptı ve ilk yarı biraz top kayıpları yaptı ama genel olarak iyi bir görüntü çizdi. triple-double için 1 ribaund alması gerekiyordu ve bunun için de uğraştı ama başaramadı.

  miami tarafında ise hassan whiteside çok az sahada kaldı. bunun sebebi de ersan'ın gösterdiği performans oldu. hücumda işler istedikleri gibi gitmedi ikinci yarıda. aslında ilk yarı gayet iyi oynamışlardı. normalde savunması ile ön plana çıkacağı konuşulan miami, özellikle ikinci yarıda savunması ile de sınıfta kaldı. miami turu geçmek istiyorsa dragic daha aktif olmalı ve savunma ribaundlarına daha agresif çıkmalılar. tabi bir şekilde whiteside'dan da verim almaları gerekiyor.

  jj redick 28 sayı, 2 ribaund, 1 asist
  marko belinelli 25 sayı, 2 ribaund, 2 asist
  dario saric 20 sayı, 6 ribaund, 3 asist
  ersan ilyasova 17 sayı, 14 ribaund, 1 top çalma, 1 blok
  ben simmons 17 sayı, 9 ribaund, 14 asist, 2 top çalma
  furkan korkmaz son 1.30'da oyuna girdi ve 1'de 1 ile 3 sayı attı.

  kelly olynyk 26 sayı, 7 ribaund, 2 asist
  goran dragic 15 sayı, 5 ribaund, 4 asist
  james johnson 13 sayı, 3 ribaund, 4 asist
  dwyane wade 11 sayı, 4 ribaund, 4 asist ile oynadı.